امروز چهار شنبه 27 دی 1396
ساعت 00:37:17
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20735

تاریخ انتشار : 05/04/1394 - 17:57

رئیس دادگستری نوشهر خبر داد

برخورد جدی با متجاوزان به اراضی ملی و انفال در نوشهر

رئیس دادگستری نوشهر با بیان اینکه دستگاه قضائی باوجود همه کاستی‌ها در راستای حفظ حقوق بیت‌المال تلاش می‌کند، از برخورد جدی با متجاوزین به انفال و منابع طبیعی خبر داد.

جویباران ـبه گزارش بلاغ به نقل از نوشهرآنلاین، حجت‌الاسلام ابراهیم عرب‌خردمردی در نشست با خبرنگاران به مناسبت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: امکانات دستگاه قضائی در حد شهرستان است اما خدماتی که ارائه می‌دهد در حد کشوری است فلذا این امر تلاش مضاعف دستگاه قضائی را در جهت خدمت‌رسانی به مردم می‌طلبد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه در شهرستان نوشهر برخی افراد قانون‌شکن، مبادرت به تجاوز به اراضی ملی، جنگلی، ساحلی و اخیراً هم که پدیده دریاخواری به آن اضافه شده است می‌کنند، وظیفه خطیری به عهده دستگاه قضائی است.
 


رئیس دادگستری نوشهر به دغدغه‌ها و تاکیدات مقام معظم رهبری در زمینه حفظ سرمایه ملی اشاره کرد و افزود: باید در جهت حفظ میراث گذشتگان و انتقال آن به نسل‌های آینده کوشا باشیم و دستگاه قضائی نیز به عنوان رئیس شورای حفظ بیت‌المال در رأس این هرم در شهرستان که وظیفه هماهنگی سایر ارگانهای ذی‌ربط را برعهده دارد، مسئولیت بیشتری دارد.

این مسئول با اشاره به اینکه تمامی نهادها در شهرستان با توان مضاعف باوجود همه کاستی‌ها و مشکلات در راستای حفظ حقوق بیت‌المال تلاش می‌کنند، ادامه داد: دادستان شهرستان نیز بدون هرگونه اغماض و بدون توجه به شخصیت هر فرد که بخواهد بر خلاف مقررات عمومی به انفال و منابع طبیعی آسیب بزند برخورد بسیار جدی خواهد داشت.

عرب‌خردمری از اعتیاد و اختلافات خانوادگی به عنوان ناهنجاری‌های اجتماعی در نوشهر نام برد که گریبان بسیاری از خانواده‌ها را گرفته و اضافه کرد: در بحث اختلافات خانوادگی پرونده‌های متعددی در دادگستری نوشهر مطرح و در حال رسیدگی است که روز به روز هم بر تعداد این‌گونه پرونده‌ها افزایش می‌یابد.

وی شبکه‌های مجازی و ماهواره را در ایجاد اختلافات خانوادگی موثر دانست و خاطرنشان کرد: حرمت و قداستی که خانواده‌ها در گذشته داشت کمرنگ شده و باید گفت متولیان امر فرهنگی در این زمینه بسیار ضعیف عمل کردند به طوریکه این شبکه‌ها و ماهواره موجب تغییر فرهنگ کشور ما شده است.

رئیس دادگستری نوشهر بیان کرد: دستگاه قضائی شهرستان نوشهر باوجود همه کاستی‌ها از نظر کمبود نیروی انسانی و اعتبارات وضعیت مطلوبی دارد و تمامی همکاران تلاش شبانه‌روزی در جهت حل و فصل مشکلات مردم انجام می‌دهند.

این مسئول تصریح کرد: در بحث اطاله‌دادرسی گاهی با گلایه‌های به حق مردم مواجه می‌شویم اما مردم بدانند که اطاله دادرسی به ماهیت پرونده برمی‌گردد چرا که رسیدگی به برخی پرونده‌ها مانند ارث و میراث به خودی خود زمانبر است.
 


عرب‌خردمردی در ادامه اظهارداشت: تعداد 6 هزار و 619 فقره پرونده در سال 93 وارد دادسرای نوشهر اعم از دادستانی، دادیاری و بازپرسی شده است که در مدت زمان یک‌سال 6 هزار و 982 فقره مختومه شد.

وی آمار پرونده‌های وارده به دادسرا در سه ماهه نخست سال 94 را یک‌هزار و 646 فقره پرونده و آمار تعداد پرونده‌های مختومه در این مدت را یک‌هزار و 734 فقره عنوان کرد.

رئیس دادگستری نوشهر با اشاره به اینکه یک هزار و 975 فقره پرونده در اجرای احکام کیفری در سال 93 وارد دادسرا شده است، افزود: تعداد یک‌هزار و 905 فقره پرونده نیز در این مدت مختومه شد و در بخش محاکم نیز هفت‌هزار و 708 فقره وارد شد که تعداد پرونده‌های مختومه آن 7 هزار و 515 فقره بوده است.

این مسئول تعداد شعب حل اختلاف شهری را 9 شعبه و روستایی را هفت شعبه بیان و خاطرنشان کرد: در سال 93 تعداد پرونده‌های وارده 5 هزار و 563 فقره بود که از این تعداد 5 هزار و 245 فقره آن مختومه شد.

عرب‌خردمردی تعداد پرونده‌های وارده در بخش اجرای احکام مدنی در سال 93 را 865 فقره اعلام کرد و از مختومه‌شدن 993 فقره پرونده در این مدت خبر داد.

وی در پایان به آیین دادرسی جدید اشاره کرد و گفت: اگر به نگارش، متن و مواد قانونی این آیین دقت کنیم متوجه می‌شویم که در راستای احترام به حقوق شهروندی و رویکرد جدیدی در نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : برخورد جدی با متجاوزان به اراضی ملی و انفال در نوشهر

برخورد جدی با متجاوزان به اراضی ملی و انفال در نوشهر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS