امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 16:04:16
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20904

تاریخ انتشار : 07/04/1394 - 07:54

تحلیل رسانه های غربی از سخنان شب گدشته رهبرانقلاب:

نیویرک تایمز: مذاکره کنندگان ایرانی دیگر فرصتی برای چانه زنی داخلی ندارند

نیویورک تایمز، تاکید بر خطوط قرمز ایران اسلامی توسط ایشان در واپسین روزهای مانده به امضای توافق نهایی را، هوشمندی و فراستی دانست که جو را به نفع ایران تغییر می دهد و نوشت:”رهبر ایران با دقت خاص خود، تاکید همه جانبه بر مواضع خویش را به روزهایی موکول کرد که برگشت از آنان برای تیم مذاکره کننده امکان پذیر نباشد. مذاکره کنندگان ایرانی دیگر فرصتی برای چانه زنی ندارند.

جویباران ـ

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه 598، بهار سال 1392، طی انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، کمی بیش از نیمی از مردم به دولتی رای دادند که تحریم ها را عامل اصلی مشکلات کشور می دانست و متعهد شده بود با از بین بردن تحریم ها وضعیت اقتصادی مردم را بهبود بخشد. رهبر معظم انقلاب، انتخاب ملت را محترم شمرده و با تنفیذ حکم ریاست جمهوری آقای روحانی ایشان را به مدت چهارسال بر مسند ریاست بر قوه ی مجریه نشاند.

با مرور دو سالی که از آن تاریخ می گذرد، به وضوح مشخص است با وجود حمایت همه جانبه ی رهبری نظام از دولت، اما روشی که دولت محترم به منظور حل مشکلات در پیش گرفته است تماما مطلوب رهبری نیست. این امر که بارها در سخنرانی های مختلف ایشان نمودهایی داشته است از چشم تیزبین تحلیلگران غربی دور نمانده و آنان همواره نگران این مسئله بوده اند که رهبر با خطوط قرمزی که برای مذاکرات تعیین می کنند امتیازاتی که از توافقات هسته ای نصیب امریکا می شود را محدود نمایند.

بیانات دیشب ایشان (سه شنبه، 2 تیر)، این نگرانی را در تحلیلگران و مقامات غربی خصوصا امریکایی به اوج رسانده است زیرا تا رسیدن به توافق نهایی کمتر از یک هفته زمان باقی است.

نیویورک تایمز نگرانی خویش را اینگونه نشان داد: ”اگرچه به نظر می رسید سخنان رهبر ایران برای آرام کردن مخالفین تندرو و افراطی دولت بیان شده باشد، اما درواقع این اظهارات باعث می شود انعطاف پذیری ایران در مذاکرات کمتر شده و دست و پای وزیر امور خارجه ی ایران بسته تر شود!"

نیویورک تایمز، تاکید بر خطوط قرمز ایران اسلامی توسط ایشان در واپسین روزهای مانده به امضای توافق نهایی را، هوشمندی و فراستی دانست که جو را به نفع ایران تغییر می دهد و نوشت:”رهبر ایران با دقت خاص خود، تاکید همه جانبه بر مواضع خویش را به روزهایی موکول کرد که برگشت از آنان برای تیم مذاکره کننده امکان پذیر نباشد. مذاکره کنندگان ایرانی دیگر فرصتی برای چانه زنی ندارند و نمی توانند از خطوط قرمز تعریف شده توسط عالی ترین مقام ایران منحرف شوند!"

یو اس ای تودی نیز در این خصوص با تکیه بر تاثیر سخنان دیشب رهبر معظم انقلاب نوشت: ”اگرچه رهبر ایران بازرسی ها [ی سرزده از مکان های غیرهسته ای] را رد کرده است اما در هر صورت ایران در ماه آوریل متعهد شده به این بازرسی ها تن می دهد و نمی تواند از تعهد خود سر باز بزند! همچنین جان کری در سخنانی اظهار داشته بود در هر حال تحریم ها به صورت تدریجی برداشته خواهند شد!"

این اظهارات که نشان از عصبانیت امریکایی ها دارند در تمامی سطوح سیاسی امریکا ادامه دارند. آرون دیوید میلر مذاکره کنندهی سابق امریکا در توییتر خود نوشت: ”با وجود اظهارات رهبر ایران در آستانه ی رسیدن به توافق که قید و بندهای محکمی را به شروط مذاکرات زده است چطور هنوز هم برخی ها از رسیدن به توافق در روزهای آینده می گویند! این امر دور از ذهن است!"

لس آنجلس تایمز پا را از این هم فراتر نهاد و رسما گفتگوها را عقیم عنوان کرد. دیوید پرل تحلیلگر لس آنجس تایمز در این خصوص نوشت: ”اگرچه دولت فعلی ایران با شعار گفتگو با امریکا و رسیدن به توافق هسته ای بر سر کار آمد اما نباید فراموش کرد دست و پای این دولت از قید و بندهای حکومت تندروی ایران رها نیست. بسیاری از منتقدین اسرائیلی و سعودی مذاکرات معتقدند به جای اتلاف وقت بر سر گفتگوها، باید به فکر تغییر رژیم در ایران بود. مشکل ما با رژیم ایران است!"

/3004

دیدگاه شما در مورد : نیویرک تایمز: مذاکره کنندگان ایرانی دیگر فرصتی برای چانه زنی داخلی ندارند

نیویرک تایمز: مذاکره کنندگان ایرانی دیگر فرصتی برای چانه زنی داخلی ندارند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS