امروز سه شنبه 28 آذر 1396
ساعت 00:03:36
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 19874

تاریخ انتشار : 22/03/1394 - 20:45

گزارش جویباران از انتخابی تیم ملی کشتی آزاد/

ناکامی جویباری‌ها در انتخابی تیم ملی/یزدانی‌ها خوش درخشیدند

مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد در حالی برگزار شد که جویباری‌ها در این مسابقات ناکام بودند، اما رضا و حسن یزدانی موفق شدند با شکست دادن همه حریفان دوبنده تیم ملی را بدست آورند.

ناکامی جویباری‌ها در انتخابی تیم ملی/یزدانی‌ها خوش درخشیدند

به گزارش خبرنگار ورزشی جویباران، داغ‌ترین و پر هیجان ترین مسابقات کشتی ایران با نام مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی بزرگسالان جهت اعزام به مسابقات جهانی لاس وگاس در حالی طی دو روز گذشته در سالن شهید بهشتی شهر مشهد مقدس برگزار شد که نمایندگان جویباری در اکثر اوزان بسیار بد و دور از انتظار ظاهر شدند.

در وزن 61 کیلو گرم، ایمان صادقی جوان و کم سن سال نتوانست بر تجربه بالای حریفان خود در روی تشک غلبه کند و در حالی که در ماه‌های گذشته در مسابقات مختلف بسیار بهتر و آماده تر از حریفان خود نشان داده بود، با دو باخت مقابل حسن مرادقلی و عباس دباغی از دور رقابت ها حذف شد و حالا باید خود را برای مسابقات جوانان جهان آماده کند.

در وزن 65 کیلوگرم، مسعود اسماعیل پور در شرایطی که به تازگی به یک وزن بالاتر آمده بود، در کشتی اول مقابل قهرمان سال قبل این مسابقات به نام میثم نصیری در حالی که تا لحظات پایانی مقابل این کشتی گیر با نتیجه 3 بر 2 جلو بود، در دو ثانیه ی پایانی و در یک غافلگیری مغلوب زیر دو خم حریفش شد و کشتی را واگذار کرد تا به همین سادگی بلیط لاس وگاس را تقدیم حریفانش کند.

اما در وزن 70 کیلو گرم ، پدیده جدید کشتی دنیا یعنی حسن یزدانی روی تشک به هیچ کس مجال نفس کشیدن هم نداد و تا قبل از دیدار فینال طوری با حریفانش مبارزه می‌کرد که گویی سایتیف دوباره بر روی تشک حاضر شده است.

حتی مهدی تقوی هم که عزمش را جزم کرده بود تا دوباره به دوبنده ی تیم ملی برسد ، نتوانست جلوی این جوان شایسته جویباری کاری از پیش ببرد. حالا دنیا باید منتظر هنرنمایی های حسن یزدانی در جهانی لاس وگاس باشد.

یزدانی در دیدار نخست فینال در برابر مهدی تقوی به پیروزی 6 بر4 دست یافت اما در مسابقه دوم مهدی تقوی در برابر وی حاضر نشد و این جوان جویباری موفق شد به تیم ملی راه یابد.

در وزن 74 کیلوگرم، عزت الله اکبری که کیلوهای زیادی را کم کرده بود تا دوباره بتواند در این وزن کشتی بگیرد، در مقابل دیدگان همه و در حالی که در بین مدعیان این وزن کسی شانسی را برایش قائل نبود، توانست با شکست دادن تمامی مدعیان از جمله پیمان یاراحمدی و بابک رضایی به فینال مسابقات برسد.

اما در دیدار فینال مقابل علی رضا قاسمی که به نوعی کشتی دفاعی را در دستور کارش قرار داده بود و فقط در برگشت ها امتیاز می گرفت، نتوانست کاری از پیش ببرد و به مقام دومی قناعت کرد.

در وزن 97 کیلوگرم ، یک بار دیگر پلنگ جویبار غرش کرد و به تمامی منتقدینش ثابت کرد که هنوز هم بی رقیب است.

رضا یزدانی کاپیتان تیم ملی کشورمان طوری روی تشک مبارزه کرد که جای هیچ بحثی را باقی نگذاشته بود و حتی در فینال در حالی که برخی از داوران منصوب شده با برخی تصمیم‌های اشتباه به دنبال این بودند تا این قهرمان جهان را هر طور که شده بازنده کنند، اما یزدانی با سبک هجومی کشتی اش داوران را هم مغلوب کرد و توانست بلیط لاس وگاس را برای خودش اوکی کند.

وی که در مسابقه اول فینال به پیروزی 10 بر 2 دست یافته بود، در مسابقه دوم نیز با نتیجه 11 بر 6 از سد عباس طحان گذشت و باز هم دوبنده تیم ملی را از آن خود کرد.

اما در وزن 125 کیلوگرم ، جایی که همه انتظار داشتند کمیل قاسمی بتواند همه از جمله پرویز هادی را شکست دهد، اما او اصلا در حد خودش بر روی تشک مبارزه نکرد و طوری با حریفانش کشتی می‌گرفت که اصلا هیچ میلی به پیروزی در چهره اش دیده نمی شد.

قاسمی پس از باخت در دور سوم مقابل پرویز هادی  از او این انتظار می‌رفت که با شکست دادن حریف نه چندان قدرتمندش در دور چهارم به دیدار فینال برسد، اما وی با شکست مقابل جعفر شمس ناتری، به سادگی از دور رقابت ها حذف شد.

حال مسوولان کشتی شهرستان باید در جستجوی علل این ناکامی‌ها باشند تا در مسابقات انتخابی المپیک در سال بعد این اتفاقات صورت نگیرد و انتظارات مردم این شهر برآورده شود.

دیدگاه شما در مورد : ناکامی جویباری‌ها در انتخابی تیم ملی/یزدانی‌ها خوش درخشیدند

ناکامی جویباری‌ها در انتخابی تیم ملی/یزدانی‌ها خوش درخشیدند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS