امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 20:21:02
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 19880

تاریخ انتشار : 23/03/1394 - 10:15

اظهارات سید هادی حسینی در مورد منع ورود بانوان به ورزشگاه‌ها:

دوست دارم با دختر و پسرم به ورزشگاه‌ها بروم/ باید بستر حضور خانوادگی در سالنهای ورزشی مهیا شود

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی براین‌که اگر اشکالی درخصوص حضور بانوان در استادیوم‌های ورزشی وجود دارد، وزارت ورزش و جوانان باید به دنبال رفع آن باشد و اجازه این کار را مراجع دینی بگیرد، تأکید کرد.

دوست دارم با دختر و پسرم به ورزشگاه‌ها بروم/ باید بستر حضور خانوادگی در سالنهای ورزشی مهیا شود

به گزارش جویباران، سیدهادی حسینی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت درباره منع بانوان از حضور در استادیوم‌ها به منظور تماشای مسابقات ورزشی به ویژه والیبال گفت: مراجع دینی معتقدند این کار از نظر شرعی اشکال دارد و اظهار نظر در این باب در صلاحیت من نیست زیرا بررسی جنبه‌های شرعی این موضوع به عهده علمای اهل شرع و دین است؛ اما اگر آن‌ها بگویند اشکال شرعی وجود ندارد، تمام دستگاهها موظف خواهند شد شرایطی را به وجود آورند تا همه بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: اگر همه مسئولان ورزشی کشور با علما ارتباط برقرار کنند و نظرشان را جویا شوند، ممکن است آن‌ها این موضوع را بلااشکال بدانند.

ظرفیت حضور زنان برای تماشای مسابقات ورزشی در سالن‌ها وجود دارد

وی ادامه داد: برای حضور بانوان در استادیوم باید بستر مناسب فراهم شود تا جایگاه آن‌ها جدا از مردان تعریف شده و حرمت‌ها حفظ شود؛ لذا اگر این مسائل حل شود، حتما علما هم ایراد نخواهند گرفت؛ زیرا با توجه به اینکه من سابقه مدیریت ورزشی دارم، می‌دانم ورزش چنین ظرفیتی دارد و بنابراین، اگر اشکالی در قانون است باید وزارت ورزش و جوانان به دنبال رفع آن باشد یا اجازه این اتفاق را از اهلش بگیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: زمانی که در سازمان تربیت بدنی سابق بودم، موضوعی پیش آمد که به علمای دینی مراجعه کردم و بسیاری از آن‌ها نظر خوبی داشتند، بنابراین مشکل را حل کردیم. اکنون نیز بر این باور هستم که وزارت ورزش و جوانان باید دنبال حل این موضوع باشد و برای همیشه آن را حل کند؛ یعنی از نظر دینی اشکالات کار را رفع کنند.

دوست دارم با خانواده ام برای تماشای یک مسابقه ورزشی برویم

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه در مجلس اضافه کرد: اگر قرار است خانم‌ها به استادیوم بروند باید معلوم شود تا مسئولان مربوطه نیز درباره جای نشستن، پوشش و چگونگی رفت وآمدها آن‌ها بررسی کنند.

حسینی در خصوص اطلاعیه‌ای که به تازگی در مخالفت با حضور بانوان در استادیوم‌ها مطرح شده بیان کرد: مسلما هرکس به سینما و تئاتر ‌رود فاسد نیست و درباره تماشای مسابقات ورزشی نیز همین گونه است؛ در تمام دنیا مرسوم است که خانواده ها با هم برای تماشای مسابقه ورزشی می روند. من هم دوست دارم با پسر و دخترم به محیط ورزشی برویم و یک مسابقه تماشا کنیم.

باید بستر حضور خانوادگی در سالنهای ورزشی مهیا شود

سخنگوی فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی گفت: حضور آحاد ملت در مسابقات ورزشی از نظر اجتماعی اشکالی ندارد. من فکر می‌کنم استادیوم هم  مثل سینما و تئاتر می‌ماند و خیلی ها دوست دارند خانوادگی آنجا بروند؛ فقط باید فضای این کار در کشور ما ایجاد و مهیا شود.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر شنبه 23 خرداد 1394 - 21:16
    مجتبی

    مگه نرفتی با خانواده محترم برای دیدن مسابقات گو آنجو چین همونو خواهشا حساب کن وحالا وقت بذار برای رقع مشکل مردم.......

    7 1
دیدگاه شما در مورد : دوست دارم با دختر و پسرم به ورزشگاه‌ها بروم/ باید بستر حضور خانوادگی در سالنهای ورزشی مهیا شود

دوست دارم با دختر و پسرم به ورزشگاه‌ها بروم/ باید بستر حضور خانوادگی در سالنهای ورزشی مهیا شود

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS