امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 03:07:56
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 20109

تاریخ انتشار : 30/03/1394 - 11:15

ابهام در صدور اینترنتی قبض بیمه تأمین اجتماعی/ تسهیل یا ایجاد زحمت برای مردم؟!

بیمه‎شدگان تأمین اجتماعی مازندران از نحوه صدور غیرحضوری قبض تأمین اجتماعی گلایه‌مند هستند.

ابهام در صدور اینترنتی قبض بیمه تأمین اجتماعی/ تسهیل یا ایجاد زحمت برای مردم؟!

به گزارش جویباران، به نقل از فارس، سازمان تامین اجتماعی مازندران در ماه‎های گذشته اقدام به لغو صدور قبض واریزی حق بیمه برای بیمه‌شدگان این سازمان و الزام مردم به مراجعه به برخی از کافی‎نت‎های خاص برای انجام این امور کرده که این مساله چالش‎هایی را برای بیمه‌شدگان این سازمان در پی داشته است.

مهم‎ترین دلیلی که می‎توان تصور کرد سازمان تامین اجتماعی مازندران اقدام به اتخاذ این تصمیم کرده است، حرکت به‌سوی انجام امور بیمه‎ای بیمه‌شدگان به‌صورت از راه دور و بدون نیاز به حضور مردم همچنین صرفه‎جویی از مصرف کاغذ در این سازمان بوده است اما مردم با قبول این مزایا برای سازمان تامین اجتماعی، با مشکلی به‌نام هزینه اضافه و نبود راهنمایی لازم برای دریافت قبض توسط رایانه شخصی خود روبه‌رو هستند.

یکی از بیمه‌شدگان این سازمان در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در ساری، با اشاره به تصمیم ناگهانی تامین اجتماعی مازندران برای صادر نکردن قبض واریزی بیمه، از مهیا نبودن بستر کافی انتقاد کرد.

محمد حسینی این اقدام تامین اجتماعی مازندران را به منزله تحمیل هزینه کافی‎نت به مردم در مقابل هیچ دستاوردی برای رفاه بیمه‎شدگان دانست و افزود: هیچ راهنمایی به ما برای دریافت قبض در منزل نمی‎شود و هر ماه باید 2 هزار تومان به کافی‌نتی بپردازم که آنها تعیین می‎کنند.

این جوان میاندورودی به فراگیری اینترنت در منازل مردم اشاره و تاکید کرد: امروزه در منزل اغلب مردم رایانه و اینترنت وجود دارد اما الزام تامین اجتماعی به حضور در کافی‎نت با وجود داشتن بستر اینترنت شخصی در حالی انجام شده است که هیچ برگه راهنما یا دفترچه‎ای به مردم برای آموزش نحوه دریافت قبوض داده نشده است.

یکی دیگر از شهروندان مازندرانی با گلایه از این نوع صدور غیرحضوری قبوض تامین اجتماعی، خاطرنشان کرد: اینکه مردم بدون حضور در ادارات تامین اجتماعی اقدام به دریافت اینترنتی قبض پرداخت کنند، اقدام پسندیده‎ای است اما این حقیقت که باید به‌جای تامین اجتماعی به کافی‎نت مراجعه کنیم، هیچ تفاوت مثبتی در اصل مراجعات مردم ایجاد نمی‎کند.

رضا اسدی با بیان اینکه نباید خود را فریب دهیم، تصریح کرد: هزینه پرداختی مردم به کافی‎نت‎ها در حالی انجام می‎شود که اجرای این طرح فقط کار تامین اجتماعی را راحت کرده است و به طور قطع مردم حضور و تکریم در یک اداره را به انجام امور خود در کافی‎نت و پرداخت هزینه ماهیانه ترجیح می‎دهند.

وی در پایان خواستار توجه بیشتر تامین اجتماعی به راحتی امور و تسهیل واقعی در زندگی مردم شد و گفت: اجرای هر طرحی بدون لحاظ حقوق مردم موجب ایجاد زحمت برای عموم می‎شود.

به گزارش فارس بر اساس آخرین آمار سازمان تامین اجتماعی تعداد کارمندان شاغل در ادارات تامین اجتماعی تابعه استان مازندران 867 نفر است که این افراد امور مربوط به بیمه بیش از یک‌میلیون و 500 هزار بیمه‌شده را برعهده دارند، اما در ماه‎های اخیر صدور قبوض پرداخت حق بیمه از شرح وظایف این مجموعه خارج شده است.

دیدگاه شما در مورد : ابهام در صدور اینترنتی قبض بیمه تأمین اجتماعی/ تسهیل یا ایجاد زحمت برای مردم؟!

ابهام در صدور اینترنتی قبض بیمه تأمین اجتماعی/ تسهیل یا ایجاد زحمت برای مردم؟!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS