امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 09:00:48
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20588

تاریخ انتشار : 04/04/1394 - 08:23

فریب تبلیغ دستگاه تصفیه آب را نخورید

رئیس اداره آب و فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار، تبلیغات برخی شرکت های تولید کننده دستگاه های تصفیه آب، با آلوده جلوه دادن آب آشامیدنی برای فروش بیشتر را فریب اذهان عمومی جامعه دانست.

جویباران ـببه گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مهر،مهندس غلامرضا شقاقی گفت: در این فیلم ها آب آشامیدنی شبکه لوله کشی را با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم) الکترولیز می کنند.

وی افزود: آب دارای املاح با الکترودهای تجاری (آهن و آلومینیوم)  باعث تولید رنگ و لجن در اثر آزادسازی یون های آلومینیوم و آهن شده و منجر به تولید آبی کدر و سیاه می شود که این رنگ ها به اشتباه  ناخالصی های آب معرفی می شوند.

شقاقی ادامه داد: در حالی که رسوبات تشکیل شده ناشی از واکنش یون های آزاد شده از الکترودها با  آب مورد آزمایش است و از این الکترولیز استفاده های سودجویانه می شود.

رئیس اداره آب و فاضلاب مرکز سلامت محیط و کار بیان داشت: تمام آب ها اعم از آب های سطحی و زیرزمینی حاوی یون هایی مانند سدیم، پتاسیم، کلسیم، منیزیم، سولفات، کلرور، فلوراید و برخی یون های دیگر هستند که عمدتا ناشی از انحلال مواد معدنی در آب بوده و وجود آنها در صورتی که در محدوده مجاز باشند، برای سلامتی مفید است.

شقاقی اظهارداشت: انتخاب نوع تصفیه آب بر اساس ویژگی های آن است و این کاررا متخصصان انجام می دهند  برای آب هایی که در شبکه عمومی توسط شرکت های آب و فاضلاب تامین شده و توسط معاونت های بهداشتیدانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت می شود، نیازی به تصفیه آب اضافی نبوده و در صورت لزوم این کار توسط تامین کنندگان آب انجام می شود.

وی افزود: از طرف دیگر سامانه های تصفیه آب در شبکه های عمومی بطور دائم توسط کارشناسان شرکت های آب و فاضلاب و معاونت های بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی کشور تحت کنترل و آزمایش قرار گرفته و نگهداری می شوند. در صورتی که در سامانه های تصفیه آب خانگی این کنترل ها انجام نشده و به هر دلیلی دچار مشکل شوند آب بی کیفیت و بعضا آلوده در اختیار مصرف کننده قرار می گیرد.

شقاقی ادامه داد: برخی از دستگاه های تصفیه آب املاح آب را که برای سلامتی مفید هستند به شدت کاهش می دهند. همچنین در صورت عدم نگهداری صحیح از این دستگاه ها بار میکروبی آن افزایش یافته و به دلیل حذف کلر آب می تواند با آلودگی ثانویه مواجه شود.

وی در پایان تأکید کرد: به شهروندان توصیه می شود که در مناطقی که آب توسط شرکت های آب و فاضلاب تامین شده و مورد تایید مقامات بهداشتی است نیازی به استفاده از دستگاه های تصفیه آب نیست و وزارت بهداشت نیز هیچکدام از این دستگاه ها  را مورد تایید قرار نداده و توصیه ای هم برای استفاده از آن ندارد.

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : فریب تبلیغ دستگاه تصفیه آب را نخورید

فریب تبلیغ دستگاه تصفیه آب را نخورید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS