امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 12:16:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20495

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 08:25

پذیرش در دانشگاه عدالت غیرقانونی است

شورای گسترش آموزش عالی ضمن اعلام ظرفیت پذیرش دانشگاه آزاد پذیرش دانشجو در پژوهشگاه شاخص‌پژوه و شعبات دانشگاه غیردولتی عدالت را غیرقانونی اعلام کرد.

جویباران ـرجانیوز:

شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم پذیرش دانشجو در پژوهشگاه شاخص پژوه را غیرقانونی و با تعیین سقف تعداد دانشجویان در مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاه آزاد و ایجاد یک مرکز آموزش عالی الکترونیک این دانشگاه در تهران، ارتقای سه آموزشکده فنیحرفه‌ای به دانشکده، تاسیس ۸ رشته تحصیلی جدید در دانشگاه علوم انتظامی امین، موافقت کرده و پذیرش دانشجو در شعبات دانشگاه غیردولتی عدالت را غیرقانونی اعلام کرد.

این شورا تصویب کرد که پذیرش دانشجو در پژوهشگاه مهندسی بحران‌های طبیعی شاخص پژوه(خصوصی) متوقف شده و نسبت به انتقال آن پژوهشگاه به خارج از دانشگاه اصفهان در چارچوب ضوابط و مقررات در اسرع وقت اقدام شود و کمیته‌ای متشکل از نمایندگان حوزه‌های سازمان امور دانشجویان، معاونت پژوهش و فناوری، سازمان سنجش آموزش کشور و مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی تحت نظر معاونت آموزشی تشکیل و نسبت به تعیین تکلیف دانشجویان مورد تایید سازمان سنجش آموزش کشور در آن پژوهشگاه اقدام لازم به عمل آید.

همچنین با توجه به مشکلات متعدد مطروحه در گزارش مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی موضوع توقف تمام فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی و انحلال آن پژوهشگاه در چارچوب ضوابط و مقررات بررسی و مورد تصمیم‌گیری قرار گیرد.

همچنین، این شورا براساس ماده ۱۷ اساسنامه اصلاحی دانشگاه آزاد با ظرفیت پذیرش دانشجو درآن دانشگاه در هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی حداکثر ۶۰ نفر در هر کد رشته محل در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۲۰ نفر و در هرکد رشته محل در مقطع دکتری تخصصی حداکثر ۷ نفر برای سال تحصیلی ۹۵-۹۴ موافقت کرد.

بر اساس این گزارش، شورای گسترش آموزش عالی تصویب کرد تمام کد رشته‌هایی که نتوانسته‌اند مجوز لازم را از شورای گسترش آموزش عالی اخذ کنند باید از دفترچه آزمون پذیرش دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی در سال ۹۵-۹۴ حذف شوند و با توجه به اینکه مأموریت کمیته ۵ نفره رسیدگی به پرونده‌های فاقد مجوز دانشگاه آزاد تا پایان اردیبهشت ۹۴ بوده است، با توجه به اتمام دوره مأموریت، وظیفه این کمیته پایان یافته تلقی می‌شود. لذا از این پس پرونده‌های جدید دریافت شده از طریق سامانه دفتر گسترش آموزش عالی طبق روال سایر دانشگاه‌ها توسط گروه‌های تخصصی شورا مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

براساس تصویب این شورا، از این پس هرگونه ایجاد رشته محل جدید و پذیرش دانشجو در واحدهای دانشگاه آزاد، برابر ضوابط و مصوبات شورای گسترش آموزش عالی و پس از تأیید این شورا اعلام و اجرا شود و هرگونه جذب و پذیرش دانشجو در رشته‌های غیرمصوب، غیرقانونی است و دانشگاه آزاد اسلامی موظف است براساس ماده ۳ اساسنامه اصلاحی آن دانشگاه مصوب ۶۸۲ جلسه ۲۶ بهمن‌ماه سال ۸۹ شورای عالی انقلاب فرهنگی، کلیه تصمیمات موضوع این بند را به شورای گسترش آموزش عالی اعلام کنند.

شورای گسترش آموزش عالی با تأسیس واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد مستقر در شهر تهران موافقت قطعی کرد و مصوب شد پذیرش دانشجو به شیوه الکترونیکی(مجازی) در دانشگاه آزاد اسلامی طبق ضوابط و مقررات و منحصراً در واحد مزبور امکان پذیر است و مجوز پذیرش دانشجو در هر رشته باید بطور جداگانه از شورای گسترش آموزش عالی اخذ شود.

شورای گسترش آموزش عالی با توجه به عدم اخذ مجوز ایجاد شعبه توسط دانشگاه غیردولتی عدالت از این شورا، تأسیس شعبه در دبی، پردیس بین المللی جنوب، واحد خواهران و سایر شعبات توسط این دانشگاه و هرگونه پذیرش دانشجو در شعب فاقد مجوز (اعم از رشته‌های مصوب شورای گسترش آموزش عالی) را فاقد وجاهت قانونی اعلام و مسئولیت آن را به عهده مسئولان آن دانشگاه دانست.

همچنین این شورا با پذیرش دانشجو در ۴ رشته مقطع کارشناسی ارشد مصوب شورای گسترش آموزش عالی شامل علوم اقتصادی،حقوق جزا و جرم شناسی، حقوق خصوصی و الهیات و معارف اسلامی -فقه و مبانی حقوق اسلامی، در مجموع ۸۰ نفر از طریق آزمون سازمان سنجش آموزش کشور و آزمون اختصاصی در مجموع حداکثر ۲۰ نفر در هر کد رشته و در مقطع دکتری در ۴ رشته علوم اقتصادی،حقوق جزا و جرم شناسی ،حقوق خصوصی و الهیات و معارف- فقه و مبانی حقوق اسلامی در مجموع ۲۸نفراز طریق آزمون نیمه متمرکز دکتری تخصصی و آزمون اختصاصی؛ در مجموع حداکثر ۷نفر در هرکد رشته صرفاً برای واحد تهران دانشگاه دانشگاه غیردولتی عدالت موافقت و تاکید کرد داوطلبان آزمون اختصاصی آن دانشگاه منحصر به طلاب حوزه‌های علمیه است.

بر اساس این گزارش، شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد رشته‌های پیشگیری از جرم، علوم و فنون مرزبانی، علوم امنیت و اطلاعات انتظامی، مبارزه با مواد مخدر، عملیات ویژه انتظامی، مدیریت عملیات راهور، کشف جرایم و حفاظت اطلاعات در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه علوم انتظامی امین موافقت قطعی کرد.

این شورا با توجه به گزارش مرکز نظارت و ارزیابی آموزش عالی با ارتقای آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک مشهد (شهید محمد منتظری) به دانشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک مشهد(شهید محمد منتظری)، آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک ارومیه(شهید قاضی طباطبایی) به دانشکده فنی و حرفه ای پسران شماره یک ارومیه (شهید قاضی طباطبایی)و آموزشکده فنی و حرفه‌ای پسران شماره یک کرمان (شهید چمران) به دانشکده فنی و حرفه ای پسران شماره یک کرمان(شهید چمران) موافقت کرد.

 

 

/3004

دیدگاه شما در مورد : پذیرش در دانشگاه عدالت غیرقانونی است

 پذیرش در دانشگاه عدالت غیرقانونی است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS