امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:41:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20748

تاریخ انتشار : 05/04/1394 - 18:11

راز برتری مقابل والیبال آمریکا از زبان بدنساز تیم ملی

«کارلوس ساتی» اگرچه در پشت صحنه است اما نقشی پررنگ در موفقیت تیم ملی والیبال ایران داشته است. وی راز موفقیت والیبالیست‌های ایران در رقابتهای لیگ جهانی را مطرح کرد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ، تیم ملی ایران جمعه و یکشنبه در هفته هفتم رقابتهای لیگ جهانی با لهستان دیدار می کند. پیروزی در این دو دیدار می تواند تا حدود بسیار زیادی مسیر صعود به مرحله بعدی را هموار کند. اما به راستی چگونه است که ایرانی ها با توجه به ضعیف‌تر بودن فیزیک نسبت به روس‎ها و آمریکایی‌ها، اینچنین توانستند عملکرد بهتری از خود نشان دهند؟


کارلوس ساتی در گفتگو با روزنامه تهران تایمز راز این برتری را فاش کرده است. وی گفت: در اینجا یک سوء تفاهم وجود دارد. وقتی در مورد شرایط فیزیکی در والیبال صحبت می شود آنها در خصوص بلندی قد ورزشکار و اینکه چقدر عضله‎ای هستند صحبت می کنند. بازیکنان ایرانی مطمئنا به بلندی آمریکایی‎ها نبودند و این نکته ای بود که سرمربی آمریکا جان اسپرا هم به آن اشاره کرد. اما بازیکنان ما سریع‎تر بودند و تقریبا یک متر می پریدند.

ساتی با اشاره به تمرینات بازیکنان تیم ملی والیبال گفت: تمرین کردن آن هم هر روز کار ساده ای نیست. بازه زمانی تمرینات فیزیکی آنها مرتبط است با مسابقه ای که آنها در پیش دارند. به عنوان مثال ما برای بازی با آمریکا پنج هفته تمرین آماده‎سازی داشتیم. هر هفته ۹ جلسه دو تا سه ساعته تمرین کردیم. صبح ها بازیکنان تمرین با وزنه های سنگین را در دستور کار داشتند.

بدنساز ایتالیایی تیم ملی والیبال با اشاره به شکست تیم ملی والیبال ایران مقابل آمریکا در ماه مه در لس آنجلس، به این نکته اشاره کرد که راه دراز سفر بر توانایی آنها تاثیر منفی گذاشته بود.

وی در این خصوص گفت: بی تردید، هماهنگ نبودن زمانی بر روی عملکرد ما در بازی با آمریکا نقش بازی کرد. به اضافه اینکه تیم اعتماد به نفس خودش را هم از دست داد. این را هم در نظر بگیرید که آمریکا در آن دو بازی که با پیروزی های مشابه ۳ بر یک به پایان رسید عملکرد خیلی خوبی داشت.

ساتی در پایان اظهار کرد: بازیکنان ما بهترین عملکرد را از خودشان نشان دادند و من به آنها افتخار می کنم. هیچکس انتظار نداشت ما اینگونه آمریکا را ببریم. اما این را بدانید زمانی که ما سرشار از پیروزی مقابل آمریکا بودیم به سالن رفتیم و خودمان را برای بازی لهستان آماده کردیم./آ
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : راز برتری مقابل والیبال آمریکا از زبان بدنساز تیم ملی

راز برتری مقابل والیبال آمریکا از زبان بدنساز تیم ملی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS