امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 19:10:35
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 18648

تاریخ انتشار : 06/03/1394 - 07:31

شب گذشته صورت گرفت

بی‌سابقه ترین صف دریافت بنزین در شهرستان جویبار + عکس

در پی تک نرخی کردن بنزین از ساعت 24 شب گذشته تعداد بسیار زیادی از شهروندان جویباری برای دریافت سوخت 700 تومانی خود به جایگاه سوخت شهر جویبار هجوم آورند.

بی‌سابقه ترین صف دریافت بنزین در شهرستان جویبار + عکس

به گزارش خبرنگار جویباران، طبق گفته مسئولان دولت قرار بر این شد که رأس ساعت 24 شب گذشته(سه شنبه) کلیه کارت‌های سوخت خودرو‌های سواری تک نرخی شود.

با اینکه از روزهای گذشته بارها مسئولان دولتی از باقیماندن سهمیه 700 تومانی کارت‌های سوخت تا پایان شهریورماه خبر داده بودند اما مردم ساعت‌ها قبل از تک نرخی شدن با ایجاد صف های طولانی در جایگاه سوخت شهر جویبار ترافیک سنگینی را برای دریافت سوخت ایجاد کردند.

برخی از مردم با در دست داشتن دبه‌های 20 لیتری به دنبال دریافت بنزین 700 تومانی بودند، جالب تر آنجایی بود که یک فرد با آوردن تانکر 220 لیتری به دنبال دریافت بنزین 700 تومانی خود بود.

این صف خودرو از جایگاه سوخت تا نزدیکی میدان کشتی شهرستان جویبار ادامه داشت و بازی فوتبال پرسپولیس و الهلال هم باعث نشد تا مردم برای دریافت سوخت به جایگاه بنزین هجوم نیاورند.

همه این‌ها در حالی اتفاق افتاده است که طی روزهای گذشته بارها از رسانه ملی و دیگر رسانه‌های متنی و شنیداری از باقیماندن سوخت 700 تومانی تا پایان شهریور ماه خبر داده شده بود.

شاید یکی از دلایل هجوم مردم به جایگاه‌های سوخت عدم اعتماد مردم به دولت مردان به دلیل برخی تصمیمات عجولانه باشد. برای مثال تک نرخی کردن سوخت به سبک دولت تدبیر و امید یک کج سلیقگی به تمام معنا بوده است، چرا که بدون هیچ اطلاع قبلی این تصمیم گرفته شد و یک شوک را به مردم وارد کرد.

هرچند که برخی‌ها این تصمیم را بیشتر از مصارف اقتصادی یک حربه سیاسی می‌دانند اما یک تصمیم اقتصادی زمانی می‌تواند جلوی شوک مردم را بگیرد که از روزها قبل از تصویب آن مردم نسبت به چگونگی اجرای آن آگاهی کافی را کسب کنند.

امیدواریم دولت به وعده باقیماندن بنزین 700 تومانی در کارت‌های مردم تا پایان شهریورماه عمل کند تا دوباره شاهد چنین صحنه‌هایی نباشیم.

دیدگاه شما در مورد : بی‌سابقه ترین صف دریافت بنزین در شهرستان جویبار + عکس

بی‌سابقه ترین صف دریافت بنزین در شهرستان جویبار + عکس

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS