امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 21:21:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20594

تاریخ انتشار : 04/04/1394 - 08:30

لندن: به فکر آینده ایرانیم

نماینده انگلیس در شورای امنیت سازمان ملل روز سه شنبه گفت با وجود زمان اندک باقی مانده تا ضرب الاجل مذاکرات هسته ای، اما هنوز موضوعات مهمی باقی مانده که باید حل شود.

جویباران ـ

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از فارس،در حالی که تنها یک هفته تا ضرب الاجل خودخوانده مذاکرات هسته ای ایران و گروه موسوم به ۱+۵ باقی مانده، نماینده انگلیس در سازمان ملل اعلام کرد که هنوز موضوعات مهمی باقی مانده که باید در این مدت حل شوند.

«متیو ریکرافت» که روز سه شنبه در نشست کمیته تحریم های ایران شورای امنیت سازمان ملل صحبت می کرد، با بیان اینکه مذاکرات هسته ای در «برهه ای مهم» قرار دارد و چند روز تا پایان مهلت آن باقی مانده، گفت اگر توافق نهایی بر اساس مولفه های به دست آمده در شهر لوزان سوئیس شکل بگیرد، «توافقی بسیار خوب» خواهد بود که اطمینانی بلندمدت به کشورهای مذاکره کننده با ایران می دهد.

وی افزود: «با این حال، کارهای زیادی مانده و وقت بسیار اندک است. هنوز موضوعات مهم سیاسی و فنی باقی مانده که باید پیش از رسیدن به یک توافق نهایی، حل شوند. دیپلماتها و کارشناسان فنی ۳+۳ و ایران در حال حاضر در تلاش برای نهایی کردن توافق جامع تا ۳۰ ژوئن (۹ تیر)، در حال دیدار هستند.»

نماینده انگلیس در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «در حالی که مذاکرات ادامه دارد، بخش اعظم تحریم ها پابرجاست و باید به اجرای کامل آنها ادامه داد. این شامل تمام تحریم های سازمان ملل و تمام تعهدات کشورهای عضو بر اساس قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل در این خصوص است. برداشتن تحریمها باید به عنوان یک مشوق عمل کند تا ایران در مذاکرات با توافقی جامع، موافقت کند.»

وی با بیان اینکه رسیدن به توافق نهایی هم برای کشورهای خارجی و هم برای ایران خوب و دارای منافع است، مدعی شد که لندن به دنبال آینده ای بهتر برای ایران است.

ریکرافت گفت: «اگر ایران این فرصت را از دست بدهد، با چند سال دیگر انزوا و ضربه به مردمش، اقتصادش و جایگاهش در منطقه مواجه خواهد شد. امیدواریم که این اتفاق نیفتد. بنابراین، برای کمک به حصول اطمینان از آینده ای بهتر برای ایران، ما همه تلاش خود را برای رسیدن به توافقی جامع، انجام میدهیم. انتظار داریم ایران همین کار را بکند.»

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : لندن: به فکر آینده ایرانیم

لندن: به فکر آینده ایرانیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS