امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 21:57:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20727

تاریخ انتشار : 05/04/1394 - 17:42

هشدار رئیس دادگستری چالوس در خطبه‌های نماز جمعه

40 درصد ازدواج‌‎ها در چالوس به طلاق ختم می‌شود/انتقاد از وضعيت نامناسب رعايت حجاب

رئيس دادگستری چالوس با هشدار نسبت به افزايش طلاق در شهرستان چالوس، گفت: از یک‌هزار و 288 فقره ازدواج در سال ‌93 در شهرستان چالوس 40‌ درصد از آن منجر به طلاق شد.

جویباران ـ

به گزارش خبرنگار بلاغ، مهران ولی‌پور گرزین در خطبه‎های نماز جمعه چالوس كه به عنوان سخنران پيش از خطبه به مناسبت هفته قوه قضاييه سخنراني مي‎كرد، پایین بودن سطح آستانه تحمل زوجین را از دلایل اصلی طلاق در بین خانواده‌ها بیان کرد و اظهار كرد: اعتیاد، بیکاری، عدم مهارت زندگی و دخالت اطرافیان از مهم‌ترین عوامل بروز طلاق در زندگی افراد است.

وي با اشاره به اينكه در سال گذشته 7 هزار و 500 فقره در بخش دادسرا، 7 هزار و 500 پرونده در بخش دادگاه و 6‌ هزار و 500 فقره نیز در بخش شورای حل اختلاف پرونده وارد شد و همین تعداد نیز مختومه شد از ورود ماهانه 750 فقره پرونده در سه‌ ماه نخست امسال در دادگاه چالوس خبر داد و افزود: در این مدت 750 فقره پرونده در قسمت دادسرا و حدود 600 پرونده نیز در شورای حل اختلاف وارد شد و به‌ همین میزان نیز مختومه شد.

رئیس دادگستری چالوس با بیان اینکه در مجموع 13 شعبه حل اختلاف این شهرستان فعالیت دارد، خاطر‌نشان کرد: برخورد با متعرضان به نوامیس و اموال مردم از اولویت‌های دادگستری و دادسرای چالوس است.

وی تصریح کرد: با توجه به وجود آمار بالای جرایم در دنیای امروز قضاوت و داوری برای حل این مشکلات بسیار سخت است، اما دستگاه قضایی در شهرستان چالوس برای احقاق حقوق و اجرای قانون تمام تلاش خود را به‌کار گرفت.


این مسئول با تاکید بر برخورد جدی با هرگونه ساخت‌وساز غیرمجاز توسط دستگاه قضایی، بیان کرد: برخی از افراد اقدام به ساخت‌وساز در خارج از محدوده شهر و یا در اراضی کشاورزی می‌کنند و در همین راستا دستگاه قضایی شهرستان اقدام به برخورد قاطع و یا تخریب این ساختمان‌ها می‌کند.

وی یادآور شد: در سه ماه نخست امسال 70‌ هکتار از اراضی که توسط متجاوزان تصرف شده بود با دستور دادستان دخل و تصرف شد.

ولی‌پور از ورود 700 فقره پرونده مربوط به خرید و فروش، توزیع و استعمال مواد مخدر در این شهرستان خبر داد و افزود: 10‌ درصد از پرونده‌هایی که در دادسرا تشکیل می‌شود به طور مستقيم به مواد مخدر مربوط است.

وی با اشاره به توقعات مردم از دستگاه قضایی، تصریح کرد: اطاله کمتر دادرسی، ایجاد امنیت، احقاق حق و برخورد با متعرضین نوامیس و اموال مردم از خواسته‌های به‌حق مردم است که دستگاه قضایی شهرستان با تمام قوا در زمینه رعایت قانون و عدم ظلم به مردم فعالیت می‌کند.

رئیس دادگستری شهرستان چالوس با اعلام افزایش شعبه‌هاي دادگاه، دادسرا و افزایش قضات در این شهرستان، بیان کرد: خانواده‌ها با دقت در تربیت فرزندان، بالابردن آستانه تحمل خویش، رفع اختلافات جزیی در بین خودشان و داشتن صبر می‌توانند بهترین بازو و همکار برای دستگاه قضایی باشند.

ولی‌پور بدحجابی را از مهم‌ترین معضلات جامعه امروزی خواند و ادامه داد: با توجه به اینکه بدحجابی ریشه بسیاری از جرایم محسوب می‌شود، بنابراین دستگاه قضایی با هرگونه بدحجابی مقابله کرده و خانواده‌ها نیز باید در این زمینه توجه بسیار زیادی داشته باشند.

وی در پایان اعتماد به دستگاه قضایی را ضروری خواند و گفت: اگر مردم به دستگاه قضایی اعتماد کنند، دستگاه قضا نیز در پاسخ به اعتماد مردم از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند و تمام تلاش خود را برای تحقق عدالت و رسیدگی به مشکلات مردم به‌کار می‌بندد.

/3004

دیدگاه شما در مورد : 40 درصد ازدواج‌‎ها در چالوس به طلاق ختم می‌شود/انتقاد از وضعيت نامناسب رعايت حجاب

40 درصد ازدواج‌‎ها در چالوس به طلاق ختم می‌شود/انتقاد از وضعيت نامناسب رعايت حجاب

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS