امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 07:22:21
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 19051

تاریخ انتشار : 11/03/1394 - 13:02

قصه پر غصه هواداران کشتی در مازندران

عدم نفوذ هیئت کشتی مازندران در فدراسیون/اعطای میزبانی‌ها به استان‌های فاقد کشتی

عدم نفوذ هیئت کشتی مازندران در فدراسیون، قصه پر غصه این روزهای هواداران مازندرانی است، چراکه همه میزبانی‌ها به استان‌های فاقد کشتی اعطا می‌شود.

عدم نفوذ هیئت کشتی مازندران در فدراسیون/اعطای میزبانی‌ها به استان‌های فاقد کشتی

جویبارانمصطفی ذبیح زاده/ در حالی که همه کشتی دوستان انتظار داشتند مدیران فدراسیون کشتی یکی از سالن‌های تهران را به عنوان محل برگزاری انتخابی تیم ملی انتخاب کنند در یک حرکت غیر قابل پیش بینی سالن شهید بهشتی مشهد به عنوان میزبان این رقابت‌ها انتخاب شد.

اما نکته بسیار مهم و قابل توجه عدم پیگیری مسئولان هیئت کشتی مازندران در مورد گرفتن میزبانی این مسابقات و برگزاری آن در مازندران بود.

همانطور که همه میدانند مازندران مهد کشتی ایران و شهرستان جویبار پایتخت کشتی جهان است اما چرا مسابقات مختلف به خصوص مسابقات مهمی همانند انتخابی تیم ملی در این استان برگزار نمی‌شود؟

شاید عده‌ای نبود امکانات را بهانه قرار دهند اما سالن شهید بهشتی مشهد از نظر امکانات، ظرفیت و تجهیزات برگزاری مسابقات هیچ برتری نسبت به سالن سید رسول حسینی ساری ندارد.

چه مسابقات در خارج از کشور برگزار شود و چه در داخل ایران، حتما تماشاگران مازندران و به خصوص تماشاگران جویباری حضور پیدا می‌کنند. با این حال این سوال مطرح می‌شود که چرا پیگیری‌های بیشتری انجام نشد تا هواداران خون گرم مازندرانی مجبور نباشند مسیر طولانی تا مشهر مقدس را برای دیدن مسابقات کشتی طی کنند و همین مسابقات را در سالن سید رسول حسینی پیگیر باشند.

نود درصد از ترکیب تیم ملی کشتی آزاد طی سال‌های گذشته به مازندرانی‌ها و علی الخصوص به جویباری‌ها اختصاص داشته و دارد حال چرا هیئت کشتی مازندران نفوذ کافی برای دریافت میزبانی مسابقات را ندارد، سوالی است که ذهن اکثر کشتی دوستان را به خود جلب کرده است.

مطمئنا عدم حضور کشتی گیران جویبار و دیگر شهرهای مازندران در مسابقات انتخابی لطمه بزرگی را به تیم ملی کشتی آزاد خواهد زد چرا که استان مازندران و به خصوص شهرستان جویبار برای این مسابقات با دست پر و در همه اوزان شرکت خواهند کرد.

اما مسئولان فدراسیون کشتی نه تنها توجهی به این مسائل ندارند بلکه کمترین امکانات را نیز در اختیار کشتی گیران مازندرانی قرار نمی‌دهند.

دادن میزبانی انتخابی تیم ملی و توجه به احساسات هواداران پرشور مازندرانی کمترین خواسته کشتی دوستان این منطقه است که متاسفانه به این مسئله نیز توجهی نمی‌شود.

امیدواریم مسئولان هیئت کشتی استان پیگیری‌های لازم را انجام داده باشند اما این تصمیم فدراسیون نشان می‌دهد که نفوذ مازندرانی‌ها در فدراسیون کشتی کم است.

متاسفانه دوستان هیئت کشتی مازندران فقط در زمانی که قرار است یک مربی مازندرانی را به تیم ملی بفرستند فعالیتشان زیاد می‌شود و با سلیقه گرایی مربیان بزرگی همچون محمود اسماعیل پور را خانه نشین می‌کنند اما در زمانی که باید از حق استان دفاع کنند چیزی در چنته ندارند.

لازم به ذکر است، فقط از شهرستان جویبار هفت کشتی گیر قرار است در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد شرکت کنند که نشان از ظرفیت بالای این شهرستان و استان مازندران در این رشته ورزشی دارد که باید مورد توجه بیشتر مسئولان فدراسیون و مسئولان ارشد ورزش کشور قرار بگیرد.

دیدگاه شما در مورد : عدم نفوذ هیئت کشتی مازندران در فدراسیون/اعطای میزبانی‌ها به استان‌های فاقد کشتی

عدم نفوذ هیئت کشتی مازندران در فدراسیون/اعطای میزبانی‌ها به استان‌های فاقد کشتی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS