امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 19:30:20
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 20

تاریخ انتشار : 15/06/1392 - 21:37

امام جمعه جویبار؛

شوراها نماد مردم سالاری در ایران می باشند

امام جمعه جویبار گفت: شورا نماد مردم سالاری و دخالت مستقیم مردم در سرنوشت جامعه و شهر خود است.

شوراها نماد مردم سالاری در ایران می باشند

به گزارش خبرنگار جویباران، حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته  به شروع کار رسمی شوراهای شهر و روستا اشاره کرد و متذکر شد: شوراها باید به این مسئولیت خطیر توجه ویژه داشته باشند چرا که سر و کار آنان با بیت المال است و پاسخ به گناهان هدر دادن بیت المال کار آسانی نیست.

وی افزود: شوراها باید هدف خود را در خدمت به مردم ببینند چرا که هر کاری غیر از آن زیان است پس باید فرصت خدمت را غنیمت شمرد و کارنامه ی خود را با خدمت به مردم درخشان کرد.

امام جمعه جویبار در ادامه خاطر نشان کرد: شوراها باید اختیارات خود را بدانند و توجه داشته باشند که شورا نماد مردم سالاری و دخالت مستقیم مردم در سرنوشت جامعه و شهر خود است و همچنین شهرداران و استانداران وظیفه دارند که مصوبات آنها را محترم بشمارند.

حجت الاسلام قلی پور  با اشاره به نکته ای از رهبر معظم انقلاب تأکید کرد:وظیفه ی شوراها تسهیل کار مردم در شهرداری ها ، توسعه ی فضای سبز ،اولویت دادن به مناطق محروم ، گسترش نماد های دین و اخلاق در شهر ، آلوده نشدن به اسراف و هدر ندادن بیت المال با برگزاری مراسم های غیرضروری ، توجه ویژه به جانبازان ، بانوان و جوانان می باشد.

امام جمعه جویبار ملاک گزینش شهرداران و دهیاران را  که از وظایف شوراهاست پنج مورد برشمرد وافزود: شوراها باید امانت داری، دین داری، کفایت و کارآمدی، نجابت و مردم داری از مهمترین ملاک های انتخاب شهرداران و شوراهای شهر بدانند.

وی به موضوع حمله به اردوگاه اشرف اشاره کرد وگفت :  در عراق در سالروز عملیات مرصاد عراقی ها به لانه ی منافقین حمله بردند و تعداد 52 الی 70 نفر را به هلاکت رساندند.نکته ی تاسف بار این است که سازمان ملل این حرکت را محکوم کرد اما در مورد 17000 شهیدی که در ایران به دست منافقین به شهادت رسیدند حتی یک پیام هم صادرنکرد.

امام جمعه جویبار با اشاره به دهه کرامت خاطر نشان کرد: مردم باید در این دهه کینه ها را کنار بگذارند ،به دیگران خدمت کنند،گره از کار یکدیگر بگشایند و صله ی ارحام را به جای آورند.

وی همچنین با اشاره به میلاد حضرت معصومه افزود : بارگاه  این بزرگوار به خاطر معصومیت ، حفظ حیا و پاکدامنی ایشان هم اکنون زیارتگاه عالمان و روحانیان است.

امام جمعه جویبار تأکید کرد: باید به موضوع حیا و عفاف در حیطه ی ورزش بانوان توجه بسیاری کرد و فضای کاملا زنانه را در اختیار آنان گذاشت تا حیا و عفاف در این عرصه هم رعایت شود.

حجت الاسلام قلی پور با اشاره به یازدهم سپتامبرگفت: یازدهم سپتامبر روزی بود که امریکا با شعار مبارزه با تروریسم به افغانستان حمله کرد که مقام معظم رهبری در این مورد فرمودند؛امریکا از این اقدام فقط یک هدف داشته و آن هم تسلط بر محدوده ی نیل تا فرات بود که اسرائیل محور اصلی آن باشد و همه ی خاورمیانه تحت سلطه ی اسرائیل باشد.

وی در پایان افزود: امریکا باید بداند ملتی که 17 شهریور دیده است ، در مقابل این خواسته های نامضموم سر فرود نخواهد آورد.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : شوراها نماد مردم سالاری در ایران می باشند

شوراها نماد مردم سالاری در ایران می باشند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS