امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 03:43:05
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20531

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 18:11

دایر شدن نمایشگاه قرآن ساری در مکان نیمه‌‌آماده!

نمایشگاه قرآن و عترت شهرستان ساری با دایر شدن در مکان نیمه‌ آماده نشان داد که این نمایشگاه در حد و اندازه کتاب آسمانی برگزار نشده است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ از همه ساله با آغاز ماه مبارک رمضان، نمایشگاه‌های قرآن هم در شهرها دائر می‌شود.

نمایشگاه قرآن در شهرستان ساری هم سال‌های گذشته در مجتمع فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران برگزار می‌شد و علاوه بر مزیت‌ها، معایبی هم داشت.

با آغاز به کار معاونت قرآن در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تصور بر این بود که نمایشگاه قرآن امسال در حد و اندازه گسترده‌تر و با کیفیت بهتری برگزار شود که این چنین نشد.

فضای درنظر گرفته شده برای نمایشگاه قرآن، نه تنها بهتر از سال‌های گذشته نبود بلکه در سطح بسیار نازل‌تری نسبت به سال‌های گذشته است.

ورودی نمایشگاه قرآن و عترت گویای سطح برگزاری این نمایشگاه است.

نمایشگاه قرآن در سال‌های گذشته در تعداد غرفه‌های بیشتری برگزار می‌شد اما امسال به تعداد حدود 20 غرفه کاهش یافته و خبری هم از ناشران کشوری نیست.

 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/02/13940402000726_PhotoL.jpg


برگزاری نمایشگاه در این سطح با کاهش شدید مخاطب هم مواجه شده ضمن اینکه در سمت دیگر فضای برگزاری نمایشگاه قرآن، غرفه‌های پوشاک دائر است.

مسئول غرفه انتشارات دلفین در این باره، گفت: از آغاز به کار نمایشگاه قرآن تاکنون هیچ بازدیدکننده‌ای نداشتیم و اینجا امکاناتی برای غرفه‌داران وجود ندارد.

نازنین بابایی با بیان اینکه فضای برگزاری نمایشگاه قرآن، سرویس بهداشتی ندارد، اظهار کرد: هیچ امکاناتی نداریم و به غرفه‌داران هم افطاری داده نمی‌شود.

مسئول غرفه انتشارات امین هم گفت: خبری در نمایشگاه نیست و بازدیدکننده‌ای نداریم.
 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/02/13940402000721_PhotoL.jpg


مهناز اسدی با بیان اینکه سال‌های گذشته به عنوان بازدیدکننده به نمایشگاه‌های قرآن می‌رفتم و این نمایشگاه‌ها بازدیدکننده داشتند، تصریح کرد: از عصر که به نمایشگاه قرآن می‌آییم باید افطاری را هم به همراه خود بیاوریم چون در این نمایشگاه به غرفه‌داران افطاری نمی‌دهند.

مسئول غرفه توسعه علوم اظهار کرد: گرمای هوا از یک سو و خاکی بودن محل برگزاری نمایشگاه قرآن از سوی دیگر باعث شده که فضای مطلوبی در اینجا نداشته باشیم در حالی که نمایشگاه قرآن که دارای فضای معنوی است باید آرامش‌بخش باشد.

سمیرا خاتمی ادامه داد: نمایشگاه قرآن در فضا و مکان مناسبی برگزار نشده و بازدیدکننده‌ای هم نداریم.

یکی از بازدیدکنندگان از این نمایشگاه نیز اظهار کرد: تبلیغات کمی برای برگزاری نمایشگاه قرآن صورت گرفته و اگر تبلیغات گسترده‌تری انجام می‌شد مردم حضور بیشتری داشتند ضمن اینکه کتاب‌های ارائه شده در این نمایشگاه هم از آثار و تولیدات جدید نیست و اغلب تکراری است، کتاب‌هایی که توسط جامعه مدرسین، حوزه‌های علمیه مشهد، قم و ... منتشر می‌شود در نمایشگاه قرآن ساری وجود ندارد.

حجت‌الاسلام محمدرضا شعبانی با بیان اینکه باید برنامه‌ریزی شود از کانون‌های فرهنگی شهرها، پایگاه‌های مقاومت و ... بازدیدکنندگانی به نمایشگاه قرآن بیاورند و اینها را با کتاب آشنا کنند، گفت: مردم در جریان برگزاری این نمایشگاه نیستند اما فضای برگزاری نمایشگاه که در مرکز شهر قرار گرفته نسبت به سال‌های قبل، بهتر است.

وی با اشاره به اینکه نیازمند فضای دائمی نمایشگاه‌های فرهنگی هستیم، افزود: اگرچه برگزاری نمایشگاه‌های فرهنگی در هر اندازه‌ای ارزشمند است اما بازده برنامه‌های فرهنگی باید قابل لمس باشد.
 

http://media.farsnews.com/media/Uploaded/Files/Images/1394/04/02/13940402000723_PhotoL.jpg


شعبانی تصریح کرد: می‌توان با در نظر گرفتن بن خرید برای دانشجویان و دانش‌آموزان، میزان بازدید از نمایشگاه قرآن را افزایش داد.

ضمن قدر دانستن از برگزاری نمایشگاه قرآن و ایجاد فضای معنوی در ماه رمضان، اما انتظار بر این است که نمایشگاهی که با عنوان قرآن برگزار می‌شود حافظ شان و جایگاه قرآن هم باشد.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : دایر شدن نمایشگاه قرآن ساری در مکان نیمه‌‌آماده!

دایر شدن نمایشگاه قرآن ساری در مکان نیمه‌‌آماده!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS