امروز سه شنبه 03 بهمن 1396
ساعت 15:28:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1943

تاریخ انتشار : 04/10/1392 - 13:05

اختصاصي / سليمان حاتم نژاد درگفتگو با جويباران:

اهدا گواهينامه توليد برنج سالم و استاندارد به برنجكاران جويباري

مدير جهاد كشاورزي شهرستان جويبار از اهداء گواهينامه توليد برنج سالم و استاندارد به برنجكاران روستاي مهرآباد اين شهرستان خبر داد.

اهدا گواهينامه توليد برنج سالم و استاندارد به برنجكاران جويباري

سلیمان حاتم نژاد صبح امروز در گفتگو با خبرنگار جويباران اظهار داشت: جهاد کشاورزی شهرستان جویبار در طی سال جاری و در راستای ضرورت تأمین سلامت محصول برنج با محوریت کاهش مصرف سموم، اقدام به اجرای پروژه کنترل بیولوژیک آفت ساقه خوار برنج با استفاده از زنبور تریکوگراما در سطح 4500 هکتار نموده است.

وی با اشاره به تولید 300 تن شلتوک از این شالیزارها، ادامه داد: در این شالیزارها به جای سموم کشاورزی، از فرمون اخلال گر جنسی برای مبارزه با آفت کرم ساقه خوار برنج استفاده شد.

رئيس جهاد كشاورزي جويبار در ادامه با اشاره به اینکه با بیان اینکه در سال های اخیر تولید برنج سالم و بدون استفاده از سموم شیمیایی از دغدغه های بخش کشاورزی و مصرف کنندگان بوده است، گفت: با توجه به خطرات استفاده از سموم شیمیایی بر سلامت جامعه و ایجاد مشکلات زیست محیطی، با برنامه ریزی ، نظارت مستمر، تعدادی از کشاورزان پیشرو برنج کار شهرستان با شرکت در دوره های آموزشی و ترویحی، از توصیه های فنی کارشناسان حفظ نباتات این مدیریت بهره مند شدند.

وي افزود: در كنار اين آموزش ها امسال در 70 هکتار از شالیزارهای روستای مهر آباد شهرستان جویبار کاشت و داشت برنج بدون استفاده از هرگونه کود و سموم شیمیایی انجام شد.

حاتم نژاد تأكيد كرد: با پیگیری های بعمل آمده از سوی معاونت تولیدات گیاهی و مدیریت حفظ نباتات سازمان جهاد کشاورزی مازندران و انجام آزمایشات متعدد، شالیکاران تحت پوشش این طرح موفق به دریافت گواهینامه و برند تولید محصول سالم برنج شدند.

به گزارش جويباران، با اطلاعات بدست آمده در حال حاضر چند شرکت علاقمند و مطرح در سطح کشور، مشغول مذاکره جهت عقد قرارداد براي خريد اين محصولات و همچنين عرضه آن به بازار می باشند.

انتهاي پيام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : اهدا گواهينامه توليد برنج سالم و استاندارد به برنجكاران جويباري

اهدا گواهينامه توليد برنج سالم و استاندارد به برنجكاران جويباري

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS