امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 15:23:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20532

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 18:11

با حساب آمار آقای سخنگو؛ اموات هنوز هم یارانه می‌گیرند!

آمار اعلام شده از سخنگوی دولت درباره تعداد یارانه بگیران، انصرافی‌ها و البته اظهارات وزیر کار مبنی بر حذف ۲۰۰ هزار نفر از فهرست یارانه بگیران نشان میدهد که کماکان اموات هم یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت می کنند.

جویباران ـبه گزارش بلاغ

هفته گذشته بود که برای اولین بار محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت تعداد دقیق یارانه بگیران را به خبرنگاران اعلام کرد که براساس این آمار در خردادماه ۷۶ میلیون و ۵۷ هزار و ۴۳۰ نفر یارانه ۴۵۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی که سه شنبه هر هفته بعنوان سخنگوی دولت به جمع خبرنگاران می آید در نشست این هفته خود اعلام کرده که ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از دریافت یارانه انصراف داده اند!

گفتنی است که اگر این دو آمار را در کنار آمار تعداد حذف شده ها از فهرست یارانه بگیران قرار دهیم به جزئیاتی جدید از تعداد یارانه بگیران در جامعه آماری کشور خواهیم رسید.

قبلاً علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرده بود که ۲۰۰ هزار نفر از فهرست یارانه بگیران خط خورده اند هرچند این آمار از سوی نمایندگان مجلس کمتر و بیشتر اعلام می شود ولی در این گزارش آمار اعلام شده از سوی دولت مستند می باشد.

بنابراین اگر آمار دقیق یارانه بگیران، انصرافی‌ها و حذف شدگان را در کنار جمعیت ایران قرار دهیم مشخص می شود که با احتساب حذفی‌ها و انصرافی‌ها مجموع یارانه بگیران ۷۸ میلیون و ۵۶۰ هزار نفر بوده اند.

این درحالی است که طبق اعلام مرکز آمار جمعیت ایران تا ساعت ۱۵:۰۰ روز سه شنبه دوم تیرماه معادل ۷۸,۴۴۲,۸۶۱ نفر بوده است! بنابراین می توان گفت که در فهرست یارانه بگیران کماکان اسامی اموات نیز وجود داشته است!

نوبخت البته در توضیح این تناقض آماری گفته است که " این که جمعیت ۷۷ میلیون است و ۷۶ میلیون نفر یارانه دریافت می کنند دو علت دارد. سال گذشته که مجددا ثبت نام انجام شد ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر انصراف دادند، علاوه بر آن هر ماه هم ۱۱-۱۰ هزار نفر انصراف می دادند از سوی دیگر ما با افزایش جمعیت مواجهیم و در هر سال بیش از یک میلیون نفر به جمعیت ایران اضافه می شود".

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : با حساب آمار آقای سخنگو؛ اموات هنوز هم یارانه می‌گیرند!

با حساب آمار آقای سخنگو؛ اموات هنوز هم یارانه می‌گیرند!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS