امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 21:31:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 2095

تاریخ انتشار : 08/10/1392 - 22:09

اختصاصی / دکترسلیلی درگفتگو با جویباران مطرح کرد:

9 دی باعث افزایش سرعت حرکت نظام شد / رویشهای فتنه 88 بیشتر از ریزش هایش بود

یک کارشناس مسائل سیاسی گفت : روز 9دی باعث تعالی بیش از پیش و افزایش سرعت حرکت نظام شد.

9 دی باعث افزایش سرعت حرکت نظام شد / رویشهای فتنه 88 بیشتر از ریزش هایش بود

دکتر سلیلی در گفتگویی با خبرنگار جویباران با اشاره به اینکه مکتب امام خمینی (ره) دارای نشان ها و نشانه هایی است گفت: یکی از نشانه های مکتب امام خمینی(ره) شامل این جمله امام میشود که فرمودند؛ " من در ميان شما باشم و يا نباشم به همه شما وصيت و سفارش مي كنم كه نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد " که این جمله همواره به عنوان شاخص در تبعیت از امام باید از آن یاد کرد .

وی افزود: در طول سی و چهار سال از انقلاب شکوهمند اسلامی و استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی ، استکبار جهانی با تمامی حربه های خود نتوانست در سد آهنین حرکت الهی و ولائی انقلاب خللی وارد نماید. در دوران هشت ساله دفاع مقدس با رهبری امام راحل عظیم الشان و شهدای گرانقدر ایران اسلامی، به رغم نوپا بودن ارکان نظام و تنها بودن در سراسر گیتی، یک سانتی متر از خاک که شرف و عزت ما بوده و هست به تاراج دشمن نسپردیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه از بدو پیروزی انقلاب تا کنون گردنه های سخت و خطرناک فتنه ها را با اقتدار پشت سر گذاشتیم تأکید کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی با داشتن ولایت مطلقه فقیه که بعد از امام راحل در امام خامنه ای متبلور است هیچگاه آسیبی بدان نخواهد رسید . زیرا ملت قهرمان و عزیز همواره ثابت کردند که تابع محض اویند و یاوران پارکاب حضرتش از سربازان گمنامش تا بسیج مردمی از سپاه مقتدر تا ارتش غیور تا پای جان در راه صیانت از انقلاب و دستاوردهای آن خواهند ایستاد .

* ازبین رفتن چهره زشت نفاق با ادبیات پایداری مردم ایران

دکتر سلیلی به فتنه سال 88 اشاره کرد و افزود: بدون تردید سال 88 صرف نظر از وقایعی که رخ داد و موجب تلخی کاممان شد، وجوه شیرین نیز کم نداشت. وجه شیرین واقعه از دو منظر در ادبیات سیاسی ایران و جهان ماندنی شد. نخست اینکه مردم شریف و ولایتمدار ایران اسلامی با رای 40 میلیونی و مشارکت حداکثری در 22خرداد ، نمونه بی نظیری از مردم سالاري ديني را که همواره مورد توجه امام خمینی (ره) وامام خامنه ای بوده را به تصویر کشاند و دوم آنکه با قیام 9 دی که منبعث از جوشش عاشورایی پیروان مکتب اسلام بوده است ، بار دیگر با آرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و شهدا و امام شهدا و امام خامنه ای ، تجدید میثاق شد.

این کارشناس مسائل سیاسی به شعارهای روز 9 دی اشاره کرد و گفت: در این یوم الله همه ی شعارهای حق در برابر همه ی مظاهر شیطان متبلور شد. تقابلی که از زمان آغاز خلقت با فتنه قابیلیان تا جنگ احزاب و از احزاب تا کوفه و از کوفه تا کربلا و از کربلا تا میدان انقلاب ایران اسلامی ادامه دارد.

سلیلی به شکست دشمنان در فتنه 88 اشاره کرد و افزود: به رغم پشت به پشت شدن تمام شیاطین جن و انس ، سلطنت طلب و لیبرال ، رقاصه و سکولار ، کارگزار و اصلاح طلب ، خوئینی ها ، کروبی ها ، موسوی ها ، خاتمی ها ، کدیور ها ، سروش ها ، گنجی ها ، نوری زاد و سازگارا ، بی بی سی و صدای آمریکا و .... باز هم « لیظهره علی الدین كله » اتفاق افتاد و خداوند ، حق ، اسلام ، شیعه ، شهید ، جنگ ، خمینی و خامنه ای بودند که ماندند

وی ادامه داد: ادبیات پایداری ملت بسیجی و زینبی ایران در 9دی 88، چهره ی زشت نفاق و خواص بی بصیرت را رسوا کرد.

* 9 دی باعث افزایش سرعت حرکت نظام شد

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: روز 9دی باعث تعالی بیش از پیش و افزایش سرعت حرکت نظام شد. نام خیلی ها باعث سنگینی حرکت می شد که با صبر و بصیرت سکاندار ، ملوانان عرشه ی شرف و اقتدار ، 9 دی را رغم زدند .

وی افزود: خداوند ما را در 9دی مثل 22 بهمن 57 ،23 تیر 78 ، 22 خرداد 88 و مثل خیلی از روزهای خوبش بر شیطان غالب ساخت . بر شیاطینی از جنس قابیلیان ، سفیانیان ، زبیریان و یزیدیان و مروانیان و عباسیان و دجالان خرک سوار ، که در قامت بد ترکیب امروزه ی کارگزاران و اصلاح طلبان و فتنه گران سبز در آمده بودند فائق ساخت.

سلیلی ادامه داد: این قوم شیطانی در طول تاریخ جز دروغ ، ریا ، سفاکی ، تجاوز ، آشوب ، فتنه ، اختلاس ، پولشوئی ، هتک حرمت ، تحصن ، روزه خواری ، سوت و کف و هلهله ، ارمغانی نداشتند. شیطانی جسور که از هتک قلب امام زمان یعنی « حسین » هم إبایی ندارد.

* یکی از دستاوردهای 9دی تعبیر آیه « وارسل علیهم طیرا ابابیل» بوده است

دکتر سلیلی به دستاوردهای 9دی اشاره کرد و گفت: دستاوردهای این روز بزرگ ، بی حصر است . یوم الله 9 دی بازتعریف جدیدی از روحیات انقلابی ملتی در برابر قدرت طلبان و بدخواهان و دشمنان ولایت فقیه ارائه کرد همانگونه که در بهمن 57 ، همین کار در برابر طاغوت شکل گرفت .

وی افزود: پیوند با ولایت، ارادت به اسلام ناب و قرآن و عترت، تعبیر« وارسل علیهم طیرا ابابیل»، رویشی بیشتر از ریزش، تو دهنی به بی اعتمادان به نظام و القا کنندگان تقلب، صدور کیفرخواست سران فتنه و پایان پروژه جدائی دین از سیاست از جمله مهمترین دستاوردهای 9دی محسوب میشود.

این استاد دانشگاه گفت: با بررسی شعارهاي مردم در روز 9دي در حمايت از ولايت فقيه ، در می یابیم که ملت در ادامه خط امام (ره)، خط امام خامنه ای را دنبال می کنند و در واقع راه انبیاء را می پیمایند زیرا امام راحل عضیم الشأن ولايت فقيه را ادامه راه انبيا و امامان مي دانستند.

وی یکی از دستاوردهای روز 9دی را تعبیر آیه « وارسل علیهم طیرا ابابیل» برشمرد و اظهارکرد: 9 دی ؛ تجلی وعده خدا با حضور ابابیل سرخ ایرانی بر سپاه ابرهه ی سبز بود . ملتی که حجت بر وی تمام شده است و دین خدا با ولایت علی و اولادش(ع) بر وی کامل گشت ، منتظر ابابیل نمی ماند چرا که خودشان ابابیل الهی هستند. این بار حضور و فریاد و هم نوایی با ولایت فقیه یعنی نائب امام زمان (عج) بود که مانند « ترمیهم بحجارة من سجیل » پاسخ ابرهه زمان را دادند.

* رویش های فتنه 88 بیشتر از ریزشهایش بود

دکتر سلیلی رویش های فتنه 88 را بیشتر از ریزشهایش دانست و تأکید کرد: دروقایع پس از انتخابات سال 88 به نصرت خداوند و برملا شدن چهره ی منافقان و خواص بی بصیرت ، شاهد رويش فزاینده در میان دوستداران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شدیم و تا آنجا که عدهاي از توده ی قلیل مردم هم که جزء معترضان پس از انتخابات بودند با خوابیدن غبار فتنه ، راه خود را از آشوبگران جدا کرده و در صف امت حزب الله درآمدند.

وی افزود: این بر ملا شدن نقاب فتنه گران بسیار سخت بود و تنها تدبیر انسان صبور و بصیری چون امام خامنه ای بود که به داد ملت رسید و مانند جد مظلوم خویش امام علی (ع) ، چشم فتنه را در آورد.

این کارشناس مسائل سیاسی 9دی را تو دهنی به بی اعتمادان به نظام و القا کنندگان تقلب خواند وافزود:  افرادی نظیر محتشمی پور و اعضای ستاد موسوی و کروبی که تلاش می کردند با تشکیل کمیته ی منافقانه ی صیانت از آراء ، به نخبگان بفهمانند که مردم به سیستم انتخاباتی اعتماد ندارند و در عرصه های دیگر نظام حضور نداشته و با نظام هماهنگ نیستند،  با اين حضور ميليوني در روز 9دی تودهني بزرگي از ملت شریف ایران اسلامی خوردند.

وی یکی دیگر از دستاوردهای 9دی را صدور کیفرخواست برعلیه سران فتنه دانست و اظهار داشت: اکثر شعارهای این روز پس از دفاع از ولایت مطلقه فقیه ، برخورد قاطع با سران فتنه بود، در واقع این روز روز اعدام سران فتنه و حامیان داخلی سکوت کرده و حامیان خارجی پرسروصدایشان بود که اقدام قانونی و قضائی قوه قضائیه با در نظر گرفتن امر ولایت ، می تواند موجبات دلگرمی بیشتر ما شود .

* پروژه جدائی دین از سیاست با 9دی از بین رفت

دکتر سلیلی با اشاره به یکی دیگر از دستاوردهای 9دی خاطر نشان کرد: از دوم خرداد 76 سکولاريزه کردن کشور و رواج ليبراليسم پروژهاي بود که در دوران اصلاحات، به شدت از سوي مسئولان وقت پيگيري ميشد اما قیام 9 دی و تجديد بيعت ملت با مقام ولايت، نشان داد که جمهوريت و اسلاميت ارکان جدانشدني انقلاب اسلامی هستند.

وی فتنه 88 را به جنگ احزاب در دوران پیامبر تشبیه کرد و گفت:  فتنه 88 مانند جنگ احزاب بود که بعد از پیروزی ، خداوند سپاه اسلام را به یادآوری نصرت الهی دعوت کرد. و با نزول آیه 9 و 10 سوره احزاب خطاب به مسلمانان گفت؛ «اي كساني كه ايمان آورده ايد، نعمت خدا را بر خود به ياد آريد، آن گاه كه لشكرهايي به سوي شما در آمدند، پس بر سر آنان تندبادي و لشكرهايي كه آن ها را نمي ديديد، فرستاديم و خدا به آن چه مي كنيد، همواره بيناست هنگامي كه از بالاي سر شما و از زير پاي شما آمدند، و آن گاه كه چشم ها خيره شد و جان ها به گلوگاه ها رسيد و به خدا گمان هايي نابجا مي برديد.»

دکتر سلیلی در پایان گفت: عقد اخوت با ولایت مطلقه فقیه طهارتی می خواست که خون شهدا آن را به ما بخشید . مبادا بی توجهی به تقوا و توجه به نفسانیات آن را از ما بگیرد .

وی افزود: حتما دشمنان بدانند با اینکه چهار سال از آن فتنه سخیف میگذرد ولی ما تا آخرین قطره خون خود و اهل و عیالمان از ولایت فقیه و مظهرش ، امام خامنه ای دفاع خواهیم کرد و با آن امام عزیز سفر کرده و شهدایش ، پیمان می بندیم که تا ابد حافظ انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هستیم و تا زنده هستیم بیداریم و بصیر و خواب را بر چشم دشمنان انقلاب و نامحرمان ، حرام خواهیم کرد.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : 9 دی باعث افزایش سرعت حرکت نظام شد / رویشهای فتنه 88 بیشتر از ریزش هایش بود

9 دی باعث افزایش سرعت حرکت نظام شد / رویشهای فتنه 88 بیشتر از ریزش هایش بود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS