امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 20:40:46
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20466

تاریخ انتشار : 03/04/1394 - 07:49

چند میگیری به انقلاب پشت کنی؟

بازخوانی افشاگری آیت الله جنتی از کمک یک میلیاردی آل سعود به جریان فتنه

آن روزی که آیت الله جنتی در خطبه های نماز جمعه تهران برای نخستین بار فاش کرد که «آل سعود یک میلیارد دلار به سران فتنه داده است تا بوسیله آن سبزها کار براندازی جمهوری اسلامی ایران را تمام کنند»، موجی از مظلوم نمایی و تکذیب های مختلف از سوی رسانه های این جریان در داخل و خارج از کشور آغاز شد اما شاید کمتر کسی تصور می کرد چند سال بعد حتی سند بورسیه شدن فرزند عطا مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات توسط رژیم آل سعود نیز منتشر شود.

جویباران ـرجانیوز:ششم مرداد ۱۳۸۹ آن روزی که آیت الله جنتی  در خطبه های نماز جمعه تهران برای نخستین بار فاش کرد که «آل سعود یک میلیارد دلار به سران فتنه داده است تا بوسیله آن سبزها کار براندازی جمهوری اسلامی ایران را تمام کنند»، موجی از مظلوم نمایی و تکذیب های مختلف از سوی رسانه های این جریان در داخل و خارج از کشور آغاز شد اما شاید کمتر کسی تصور می کرد چند سال بعد حتی سند بورسیه شدن فرزند عطا مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات توسط رژیم آل سعود نیز منتشر شود.

 
به گزارش رجانیوز، روز گذشته پایگاه ویکی لیکس با انتشار سندی از وزارت اقتصاد عربستان سعودی، راز بزرگی را فاش کرد و آن پرداخت هزینه های تحصیل علی مهاجرانی پسر وزیر ارشاد دولت اصلاحات بود.
 
 
این سند که تاریخ آن برای ۱۰ اکتبر سال ۲۰۱۱ است اشاره می کند که به درخواست عطاالله مهاجرانی این بورس تحصیلی در مقطع دکترا برای پسرش توسط سفارت عربستان تامین شده است.
 
این سند اشاره دارد که سفارت عربستان در لندن هزینه بیش از ۱۲ هزار پوندی برای هرسال تحصیلی(۴ سال_از ۲۰۱۱ تا۲۰۱۵) و هزینه‌ای بالغ بر ۴۲۵۶ پوند برای هزینه‌های زندگی آقازاده اصلاحات را تامین می‌کند.
 
جالب آنکه این خبر تا کنون نه تنها از سوی مهاجرانی تکذیب نشده بلکه بسیاری از عناصر ضد انقلاب و حامیان مهاجرانی نیز نسبت به آن واکنش منفی نشان داده و از دریوزگی مهاجرانی برای دریافت هزینه تحصیل فرزندش از دولت آل سعود ابراز تاسف کرده اند.
 
 
سابقه ارتباط تنگاتنگ مهاجرانی و آل سعود
 
اما این اولین بار نیست که روابط ویژه آل سعود و مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات خبرساز می شود، بلکه در سال ۱۳۹۰ نیز حضور جنجالی مهاجرانی در جشنواره الجناردیه آل سعود خبرساز شد.
 
"الجنادریه" جشنی در ظاهر فرهنگی- تاریخی است که خاندان آل سعود از ۲۹ سال قبل آن را به راه انداخته است اما در سال ۱۳۹۰ عطا مهاجرانی به همراه علیرضا نوری زاده از ضد انقلاب های فراری خارج از کشور در این مراسم شرکت کردند، مراسمی که به گفته بسیاری از کارشناسان در پوشش یک جشن تاریخی برگزار می شود اما یکی از اهداف آن جمع کردن نیروهای اپوزیسیون علیه جمهوری اسلامی و کمک به آنهاست.
 
 بعد از این جشن پرحاشیه نیز که اخبار مختلفی درباره فسادهای متعدد در آن منتشر شد، مهاجرانی اعلام کرد: «باید بگویم که شب‎های جشنواره (الجناردیه) بهترین شب‎های همه زندگی ام بود.»
 
 بعد از این جشن بود که حجه الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات وقت در اواخر بهمن سال ۹۰ با اشاره به حضور مهاجراني و نوري زاده در مجلس ميهماني پادشاه عربستان گفت: «در سفري كه چندي پيش به عربستان داشتيم و قبل از برگزاي اين جشن، به مقامات عربستان گفتيم كه شما فلان تاريخ برنامه جشني داريد و در اين جشن افرادي را دعوت كرده ايد كه از افراد معاند انقلاب و نظام جمهوري اسلامي در آن حضور دارند و پيش بيني كرده ايد كه ۱۸ ميليون دلار در اختيار آنان بگذاريد. مسئول اطلاعات داخلي عربستان تعجب كرد كه ما چگونه اين اطلاعات را كسب كرده ايم؛ در حالي كه اين اطلاعات جزء اطلاعات سري و داخلي آنها بود.»
 
لازم به ذکر است چندی قبل نیز در پی مرگ ملک عبدالله پادشاه سفاک و خون ریز آل سعود، هاشمی رفسنجانی  با صدور پیامی خطاب به پادشاه جدید این کشور تاکید کرد که این اتفاق را به «کشور دوست عربستان سعودی» تسلیت می گوید و برای «آن فقید» رحمت واسعه و برای خانواده و خاندانش  «صبر و اجر» مسئلت می کند.

 

دیدگاه شما در مورد : بازخوانی افشاگری آیت الله جنتی از کمک یک میلیاردی آل سعود به جریان فتنه

بازخوانی افشاگری آیت الله جنتی از کمک یک میلیاردی آل سعود به جریان فتنه

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS