امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 16:34:58
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 20514

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 09:59

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جویبار:

سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال نهادینه کردن قرآن در جامعه است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جویبار گفت: نهادینه کردن قرآن در جامعه از مهمترین اهداف تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی است.

سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال نهادینه کردن قرآن در جامعه است

اول تیرماه در تقویم جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز تبلیغ و اطلاع رسانی دینی نام گذاری شده است، به همین دلیل به سراغ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان جویبار رفتیم و گفت‌وگویی را در مورد اهداف تشکیل سازمان تبلیغات اسلامی انجام دادیم که در ادامه مشاهده خواهید کرد:

حجت الاسلام قنبرعلی بهرامی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران با اشاره به اینکه سازمان تبلیغات اسلامی تنها سازمانی است که به امورات دینی در کشور می‌پردازد، اظهار داشت: با توجه به اینکه انقلاب اسلامی ما بر اساس آموزه‌های دینی و قرآنی بنا نهاده شده است، لازم بود که نهادی تشکیل شود تا به مباحث دینی و قرآنی بپردازد.

وی به اهداف مهم سازمان تبلیغات اسلامی اشاره‌ای کرد و افزود: اعزام روحانیون به مساجد – چه به صورت موقت و چه به صورت فصلی- و ارتباط تنگاتنگ با حوزه‌های علمیه و همچنین پیگیری مباحث قرآنی از جمله اهداف مهم سازمان تبلیغات اسلامی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جویبار در ادامه به فعالیت‌های این سازمان در شهرستان جویبار اشاره کرد و گفت: در بحث اعزام روحانیون به جز تعداد اندکی از روستاها که به دلیل فصلی بودن در برخی از فصول خالی از سکنه هستند، هیچ مسجد دیگری بدون روحانی نیست.

وی افزود: قبل از ماه مبارک رمضان جلسات متعددی از جمله همایش بزرگی در سطح شهرستان برگزار شد تا دستورات و تذکرات مهم به روحانیون داده شود.

بهرامی با بیان اینکه شهرستان جویبار در مباحث قرآنی رتبه بسیار خوبی در استان دارد، تصریح کرد: ایجاد 19 خانه قرآن، هشت مؤسسه قرآنی و وجود 125 مربی قرآنی آماده به کار نشان دهنده فعالیت گسترده قرآنی در این شهرستان است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی رفع تداخل برنامه‌های فرهنگی در سطح شهرستان، اظهار کرد: خوشبختانه با جلسات متعددی که برگزار می‌شود، تقسیم کار مناسبی توسط امام جمعه جویبار انجام شده تا ادارات فرهنگی دچار تداخل کار نشوند.

بهرامی ادامه داد: ما نیز برای همکاری بیشتر با ادارات و نهادهای فرهنگی شهرستان تفاهمنامه‌هایی با آموزش و پرورش، کمیته امداد، سپاه پاسداران و برخی ارگان‌های دیگر بستیم.

وی در ادامه به موضوع تأثیر فعالیت‌های قرآنی در جامعه اشاره کرد و افزود: اگر یک بررسی درست از چالش‌های اجتماعی جامعه امروز ما انجام شود، نشان می‌دهد آنهایی که از قرآن فاصله گرفتند دچار مشکلات بسیاری شده‌اند.

این کارشناس قرآنی با بیان اینکه قرآن قانون زندگی ما است، تأکید کرد: همه تلاش‌ها این است که نوجوانان و جوانان را با قرآن مأنوس کنیم چراکه قرآن کتاب هدایت برای همه انسان‌ها است.

وی افزود: اگر بتوانیم با برنامه‌های درست و جامع قرآن را در جامعه خود نهادینه کنیم بسیاری از مشکلات اجتماعی ما حل خواهد شد.

بهرامی با اشاره به اینکه نور قرآن در بین جوانان ما کم است، عنوان کرد: آشنا کردن جوانان با قرآن تنهاترین راه برون رفت از مشکلات اجتماعی است.

وی در ادامه به عدم تمایل جوانان به حضور در مساجد اشاره‌ای کرد و افزود: نبود پیوست فرهنگی در مساجد ما و قرار ندادن روحانی به عنوان محور فعالیت‌های فرهنگی مساجد و همچنین کم حوصلگی متولیان مساجد از مهمترین دلایل عدم تمایل جوانان به این سنگر اسلام است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی جویبار ادامه داد: بهداشت مساجد نیز باید مورد توجه جدی قرار بگیرد چراکه جوان به دنبال زیبایی است و وقتی خلاف این امر را در مکانی مشاهده کند از آن دوری خواهد کرد.

وی تبلیغات دشمن در فضای مجازی را نیز یکی دیگر از عوامل دوری جوانان از مساجد عنوان کرد و گفت: مساجد نیز باید به فضای مجازی وارد شوند و در کنار تبلیغات گسترده دشمن، خوراک‌های مناسبی به جوانان بدهند.

بهرامی در پایان خاطرنشان کرد: ورود قویتر دولت و کمک به ساخت خانه‌های قرآن و عالم در روستاها و تقویت این خانه‌ها می‌تواند بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی جامعه امروز ایران را کاهش دهد.

دیدگاه شما در مورد : سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال نهادینه کردن قرآن در جامعه است

سازمان تبلیغات اسلامی به دنبال نهادینه کردن قرآن در جامعه است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS