امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 19:32:43
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20966

تاریخ انتشار : 07/04/1394 - 17:32

کار ایران برای پیروزی بر لهستان سخت‌تر شد

ستاره تیم ملی والیبال لهستان در تمرین روز گذشته این تیم شرکت کرد تا احتمال حضور او در دیدار برابر ایران افزایش یابد.

جویباران ـ

به گزارش بلاغ، تیم‌های والیبال ایران و لهستان از هفته هفتم لیگ جهانی والیبال برای دومین بار برابر هم به میدان می‌رود. این چهارمین بازی رودرروی این دو تیم در لیگ جهانی 2015 است.


لهستان پیش از این دو بار در خانه‌اش با نتایج 3 بر 2 و 3 بر یک ایران را شکست داده بود اما در دور برگشت تیم ملی والیبال ایران موفق شد با نتیجه 3 بر 2 لهستان را شکست دهد.

نگاهی به آمار دیدار نخست بازی ایران و لهستان از برتری تیم ایران در تمامی پست‌ها حکایت دارد. اگرچه لهستانی‌ها بازی نزدیکی را مقابل ایران ارائه دادند اما باز هم ایران در حمله و اسپک موفق‌تر بود. ایران 53 اسپک، 10 دفاع و 4 امتیاز سرویس مستقیم برابر لهستان گرفت در حالی که لهستان 51 اسپک، 9 دفاع و 5 امتیاز سرویس داشت.

33 توپ‌گیری و 28 دفاع سالم برای ایران به ثبت رسید که این آمار برای لهستان 27 توپ‌گیری و 19 دریافت سالم بود. با این حال تیم ملی والیبال ایران آمار اشتباهات بیشتری از حریف داشت. 42 خطا برای ایران در برابر 19 خطای لهستان ثبت شد. نکته جالب در بررسی آماری بازی ایران مقابل لهستان، تعداد سرویس‌های موثر تیم لهستان است. اگرچه لهستان در شروع مسابقه و در ست اول آمار خطای بالایی در سرویس داشتند اما در نهایت موفق شدند 5 امتیاز مستقیم سرویس بگیرند. به نظر می‌رسد با آشنایی بازیکنان لهستان با ابعاد سالن 12 هزار نفری آزادی و جو ورزشگاه در بازی دوم، آن‌ها بتوانند به مراتب بهتر سرویس بزنند. موضوعی که با توجه به ضعف سنتی دریافت ایران می‌تواند خطرناک باشد.

تیم ملی والیبال ایران در بازی اول نشان داد که در حملات سرعتی به مراتب بهتر از حریف است. همچنین مهاجمان ایران می‌توانند روی توپ‌های بلند از منطقه 2 و 4 حریف را به زانو دربیاورند. باید دید آنتیگا سرمربی فرانسوی تیم ملی لهستان در این مسابقه برای دفاع توپ‌های بلند چه تدبیری اتخاذ می‌کند. در حالی که کورک ستاره و امتیازآورترین بازیکن لهستان در بازی اول مقابل ایران غایب بود، گفته می‌شود که روز گذشته در تمرین‌های این تیم شرکت کرد. اگرچه نتوانست پایاپای سایر بازیکنان کار کند، اما کادر فنی لهستان امید زیادی دارد تا به بازی امروز مقابل ایران برساند. در غیاب کورک، ژاروس جانشین او و کوبیاک کاپیتان تیم ملی لهستان بهترین‌های این تیم برابر ایران بودند. تیم‌های ملی والیبال ایران و لهستان از ساعت 21 امروز (یکشنبه) برای چهارمین برابر به مصاف هم می‌روند نتیجه این دیدار تاثیر بسزایی در صعود هر یک از این دو تیم به فینال خواهد داشت. /آ
 
 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : کار ایران برای پیروزی بر لهستان سخت‌تر شد

کار ایران برای پیروزی بر لهستان سخت‌تر شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS