امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 12:30:18
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 20835

تاریخ انتشار : 06/04/1394 - 13:55

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جویبار در گفت‌وگو با جویباران:

مصرف مواد مخدر بنیان خانواده را به نابودی می‌کشاند

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جویبار گفت: مصرف مواد مخدر بنیان خانوادگی و اعتقاد دینی افراد را به نابودی می‌کشاند و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف می‌شود.

مصرف مواد مخدر بنیان خانواده را به نابودی می‌کشاند

رضا گنجی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران با اشاره به آغاز هفته مبارزه با مواد مخدر اظهار داشت: همه دستگاه‌های خدمت رسان باید معضلات مواد مخدر و اثرات استفاده از آن را به مردم اطلاع رسانی کنند.

وی با بیان اینکه اعتیاد به موادمخدر یکى از مهمترین مشکلات اجتماعی، اقتصادى و بهداشتى است، افزود: عوارض ناشى از استفاده مواد مخدر تهدیدى جدى براى جامعه بشرى محسوب می‌شود.

فرماندار جویبار تأکید کرد: مصرف این ماده بنیان خانوادگی و اعتقاد دینی افراد را به نابودی می‌کشاند و موجب رکود اجتماعى در زمینه‌‏هاى مختلف می‌شود.

وی بخش بسیار اعظمی از جنایات و ناهنجاری‌های موجود در جامعه را ناشی از مصرف موادمخدر دانست و افزود: مصرف این مواد در شرایط کنونی، باعث کاهش توسعه و پیشرفت کشور شده و سرمایه‌های اجتماعی ما را تهدید می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جویبار تصریح کرد: همه مسئولان باید زیرساخت‌های لازم در خصوص مبارزه با مواد مخدر را فراهم و با تعامل و همکاری با یکدیگر این معضل اجتماعی را ریشه کن کنند.

وی عدم آگاهی مردم به ویژه نسل جوان از آسیب های مواد مخدر را یکی از مهمترین مشکلات عنوان کرد و افزود: استکبار جهانی  با جنگ نرم درصدد هدف قرار دادن تفکر و اندیشه جوانان و گرفتار کردن افراد پویای جامعه است.

گنجی ادامه داد: هرچه حضور مردم و مشارکت عمومی ارتقا پیدا کند مبارزه با مواد مخدر و آسیب های اجتماعی اثر بخش‌تر خواهد بود.

فرماندار جویبار در پایان نقش ورزش را در مبارزه با مواد مخدر بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: ورزش می‌تواند تأثیر بسزایی در امر مبارزه با پدیده شوم مواد مخدر و ارتقای سلامت جامعه داشته باشد و باید با فرهنگ‌سازی و گسترش ورزش همگانی در مقابله با معضل اعتیاد گام برداریم.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر چهار شنبه 10 تیر 1394 - 14:41
    محمدي

    جناب آقاي فرماندار، شما فكر مي كنيد تنها مواد مخدر باعث نابودي بنيان خانواده مي شود، نه جانم،شما بياييد يك نگاه جامع وروانشناسانه از محيط پيرامون خود داشته باشيد متوجه مي شويد عملكرد بسياري از مسئولين نيز بنيان خانواده را نشانه گرفته است.، به عنوان مثال شما يه بررسي اجمالي از مشكلات مسكن مهر (تعفن فاضلاب، گرد وخاك هاي بيماري زا، زباله هاي ويرانگر و....)داشته باشيد، متوجه مي شود اكثر ساكنين بخصوص خانم هاي محترم از اين وضعيت خجالت زده اند واز دعوت مهمان به منزل خجالت مي كشند وبا فشار به مرد خانه خواستار جابجايي منزل مي باشند كه باعث نزاع خانوادگي نيز شده است. جناب فرماندار اين داستان نيست بلكه واقعيتي است كه اكثر ساكنين با ما در ميان مي زارند. پس خواهشا شما دنبال مواد مخدر نرو بلكه به مسئولين شهري دستور دهيد اين قسمت شهر را كه همانند كشور اتيوپي است را نجات دهند.. جويباران عزيز اولا از رسالت رسانه اي شما تشكر مي كنم ثانيا اين مطالب را رسانه اي وبه گوش مسئولين برسانيد كه اگر رسيدگي نشود سونامي اعتراضات در آينده بوجود خواهد آمد..

    1 2
دیدگاه شما در مورد : مصرف مواد مخدر بنیان خانواده را به نابودی می‌کشاند

مصرف مواد مخدر بنیان خانواده را به نابودی می‌کشاند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS