امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 07:57:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


آخرین اخبار
چاپ

کد خبر : 20409

تاریخ انتشار : 02/04/1394 - 17:43

کوتاه و گویا از همه‌جا ـ سه‌شنبه

5 خبر ویژه با طعم داخلی و خارجی

ترکان: برخی اعضای دولت به بعد از روحانی فکر می‌کنند/یارانه تولید یا حکایت آب لوله کشی رحمت‌آباد!؟/درباره نوکری برای آل‌سعود بعدا توضیح می‌دهم!/تهدید روحانی به استعفا در صورت پذیرش پروتکل الحاقی/تکذیب استانداری سمنان و خبر رسمی خبرگزاری دولتی ایرنا!

جویباران ـبه گزارش خبرنگار بلاغ،ترکان: برخی اعضای دولت به بعد از روحانی فکر می‌کنند


مشاور ارشد رئیس‌جمهور برخی اعضای کابینه را متهم کرد که به بعد از روحانی فکر می‌کنند و نمی‌خواهند از دولت دفاع کنند.

اکبر ترکان در مصاحبه با روزنامه فرهیختگان گفت: اصولا در شأن و شخصیت رئیس‌جمهور نیست که بخواهد از عملکرد اعضای دولت در مقابل منتقدان و افرادی خاص دفاع کند، بلکه اعضای دولت باید خودشان در مقابل منتقدان موضع بگیرند و پاسخ آنها را بدهند.

وی با ادعای اینکه منتقدان شکست‌خوردگان انتخابات هستند، افزود: تأکید من این است که همه همکاران دولت باید جواب دهند. درست است که شاید سختی‌هایی داشته باشد اما با آقای روحانی کار کردن یعنی اینکه تصمیم بگیریم و عهد ببندیم تا آخر خط با او برویم. نباید به گونه‌ای باشد که افرادی به فکر منافع خود باشند و برای بعد از آقای روحانی هم فکر کنند. باید آرمان‌ها و خط‌مشی آقای روحانی را قبول کنند و تا آخر با او بروند و تا آخر پای روحانی بمانند و در مسیر تردید به خودشان راه ندهند.

یارانه تولید یا حکایت آب لوله کشی رحمت‌آباد!؟

وزیر صنعت و معدن هنوز که هنوز است از بد قولی سازمان مدیریت در اعطای یارانه تولید گله‌مند است.

روزنامه اعتماد با درج این مطلب نوشت: در حالی که کم‌کم باید از زمان و میزان تخصیص یارانه سال 94 تولید سخن گفت اما هنوز اما و اگرهای زیادی در خصوص یارانه محقق نشده سال 93 باقی مانده است. هنوز هم وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم از عدم تحقق وعده و وعید دولت گلایه‌مند است و به فراخور، هربار نامی از یارانه تولید به میان آورده می‌شود، گلایه‌های خود را مطرح می‌کند.

اعتماد می‌افزاید: سال گذشته و در روز صادرات بود که نعمت‌زاده، وزیر صنعت دولت یازدهم سینه سپر کرد و از تخصیص یارانه‌ای خبر داد که صنعتگران چند سالی بود فقط وعده آن را شنیده بودند و حال یکی از مردان کهنه‌کار صنعتی به صراحت در خصوص چند و چون تخصیص آن هم صحبت می‌کرد.

نعمت‌زاده در آن روز حتی از دسته‌بندی ذهنی خودش برای تخصیص یارانه نیز صحبت کرد و چهار گروه را که قطعاً خودرویی‌ها و فولادی‌ها را شامل می‌شد، به عنوان گیرندگان یارانه‌ای معرفی کرد که صحبت از آن هم باعث می‌شد برخی صنعتگران لبخند بزنند.

اما در همان شرایط بهبود وضعیت نسبی اقتصادی و ایجاد امیدواری به آینده اقتصاد موجب شده بود کسانی که از نمد یارانه کلاهی برای‌شان بافته نشده بود، هم دل به این وعده محکم جدید خوش کنند و با رضایت از تخصیص این یارانه، محکم‌تر از قبل برای وزیر صنعت دولت روحانی دست بزنند.

این روزنامه نوشت: با همه این اوصاف و پیگیری‌هایی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت شد وعده تخصیص یارانه‌ها در ماه‌های پایانی سال به اسفند ماه موکول شد؛ آن هم از سوی محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اما اسفند آمد و رفت و باز هم خبری از یارانه تولید نشد تا گلایه‌های اعضای کابینه دولت از یکدیگر کمی جدی‌تر شود. گلایه‌هایی که با تغییر سال ادامه یافت و موجب شد تا هر بار که نام یارانه تولید بر سر زبان‌ها رانده شد، بدقولی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی زنده شود. موضوعی که محمد نعمت‌زاده، وزیر صنعت، معدن و تجارت در تازه‌ترین اظهار نظر خود مجدداً به آن اشاره کرد و با بیان اینکه در فاز اول و دوم هدفمندی یارانه‌ها، سهمی از درآمد هدفمندی به بخش صنعت نرسید، گفته است: «رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی تعهد کرده که به عنوان یارانه تسهیلات، سهمی به صنایع تعلق گیرد.

در فاز اول و دوم قرار بود بخشی از این درآمدها به صنایع تعلق گیرد که براساس تصمیم دولت، اولویت با بخش بهداشت شد و سهمی به صنایع نرسید. آقای نوبخت تعهد کرد که به عنوان یارانه تسهیلات، به صنایع سهمی تعلق گیرد و گفت که جلسه‌ای در این خصوص با بانک صنعت و معدن خواهم داشت. در سال جاری سهم صنایع از درآمدهای حاصل از قانون هدفمندی یارانه‌ها 2000 میلیارد تومان است که در حال حاضر چیزی محقق نشده است.»

ماجرای بدقولی برای وعده یارانه تولید، حکایت تکیه کلام معروف در سریال مخمصه است که در آن سیروس گرجستانی مرتب و هر چند روز یک بار می‌پرسید پس این آب لوله‌کشی رحمت‌آباد چی شد و طرف مقابل با پشت گوش اندازی تکرار می‌کرد در دست اقدام است!

درباره نوکری برای آل‌سعود بعدا توضیح می‌دهم!

وزیر ارشاد دولت اصلاحات حاضر به ادای توضیح درباره مکاتبه با سفارت عربستان در لندن و اخذ سالانه 16 هزار پوند برای بورسیه فرزند خود نیست.

براساس اسناد ویکی‌لیکس که مربوط به سفارت عربستان در لندن است فرزند عطاء مهاجرانی مجموعا 65 هزار پوند (حدود 100 هزار دلار) از این سفارت گرفته است.

مهاجرانی در واکنش به پیگیری بی‌بی‌سی حاضر به پاسخ‌گویی نشده و گفته است در زمان مناسب در مورد آنچه ویکی‌لیکس منتشر کرده پاسخ می‌دهد.

در سند منتشر شده توسط ویکی لیکس آمده که در اوایل سال 2012 چکی به مبلغ بیش از 16 هزار پوند برای تامین بخشی از هزینه‌های تحصیلی فرزند مهاجرانی صادر شده است. وزارت خارجه عربستان از این مبلغ به عنوان هدیه یاد کرده است!

در همین حال وبسایت رجانیوز ضمن بازخوانی افشاگری آیت‌الله جنتی از کمک یک میلیاردی آل‌سعود به جریان فتنه، پرداخت و نوشت: ششم مرداد 1389 آن روزی که آیت‌الله جنتی در خطبه‌های نمازجمعه تهران برای نخستین‌بار فاش کرد که «آل‌سعود یک میلیارد دلار به سران فتنه داده است تا به وسیله آن سبزها کاربراندازی جمهوری اسلامی ایران را تمام کنند»، موجی از مظلوم‌نمایی و تکذیب‌های مختلف از سوی رسانه‌های این جریان در داخل و خارج از کشور آغاز شد اما شاید کمتر کسی تصور می‌کرد چند سال بعد حتی سند بورسیه شدن فرزند عطا مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات توسط رژیم آل‌سعود نیز منتشر شود.

رجانیوز، می‌افزاید: پایگاه ویکی‌لیکس با انتشار سندی از وزارت اقتصاد عربستان‌سعودی، راز بزرگی را فاش کرد و آن پرداخت هزینه‌های تحصیل علی مهاجرانی پسر وزیر ارشاد دولت اصلاحات بود. جالب اینکه این خبر تاکنون نه تنها از سوی مهاجرانی تکذیب نشده بلکه بسیاری از عناصر ضد انقلاب و حامیان مهاجرانی نیز نسبت به آن واکنش منفی نشان داده و از دریوزگی مهاجرانی برای دریافت هزینه تحصیل فرزندش از دولت آل‌سعود ابراز تاسف کرده‌اند.

رجانیوز درباره سابقه ارتباط تنگاتنگ مهاجرانی و آل‌سعود نوشت: این اولین بار نیست که روابط ویژه آل‌سعود و مهاجرانی وزیر ارشاد دولت اصلاحات خبرساز می‌شود، بلکه در سال 1390 نیز حضور جنجالی مهاجرانی در جشنواره الجنادریه آل‌سعود خبرساز شد.

«الجنادریه» جشنی در ظاهر فرهنگی-تاریخی است که خاندان آل‌سعود از 29 سال قبل آن را به راه انداخته است اما در سال 1390 عطاء مهاجرانی به همراه علیرضا نوری‌زاده از ضدانقلاب‌های فراری خارج از کشور در این مراسم شرکت کردند، مراسمی که به گفته بسیاری از کارشناسان در پوشش یک جشن تاریخی برگزار می‌شود اما یکی از اهداف آن جمع کردن نیروهای اپوزیسیون علیه جمهوری اسلامی و کمک به آنهاست. بعد از این جشن پرحاشیه نیز که اخبار مختلفی درباره فسادهای متعدد در آن منتشر شد، مهاجرانی اعلام کرد: «باید بگویم که شب‌های جشنواره‌ (الجنادریه) بهترین شب‌های همه زندگی‌ام بود.»

بعد از این جشن بود که حجت‌‌الاسلام مصلحی وزیر اطلاعات وقت در اواخر بهمن سال 90 با اشاره به حضور مهاجرانی و نوری‌زاده در مجلس میهمانی پادشاه عربستان گفت: «در سفری که چندی پیش به عربستان داشتیم و قبل از برگزاری این جشن، به مقامات عربستان گفتیم که شما فلان تاریخ برنامه جشنی دارید و در این جشن افرادی را دعوت کرده‌اید که از افراد معاند انقلاب و نظام جمهوری اسلامی در آن حضور دارند و پیش‌بینی کرده‌اید که 18 میلیون دلار در اختیار آنان بگذارید. مسئول اطلاعات داخلی عربستان تعجب کرد که ما چگونه این اطلاعات را کسب کرده‌ایم؛ در حالی که این اطلاعات جزءاطلاعات سری و داخلی آنها بود.»

تهدید روحانی به استعفا در صورت پذیرش پروتکل الحاقی

حسن روحانی در کتاب خاطرات خود درباره پرونده هسته‌ای و همچنین پذیرش پروتکل الحاقی توسط مجلس شورای اسلامی به نکاتی اشاره می‌کند که با موضع فعلی رئیس جمهور تناقضاتی دارد.

به گزارش مشرق، روحانی در کتاب امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای به خاطره جالبی از الزام مجلس ششم برای قبول پروتکل الحاقی اشاره می‌کند و می‌نویسد: «مسئله این بود که تعدادی از نمایندگان مجلس، طرح سه فوریت برای الزام دولت به پذیرش پروتکل الحاقی را امضاء کرده و در پی آن بودند تا آن را تقدیم مجلس کنند. به رئیس جمهور گفتم اگر طرح سه فوریت در مجلس مطرح شود، من استعفا می‌دهم. گفتم ظاهراً مجلس از آغاز کار، کارشکنی را شروع کرده است. در این زمینه من و نیز آقای خاتمی با آقای کروبی (رئیس مجلس) صحبت کردیم تا این طرح متوقف شود و در مجلس مطرح نشود. خوشبختانه ایشان مانع شد و طرح در صحن علنی مجلس مطرح نشد، ولی متأسفانه سفرای اروپایی از تهیه این طرح در مجلس باخبر شده بودند.»

این مطلب در صفحه 174 امنیت ملی و دیپلماسی هسته‌ای، به قلم روحانی و از سوی مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص منتشر شده است.

تکذیب استانداری سمنان و خبر رسمی خبرگزاری دولتی ایرنا!

استانداری سمنان خبر ساخت تندیس برای روحانی را تکذیب کرد.

روابط عمومی استانداری سمنان درباره خبر «پورنجاتی: مگر روحانی میرزا آغاسی است که برایش مجسمه بسازند» توضیحی ارسال کرد که در آن با مردمی معرفی کردن برنامه جشن در سرخه با حضور استاندار و معاون علمی رئیس جمهور آمده است: مطلب رونمایی از مجسمه کاملاً تکذیب می‌گردد زیرا اصلاً مجسمه‌ای نبوده که از آن پرده‌برداری و سپس در میادین نصب شود. بهتر بود جناب آقای پورنجاتی قبل از اینکه قلم به دست بگیرند شخصیتی همچون دکتر روحانی را که منتخب مردم و رئیس جمهوری ایران اسلامی را با میرزا آغاسی مقایسه کنند عینک به چشم و گوش می‌زدند چند ریال ناقابل خرج می‌کردند و صحت و سقم موضوع را سؤال می‌کردند تا اینگونه افکار عمومی را در آستانه ماه مبارک رمضان که ماه خودسازی است دچار تشویش نمی‌کردند.

این روابط عمومی خاطرنشان کرد: در آن مراسم استاندار و معاون رئیس جمهور به دعوت مردم صرفاً برای حضور در جشن شادی آنها شرکت داشتند و هیچگونه پرده‌برداری و یا نصب مجسمه‌ای وجود نداشت.

واکنش استانداری سمنان به نوشته انتقادی پورنجاتی در حالی است که پیش از پورنجاتی، خبرگزاری رسمی دولت (ایرنا) ضمن انتشار خبر جشن یاد شده نوشته بود «جشن مردمی و بزرگ همدلی و همزبانی دولت و ملت با عنوان روحانی تنها نیست، با حضور محمد وکیلی استاندار، جمعی از مسئولان استان و مردم شهرستان سرخه در پارک ملت این شهر در فضایی با نشاط و مردمی برگزار شد و معاون علمی رئیس جمهور در آن سخنرانی کرد.

در این جشن از تندیس تجسمی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشور، اثر هنری جمعی از هنرمندان سمنان رونمایی شد و قرار است این تندیس در یکی از میدان‌های شهر سرخه نصب شود».
.

/3004

دیدگاه شما در مورد : 5 خبر ویژه با طعم داخلی و خارجی

5 خبر ویژه با طعم داخلی و خارجی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS