امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 12:22:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20558

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 18:40

امام جمعه نکا:

در تبریک و تشکرها بنربازی را کنار بگذارید/ همه در این کشور مسئول اجرای اسلام هستند

امام جمعه نکا گفت: همه باید مجری ارزش های دین باشند و با وجود بحران‌ها نباید اصراف باشد، یکی از مصادیق اصراف، بنر زدن‌های بی‌رویه است،.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

نکاآنلاین، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی، در مراسم تودیع و معارفه سرپرستان فرمانداری نکا با اشاره به ملاک نبودن مدت فعالیت مدیران، اظهارداشت: دوره کوتاه هم می‌تواند میزان بالایی از خدمت و تلاش را در بر داشته باشد، امید است شاهد دوران جدیدی از تلاش و زحمت خالصانه باشیم.

وی گفت: حیف است کشوری با داشتن چنین ماه و در کنار چنین کتابی جامعه‌اش درخور پیروان قرآن نباشد، ارزش‌های دینی و اخلاقی، سازندگی ، معماری و تمام فاکتور‌های یک شهر دینی باید همتراز و منطبق بر قرآن باشد، نباید نوع شهرسازی یک ملل بی‌دین بالاتر از یک شهر مسلمان باشد.

امام جمعه نکا با بیان اینکه خلاف تصور برخی، هیجکس برای بداخلاقی خلق نشده و کسی حق بداخلاقی ندارد، خاطرنشان کرد: اگر در شهر وحدت و همدلی نبوده و بداخلاقی و نپختگی باشد، خود‌به‌خود زمینه‌ساز ناموفقیتی مسئولان خواهد بود، لذا هرکس باید کار خود را درست، در فضای همدلی و با رعایت اخلاق انجام دهد.


وی با تأکید بر لزوم درنظر گرفتن عدالت در بکارگیری نیروهای شهرستان‌ها در سطوح مدیران کل استانداری، بیان داشت: آیا اگر شهرستانی مانند نکا از نظر حجم جمعیت کوچک باشد و آدم‌هایی در سطوح مسئولیت بالا نداشته باشد، باید ندیده گرفته شود، بلکه باید عدالت رعایت شده و حق شهرها در نظر گرفته شود.


رئیس شورای فرهنگ عمومی نکا رعایت صرفه‌جویی و ساده‌زیستی را ضروری برشمرد و گفت: با وجود بحران‌ها نباید اصراف باشد، یکی از مصادیق اصراف، بنر زدن‌های بی‌رویه است، به‌گونه‌ای با تغییر مدیری تعداد بالایی بنر زده می‌شود، به ادارات و نیروها تذکر داده شود که بنربازی را کنار بگذارید و برای همدیگر الگو باشیم.


وی با انتقاد از نادیده گرفته شدن حق خداوند در میان شعارهای حقوق بشر و حقوق شهروندی گفت: همه در این کشور مسئول اجرای اسلام هستند، همه باید مجری ارزش های دین باشند، یکی از مصادیق حق خداوند جاری شدن امر به معروف و نهی از منکر در جامعه است.محمدی لائینی با اشاره به لزوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه، ضمن محدود نبودن این حکم الهی به کوچه و خیابان اظهارداشت: اصل امر به معروف و نهی از منکر باید در ادارات انجام شود و مسئولی که در این راستا حرکت نکند مشروعیت ندارد.


وی خطاب به مسئولان استان مازندران تأکید کرد: امر به معروف و نهی از منکر را از صدر استان تقویت کنید، به مردم امر به معروف و نهی از منکر را درست آموزش دهیم، امر به معروف و نهی از منکر نباید تعطیل شود، امروز تقریبا کسی جرأت انجام آن را ندارد، قانون اگر کم است باید تقویت شود.


امام جمعه نکا با هشدار نسبت به افزایش بی بندوباری در جامعه گفت: اکنون که هنوز بی‌حجابی و ترویج منکرات کامل نشده است، به فکر امر به معروف و نهی از منکر باشیم، عجیب است که فاسقان امر به منکر و نهی از معروف می‌کنند، اما صالحان امر به معروف و نهی از منکر نمی‌کنند.


در این مراسم علیرضا یونسی اعمال نظر شخصی در امور مربوط به مردم را ظلم و جفا به نظام و انقلاب دانست و افزود: مردم ولی‌نعمتان ما هستند و ما خدمتگزار این مردم هستیم و با ورود در مسئولیت‌های خود عهد بستیم که به این مردم خدمت کنیم و تا آخرین روز کاری خود باید خدمتگزار آنان بوده و در رسیدگی به امور و مشکلات‌شان بدون منت، صادقانه، متواضعانه و جوان‌مردانه تلاش کنیم.


معاون سیاسی‌ ـ امنیتی استاندار مازندران ادامه داد: دولت تدبیر و امید، دولتی تعامل‌گرا است و به اخلاق‌مداری در حوزه‌های مختلف توجه دارد و دولتی راستگو، امانتدار و با اخلاق است که به حاشیه نمی‌پردازد و خدمت به مردم و نظام از اولویت‌های خدمتگزاری در این دولت است.


این مسئول با تقدیر و تشکر از تلاش‌های رحیم قاسمی‌طوسی سرپرست سابق فرمانداری نکا که 10 ماه در این منصب به مردم خدمت کرده است، یادآور شد: جعفر احمدی نیز از مدیران کارآمد دولت است که امیدواریم با بهره‌مندی از تجربیات گذشته و فعل در رفع مشکلات مردم اهتمام ورزد.


یونسی اضافه کرد: مردم، ‌رفتارهای مسئولان را به چشم اسلام و انقلاب می‌‌بینند و لذا خدمت‌رسانی ما به مردم باید در راستای خدمت صادقانه بوده و مسئولان ما نوکری مردم را بکنند و راستگو باشند، صادقانه عمل کنند و دروغ نگویند.


وی با بیان اینکه جابه‌جایی در مسئولیت‌ها همواره وجود دارد و مهم امانت‌داری در این مسئولیت‌ها است، خاطرنشان کرد: عمر مسئولیت‌ها بسیار کوتاه است و باید به‌گونه‌ای کار کنیم که نزد خداوند متعال، شهدا و وجدان خودمان شرمنده نباشیم زیرا قدرت و مسئولیت، امانت مردم در دست مدیران و مسئولان است.معاون سیاسی‌ ـ امنیتی استاندار مازندران گفت: قدرت و مسئولیت طعمه نیست بلکه امانت خداوند در دستان ما به‌عنوان مسئول است که لطف خداوند شامل حال ما شده و اکنون که مسئولیتی در اختیار ما قرار داده شد، باید تمام تلاش ما امانتداری و مراقبت از اعمال و رفتارمان باشد.این مسئول با اشاره به شعارهای رئیس جمهور مبنی بر رشد اقتصادی، تعامل سازنده با جهان و احیای اخلاق‌مداری، افزود: مردم به‌دلیل همین شعارها به دکتر روحانی رأی دادند و حضور 73 درصدی مردم در انتخابات 24 خرداد 92 بیانگر وفاداری به نظام و انقلاب، تجدید بیعت با امام و رهبری و شهدا و در خط آرمان‌های انقلاب بودن است که مدیران نیز باید برای تحقق این شعارها تلاش کنند.


یونسی در ادامه با بیان اینکه با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، آرامش نسبی در جامعه ایجاد شده است، اظهار کرد: تزریق امید و نور تازه به جامعه و کاهش تورم بالا، از بین بردن رشد اقتصادی منفی و ... از مسائلی بود که در این دولت اتفاق افتاد.


وی تصریح کرد: متوقف کردن تورم‌ها با برنامه‌ریزی، مهار تورم از 45 درصد به 15 درصد، تثبیت ارزش پول داخلی، تبدیل رکود اقتصادی به صعود اقتصادی و اجرای طرح تحول سلامت در جامعه که موجب شد هزینه بیماران از 35 درصد به زیر 10 درصد برسد، از خدمات دولت تدبیر و امید به جامعه بود.


معاون سیاسی‌ ـ امنیتی استاندار مازندران همچنین با بیان اینکه امروز ایران اسلامی با تکیه بر اخلاق‌مداری، تکیه بر داشته‌ها و دانش داخلی و هم‌دلی، بالنده‌تر از هر زمان دیگری در اوج اقتدار است، یادآور شد: امروز دنیا هیچ راهی جز مذاکره با ایران ندارد و این مسئله نشان از قدرت ایران در منطقه دارد و در چنین شرایطی مدیران باید با اخلاق‌مداری و ارائه خدمات صادقانه، به مردم برای اعتلای نظام تلاش کنند.


این مسئول با تاکید بر اینکه مدیران در مسیر خدمت‌رسانی به مردم، حق ندارند تفکرات حزبی و جناحی داشته باشند، گفت: مدیران باید در چارچوب قانون و با رویکرد اعتدال فعالیت کنند و مهم‌ترین دغدغه‌شان خدمت‌رسانی صادقانه و بی‌منت به مردم باشد./ع

 

 

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : در تبریک و تشکرها بنربازی را کنار بگذارید/ همه در این کشور مسئول اجرای اسلام هستند

در تبریک و تشکرها بنربازی را کنار بگذارید/ همه در این کشور مسئول اجرای اسلام هستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS