امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 01:08:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20496

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 08:26

مُهرتأیید سازمان‌ملل بر جنایات‌جنگی اسرائیل

کمیته سازمان ملل ویژه تحقیق درباره جنگ اخیر رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه با انتشار گزارشی اعلام کرد این رژیم در حملات خود مرتکب جنایت جنگی علیه غیرنظامیان شده است.

جویباران ـرجانیوز:

کمیته سازمان ملل ویژه تحقیق درباره جنگ ۵۱ روزه سال گذشته رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه دوشنبه‌ (دیروز) گزارش خود را در ۱۸۳ صفحه منتشر و اذعان کرد رژیم صهیونیستی در این جنگ مرتکب جنایت جنگی شده است.

بر اساس این گزارش، رژیم صهیونیستی در این جنگ ۶ هزار حمله هوایی علیه نوار غزه انجام داده و نزدیک به پنجاه هزار گلوله تانک و غیره به سمت نوار غزه شلیک کرده است. در این حملات حدود ۱۴۶۲ غیرنظامی فلسطینی که یک سوم آنها از کودکاند (۲۹۹ نفر آن‌ها زن و ۵۵۱ نفر کودک کشته شدند). گروه‌های فلسطینی نیز ۴۸۸۱ موشک و ۱۷۵۳ خمپاره در ژوئیه و اوت ۲۰۱۴ به سمت اسرائیل شلیک کرده که منجر به کشته شدن ۶ شهروند اسرائیلی و زخمی شدن حداقل ۱۶۰۰ تن دیگر شده است.

در این گزارش تعداد کل کشته شدگان فلسطینی ۲۲۵۱  نفر اعلام شده است. همچنین ۱۱۲۳۱ فلسطینی از جمله ۳۵۴۰ زن و ۳۴۳۶ کودک زخمی شده‌اند که ۱۰درصد آن‌ها دچار نقص عضو دائمی شده‌اند. حداقل ۱۴۲ خانواده ۳ تن از افراد خانواده خود یا بیشتر را در حمله به ساختمان‌های مسکونی که منجر به کشته شدن ۷۴۲ نفر شده، از دست داده‌اند.

کمیته تحقیق سازمان ملل گزارش خود درباره به کارگیری سلاح‌های کشتار جمعی در مناطق دارای تجمع جمعیتی، توسط اسرائیل ابراز نگرانی کرده و افزود: استفاده از این سلاح‌ها به قتل و کشتار شهروندان و نظامیان بدون تمیز قایل شدن میان آنها انجامیده است.

در ادامه این گزارش نوشته شده است: مراکز تماس اورژانس گفته‌اند که درخواست کمک‌های ناامیدانه‌ای از اهالی شجاعیه داشته‌اند که همزمان صدای کودکان فلسطینی نیز شنیده می‌شده است.

استقبال فلسطینی‌ها

«مصطفی برغوثی» عضو کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین ضمن استقبال از این گزارش گفت: آنچه در گزارش سازمان ملل مطرح شده تلاش وعزم فلسطینی ها برای رجوع به دادگاه جنایات کیفری را تقویت خواهد کرد.

«فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین «حماس» نیز در واکنش به این گزارش گفت: حماس از گزارش سازمان ملل درباره حمله اخیر رژیم صهیونیستی به غزه و ارتکاب جنایات جنگی استقبال می‌کند.

وی افزود: باید مقامات ارشد صهیونیستی به دادگاه جنایات کیفری فراخوانده شوند و حد و مرزی برای جنایات آنها علیه غزه و اهالی آن تعیین شود.

«جمال زحالقه» نماینده عرب کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) نیز اعلام کرد باید با استناد به گزارش سازمان ملل جنایتکاران جنگی اسرائیلی محاکمه شوند.

خشم صهیونیست‌ها

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در پی انتشار این گزارش عصبانی شد و گفت: این گزارش اسرائیل را بیشتر از سوریه، کره شمالی و ایران محکوم می‌کند. این گزارش مغرضانه و منحرف کننده است، اسرائیل مرتکب جنایات جنگی نشده بلکه فقط از خودش در مقابل گروه‌های تروریستی که خواهان نابودی آن هستند، دفاع کرده است. ما دست بسته نخواهیم نشست و اقدامات خود را بر اساس قانون بین‌الملل پیگیری خواهیم کرد.

نتانیاهو وزرایش را نسبت به هرگونه مصاحبه روزنامه‌ای درباره این گزارش بر حذر داشت.

«نفتالی بنت» وزیر آموزش و پرورش رئیس حزب «خانه یهودی» در این باره گفت: این گزارش جنایتکاری است که دست‌هایش به خون آلوده است. آلوده است زیرا اجازه قتل یهودیان را می‌دهد اما آنها را از دفاع از خود در برابر ساکنان جنوب (نوار غزه) منع می‌کند.

«اسحاق هرتزوگ» وزیر حزب مخالف کار نیز مدعی شد: نیاز به هیچ گزارشی ندارم زیرا ارتش اسرائیل اخلاقی ترین ارتش‌هاست و این حماس است که بی‌گناهان رابه قتل می‌رساند. وی افزود تنها موضوع مهم درباره غزه جلوگیری از یک جنگ جدید در این منطقه است.

/3004

دیدگاه شما در مورد : مُهرتأیید سازمان‌ملل بر جنایات‌جنگی اسرائیل

 مُهرتأیید سازمان‌ملل بر جنایات‌جنگی اسرائیل

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS