امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 03:18:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20637

تاریخ انتشار : 04/04/1394 - 16:21

دادستان نوشهر:

خلاء قانونی برای مبارزه با زمین‌خواری وجود ندارد

دادستان نوشهر گفت: خلاء قانونی برای مبارزه با پدیده زمین‌خواری وجود ندارد، اما اقبال عمومی در اجرای قانون در دستگاه‌های اجرایی تاکنون وجود نداشت.

جویباران ـبه گزارش بلاغ به نقل از نوشهرآنلاین، علی‌اکبر علیزاده به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشستی با خبرنگاران، اظهار کرد: هیچ چیز مهم‌تر از رضایتمندی مردم از عملکرد دستگاه قضائی نیست و این مهم جزء با رسیدگی به مشکلات و مختومه‌کردن به‌موقع پرونده‌ها میسر نمی‌شود.

وی کل پرونده‌های ورودی به دادسرای نوشهر در سال93 را 8 هزار و 594 فقره پرونده عنوان کرد و افزود: در این مدت تعداد پرونده‌های رسیدگی‌شده 8هزار و887 فقره پرونده بود که تعدادی از آن مربوط به سال گذشته بود.

دادستان نوشهر به اجرای قانون جدید آیین دادرسی کیفری که از اول تیرماه امسال در سراسر کشور اجراشد، اشاره کرد و گفت: این قانون و مواد آن در مراحل گوناگون طرح و تصویب موافقان و مخالفانی داشته که آن را تایید کرده یا به نقد کشیده اند، اما این قانون نسبت به قوانین کیفری سابق خیلی کاملتر و به روزتر است.

وی بیان کرد: در این طرح تغییراتی در رسیدگی به پرونده‌ها انجام شده است و با قدم‌های بسیار بزرگی به سمت عدالت گام برمی‌دارد و دیدگاه تمامی همکاران قضائی نسبت به این قانون مثبت است.

علیزاده در زمینه پدیده زمین‌خواری با بیان اینکه این پدیده سالهاست که در این منطقه آغاز شده و در این خصوص در معرض آسیب جدی هستیم، بیان کرد: این پدیده از سال‌های قبل شروع شده منتهی به دلیل عوامل مختلف نتوانستیم به آن صورتی که می‌خواستیم با آن مقابله کنیم.

وی تاکید کرد: خلا قانونی در این خصوص وجود ندارد اما اقبال عمومی در اجرای قانون در دستگاه‌های اجرایی تاکنون وجود نداشت.

دادستان نوشهر با اشاره به تاکیدات رهبر انقلاب در مبارزه با پدیده زمین‌خواری، ادامه داد: بیشترین میزان تصرف اراضی جنگلی -جلگه ای و ساحلی مربوط به ادوار گذشته است.

وی با بیان اینکه در تصرفاتی که دستگاه‌های اجرایی در آن دخیل بودند در سطح استان رتبه چهارم را داریم، تصریح کرد: اکثر کسانی که به منابع‌طبیعی تصرف کردند اشخاصی هستند که واقعاً از لحاظ مالی جزء بی‌دردان جامعه محسوب می‌شوند.

این مسئول در پایان با اشاره به اینکه برای مقابله با متجاوزین به اراضی ملی در نوشهر هماهنگی خوبی بین نهادهای مرتبط وجود دارد، گفت: برای اجرای احکام با کمبود تجهیزات و امکانات روبرو هستیم.

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : خلاء قانونی برای مبارزه با زمین‌خواری وجود ندارد

خلاء قانونی برای مبارزه با زمین‌خواری وجود ندارد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS