امروز جمعه 04 اسفند 1396
ساعت 01:55:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20516

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 17:50

تحصن چندین روزه دانشجویان دانشگاه مازندران

مشکلات صنفی هم به مشکلات فرهنگی دانشگاه مازندران اضافه شد

دانشگاه مازندران، به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی شمال کشور، این‌روزها علاوه بر رکود فرهنگی، دچار رکود صنفی هم شده است.

جویباران ـبه گزارش بلاغ به نقل از نگاه آزاد، دانشگاه مازندران به‌عنوان بزرگترین دانشگاه دولتی شمال کشور و دانشگاه مادر استان مازندران که در حوزه‌های علوم انسانی و علوم پایه در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشم‌گیری داشته و تا آنجا پیش رفته که حداقل ۳ استاد این دانشگاه در جمع ۱۰۰ استاد برتر جهان قرار دارند، این روزها با بی تدبیری‌های وزارت علوم و نداشتن رئیس، دچار رکود در همه زمینه‌ها شده است.

از مباحث فرهنگی و علمی گرفته تا مشکلات صنفی که هر روز حاشیه‌ای جدید برای این دانشگاه ایجاد می‌کند و روند رو به رشد آن را با رکود مواجه کرده است.

پس از اتفاقات ضدفرهنگی که در جشن خوابگاه‌ها و فارغ‌التحصیلی دانشگاه رخ داد و موضع‌گیری مسئولان شهرستانی، استانی و حتی کشوری را در پی داشت، اکنون مشکلات و اعتراضات صنفی نیز گریبان این دانشگاه را گرفته است.

موضوع از این قرار است که دانشجویان ساکن در خوابگاه پسران دانشگاه مازندران برای چندمین شب متوالی در اعتراض به مشکلات صنفی، دست به اعتصاب غذا و تحصن زده‌اند و خواستار بهبود شرایط هستند.

معاون دانشجویی مقصر اصلی همه اتفاقات است

شایان یکی از اعضای شورای صنفی دانشگاه در این‌باره گفت: دانشگاه مازندران به مدت یکی دو ماه است که خوابگاه دانشجویان را به حال خود رها کرده و به مشکلات دانشجویان ساکن در خوابگاه رسیدگی نمی‌کند.

وی ادامه داد: مشکل اینترنت و مشکلات تغذیه تبدیل به دو معضلی شده‌اند که دانشگاه یا نمی‌خواهد یا نمی‌تواند آن را برطرف کند.

شایان با بیان اینکه برای چندمین بار است که دانشجویان دست به اعتراض می‌زنند، افزود: هر بار معاون دانشجویی در میان دانشجویان حضور می‌یابد و وعده درست شدن کارها را می‌دهد، اما، پس از رفتن او و شروع روز دیگر، وضع به همان صورت قبل ادامه می‌یابد.

وی معاون دانشجویی را مشکل اصلی خواند و تصریح کرد: اگر آقایان نمی‌توانند مشکلات را حل کنند، بهتر است استعفا دهند تا کسی دیگری به اداره امور بپردازد.

به بهانه انتقال خوابگاه، دانشجو را به حال خود رها کردند

رضا، یکی از دانشجویان ساکن خوابگاه نیز در این زمینه افزود: الان حدود یک ماه است که اینترنت نداریم، وضعیت غذا هم که هر روز بدتر می‌شود و هرگاه از مسئولین علت را جویا می‌شویم، می‌گویند چون قرار است خوابگاه را عوض کنیم پس نباید برای آن هزینه‌ای انجام دهیم.

وی ادامه می‌دهد: مگر دانشجویان در این مدت زمان حتی یک هفته‌ای نیاز به خوابگاه ندارند و نباید به مشکلاتشان رسیدگی شود؟

این دانشجوی کارشناسی ادامه داد: این چندمین شب است که اعتراض دانشجویان نسبت به این وضعیت ادامه پیدا می‌کند، اما همچنان هیچ مسئولی پاسخگو نیست.

با توجه به اینکه از زمان روی کارآمدن سرپرست دانشگاه مازندران، این چندمین بار است که دانشجویان دست به تحصن و اعتصاب غذا می‌زنند و خواستار بهبود شرایط هستند، اما این وضعیت بد، همچنان ادامه دارد و تنها دلیل آن نیز نداشتن رئیس است.

بزرگ‌ترین دانشگاه دولتی استان مازندران، اکنون بیش از ۱۵ ماه است که رئیس ندارد و دانشگاه با سرپرست اداره می‌شود و به نظر می‌رسد تا مشخص شدن رئیس، ما باید شاهد اینگونه اعتصابات باشیم.

چاره کار ضربتی چیست؟

به‌نظر می‌رسد در اسرع وقت تیم کاری مرکب از مسئولان دانشگاه با حضور در خوابگاه‌ها و رسیدگی فوری به مشکلات کنونی دانشجویان، برای رفع این مشکلات اقدام فوری انجام دهند.

/3004

دیدگاه شما در مورد : مشکلات صنفی هم به مشکلات فرهنگی دانشگاه مازندران اضافه شد

مشکلات صنفی هم به مشکلات فرهنگی دانشگاه مازندران اضافه شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS