امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 08:53:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20947

تاریخ انتشار : 07/04/1394 - 17:05

فرماندار بابلسر خبر داد

انهدام باند تهیه و توزیع مخدرهای صنعتی در بابلسر

فرماندار بابلسر گفت: نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان بابلسر، موفق به انهدام یکی از مراکز تولید مواد مخدر صنعتی شدند.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

سیدعلی اسد طی گفت‌وگویی با اشاره به روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، اظهار کرد: امروز مواد مخدر یکی از بلایای خانمان‌سوز و مهم‌ترین مسئله اجتماعی در کشور است.

وی افزود: دشمن با بهره‌گیری از مواد مخدر، جوانان ایران را هدف قرار داده است.

فرماندار بابلسر، مواد مخدر را بعد از تصادفات، سرطان و حمله قلبی چهارمین عامل مرگ و میر عنوان و خاطرنشان کرد: خانواده‌ها، گروه‌های اجتماعی، مراکز آموزشی و ورزشی با آگاهی دادن از عواقب آن به جوانان، هشیارتر عمل کنند.

این مسئول با بیان اینکه پیشگیری مهم‌ترین وسلیه برای کاهش این پدیده است، گفت: محافظت از فرزندان و جلوگیری از روی آوردن جوانان و نوجوان به این بلای خانمان‌سوز از وظایف اصلی خانواده‌ها است.

اسد با بیان اینکه اعتیاد به مثابه جنگ بدون مرز است، خاطرنشان کرد: مواد مخدر آسیبی که به اقتصاد جهان و سرمایه‌های انسانی وارد کرده، بسیار فراوان است.

وی باب شروع اعتیاد را سیگار و قلیان دانست و تصریح کرد: خانواده‌ها مراقبت بیشتری نسبت به فرزندان داشته باشند.

فرماندار بابلسر با بیان اینکه بر اساس آمارهای منتشر شده از سوی سازمان ملل متحد، حدود 250 میلیون نفر از جمعیت جهان حداقل یکبار دچار سوء مصرف مواد مخدر شده‌اند، گفت: متاسفانه این تقاضا، زمینه را برای عرضه و اشتغال بیش از ده میلیون سوداگر مواد مخدر در دنیا فراهم کرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه مواد مخدر توانسته بیش از 500 میلیارد دلار سود خالص برای سودگران مواد مخدر در دنیا به همراه داشته باشد، اظهار داشت: متاسفانه قاچاق مواد مخدر در کنار تجارت نفت، اسلحه و توریسم از جایگاه قابل توجه‌ای برخوردار است.

اسد با بیان اینکه بیش از 3 هزار و 700 شهید و 12 هزار جانباز میهن اسلامی ایران از جسم و جان خود برای مقابله با این پدیده شوم مایه گذاشتند، خاطرنشان کرد: طی هفته‌های اخیر نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان بابلسر، موفق به انهدام یکی از مراکز تولید مواد مخدر صنعتی شدند.

وی در پایان گفت: اصلاح فرهنگ عمومی برای ایجاد تطابق میان نیازها و رفع نیازهای فردی، عاطفی، رفتاری و اجتماعی، یکی از روش‌هایی است که می‌تواند در حوزه پیشگیری، کاهش و مقابله با اختلالات و تهدیدهای ناشی از سوء مصرف مواد مخدر در جامعه تاثیرگذار باشد.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : انهدام باند تهیه و توزیع مخدرهای صنعتی در بابلسر

انهدام باند تهیه و توزیع مخدرهای صنعتی در بابلسر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS