امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 17:47:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20424

تاریخ انتشار : 02/04/1394 - 18:03

نگاهی به فروش فیلم‌های اکران شده در فصل بهار

از رکورد ایران‌برگر تا اکران فیلم‌های توقیفی

فیلم‌های سینمایی که در فصل بهار امسال روانه اکران شدند ۱۵ فیلم بودند که نسبت به سال گذشته با افزایش ۵ فیلم در اکران مواجه بودیم اما آمار فروش فیلم‌ها در این فصل نشان می‌دهد نسبت به سال گذشته با کاهش ۱ میلیاردی روبرو شدیم.

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،

نمایش فیلم ها برای اکران نوروزی و فصل بهار امسال هم مانند سال گذشته زودتر از موعد مقرر (آغاز فصل بهار) آغاز شد و پنج فیلم اکران نوروزی بخت خود را از 20 اسفندماه آزمودند.  امسال بعد از دو سال  بلیت سینماها با افزایش قیمت مواجه شد و فیلم های نوروزی «ایران برگر»، «رخ دیوانه»، «استراحت مطلق»، «طعم شیرین خیال» و «روباه» در شرایطی اکران شدند که از فروردین ماه بلیت با افزایش 20 درصدی مواجه شد افزایش قیمت سالن داران را نگران کرد تا حدی که بسیاری معتقد بودند افزایش بلیت در کاهش مخاطب موثر خواهد بود که بیراه هم نبود در ماه اول فصل بهار سینماداران از اکران فیلم ها ناراضی بودند زیرا هم قیمت بلیت‌ها افزایش یافته بود و هم آنگونه که در سال گذشته فیلم ها توانسته بود مخاطب را با خود همراه کند فیلم های اکران شده در بهترین فصل سال این توانایی را نداشت به همین جهت «ایران برگر» که پرفروش ترین فیلم این فصل به شمار می آید تنها (به صورت تقریبی) توانست به فروش 5 میلیارد و 200 میلیون تومان دست یابد . این درحالی است که فروش فیلم «معراجی‌ها» 6 میلیاردی بود و سالن داران رضایت مخاطبان بعد از دیدن فیلم های سال ته را مثال می زدند که در فروش فیلم‌های سینما بسیار موثر خواهد بود.

در مجموع فیلم‌های اکران شده در فصل نوروز 9 میلیارد و 700 میلیون تومان بود که بخش اعظم آن مربوط به فروش «ایران برگر» و « رخ دیوانه» بود. فصل بهار در فروش فیلم ها فروش طوفانی که انتظار می رفت نداشت اما نکته مهم این بود که مخاطب به فیلم‌های کمدی اقبال نشان داده است.

با تصمیم شورای صنفی نمایش سینماهای آزادی، کوروش، ماندانا، استقلال ، زندگی و اریکه ایرانیان سرگروه سینماها شدند و دو سینمای قدس و آفریقا  از سرگروهی سینماها حذف شدند. افزایش گروه های سینمایی به 6 گروه و فعالیت گروه هنر و تجربه و گروه آزاد، نگرانی‌هایی را میان دست اندرکاران بوجود آورد و همین امر باعث شد فیلم های تولید شده سالهای قبل هم اکران شود و ما در فصل بهار شاهد اکران 15 فیلم در سینمای ایران بودیم در حالی که در همین فصل در سال گذشته 10 فیلم بودیم. با افزایش سرگروه‌ها این سوال پیش می آید که آیا تا نیمه سال فیلمی از گذشته و امروز باقی خواهد ماند که اکران شود و در شرایط فعلی که ما زیرساخت مناسب نداریم این کار نوعی فیلم سوزی به شمار نمی آید؟  این دغدغه و نگرانی اهالی سینما را باید در فصل پاییز بعد از گذشت سه فصل از سال جست و جو و پاسخ گفت./آ

 

 
 
 

 

 

 
 

/3004

دیدگاه شما در مورد : از رکورد ایران‌برگر تا اکران فیلم‌های توقیفی

از رکورد ایران‌برگر تا اکران فیلم‌های توقیفی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS