امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 08:54:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20678

تاریخ انتشار : 05/04/1394 - 07:27

دیوار نویسی علیه شیعیان در انگلستان +تصاویر

حضور صدها تروریست تکفیری اروپایی در صفوف گروههای تکفیری فعال در سوریه و عراق در حال تاثیر گذاری منفی بر جوامع کشورهای اروپایی است.

جویباران ـمشرق - حضور صدها تروریست تکفیری اروپایی در صفوف گروههای تکفیری فعال در سوریه و عراق در حال تاثیر گذاری منفی بر جوامع کشورهای اروپایی است.

 
دیوارنویسی علیه شیعیان در انگلستان!+تصاویر
 
با گذشت بیش از 4 سال از بروز بحران در کشور سوریه و گسترش آن به برخی مناطق در عراق، هم اکنون تبعات آن دامن برخی جوامع اروپایی را که نقش مهمی در اعزام و تشویق و تسلیح تروریستها برای ارتکاب جنایت در منطقه خاورمیان را داشته اند گرفته است.
 
دیوارنویسی علیه شیعیان در انگلستان!+تصاویر
 
یکی از این کشورهای اروپایی که سهم ویژه ای در تدارک و تسلیح و تجهیز تروریستهای تکفیری داعش و القاعده ایفا کرده، دولت انگلستان می باشد که طی سالهای اخیر صدها مورد از حملات نژاد پرستی و با انگیزه های فرقه ای در مراکز امنیتی و پلس این کشور به ثبت رسیده است. یکی از کانونهای اصلی ای حملات در شهر "برادفورد" واقع در شمال انگلستان قرار دارد که محل سکونت جمعیت قابل توجه مسلمانان پاکستانی می باشد.
 
دیوارنویسی علیه شیعیان در انگلستان!+تصاویر
 
در همین راستا اخیرا گزارشهای متعددی از حمله به مراکز عبادی و تجمع شیعیان ساکن در انگلستان به ثبت رسیده است. روز گذشته در شهر برادرفورد واقع در شمال انگلستان صحنه دیوار نویسی امیان گروههای تکفیری تروریستی بر روی دیوار مسجد شیعیان این شهر بوده است. بنا بر تصاویر منتشر شده، عبارت "شیعه کافر است" بر روی دیواره مسجد شیعیان این شهر نوشته شده است.
 
دیوارنویسی علیه شیعیان در انگلستان!+تصاویر
 
شهر بردفور واقع در یورکشایر غربی است که جمعیتی بالغ بر ۴۹۷٬۴۰۰ نفر داشته و چهارمین شهر پرجمعیت انگلستان به شمار می‌آید. این شهر بیشترین تعداد مسلمان در کل بخش‌های انگلستان و ولز را بعد از لندن داراست؛ و بنابر تخمینی ۱۰۱٬۹۶۷ نفر از جمعیت این شهر مردم آسیای جنوبی هستند که ۲۰ درصد جمعیت را تشکیل می‌دهد و پیش‌بینی می‌شود این مقدار تا سال ۲۰۱۱ به ۲۸ درصد برسد.
 
دیوارنویسی علیه شیعیان در انگلستان!+تصاویر
 
بردفورد یکی از بزرگترین جمعیت‌های مهاجران پاکستانی را در خود جای داده‌است. بسیاری از گروه‌های نسل اول این مهاجران در دهه‌های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ برای کارکردن در صنایع نساحی این شهر وارد بریتانیا شدند. ولی این صنایع در سال‌های گذشته دچار افول شده‌است. هم اکنون بردفورد با تعداد بسیاری از افراد بیکار و مشکلات اجتماعی مربوط به بیکاری دست به گریبان است. در برخی از حوزه‌های انتخابیه این شهر ۵۰ درصد جمعیت مسلمان ساکن هستند.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : دیوار نویسی علیه شیعیان در انگلستان +تصاویر

 دیوار نویسی علیه شیعیان در انگلستان +تصاویر

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS