امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 06:01:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 18509

تاریخ انتشار : 03/03/1394 - 21:04

عصر امروز صورت گرفت/

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی جویبار برگزار شد

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار با حضور مسئولان این شهرستان در مکان اداره آموزش و پرورش جویبار برگزار شد.

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی جویبار برگزار شد

به گزارش خبرنگار جویباران، دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان جویبار با موضوع حفظ و تحکیم بنیان خانواده عصر امروز با حضور مسئولان این شهرستان در مکان آموزش و پروش برگزار شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار با بیان اینکه در زمینه شناخت مشکلات خانواده‌های شهرستان جویبار باید یک کار پژوهشی انجام شود، اظهار داشت: مازندران بیشترین درصد طلاق در کشور را دارد که زنگ خطری برای ما است.

سید یوسف موسوی شیخ با اشاره به لزوم انجام کار فرهنگی در در طرح دریا، خاطرنشان کرد: امیدواریم آقای شهردار یک مکان مناسبی را برای عرضه محصولات فرهنگی به مسافرین این طرح در اختیار ما قرار دهند.

در ادامه جلسه فرماندار شهرستان جویبار نیز به موضوع این جلسه اشاره کرد و اظهار داشت: مشکلات اقتصادی و ترس جوانان از ورود به زندگی مشترک از عوامل مهم عدم تمایل آنها به ازدواج است.

وی افزود: یکی از دلایلی که برای جوانان مشکلات اقتصادی ایجاد شده است، عدم تمایل جوانان به انجام کارهای کارگری است.

رضا گنجی تأکید کرد: توقعات بیجا خانواده‌ها، مهریه‌های بالا، مشکلات مسکن، عدم شناخت مناسب، سطحی بودن رابطه‌ها، الگو پذیری از ماهواره‌ها و دخالت خانواده‌ها در زندگی زناشویی از دیگر دلایل عدم تمایل جوانان به ازدواج است.

امام جمعه جویبار نیز در ادامه جلسه ترویج ازدواج آسان را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: ادارات فرهنگی و مسئولان مربوط به تأمین معیشت مردم باید خانواده‌هایی که ازدواج آسان را برگزار میکنند مورد تشویق قرار دهند.

وی در ادامه به موضوع برپا بودن طرح دریا در ایام ماه مبارک رمضان نیز اشاره کرد و گفت: طرح دریا باید برگزار شود اما از شنا افراد در دریا که از مصادیق روزه‌خواری علنی است باید جلوگیری شود.

شهردار جویبار نیز فراموش شدن جوانان را بسیار مضر دانست و اظهار داشت: ادغام سازمان جوانان و تربیت بدنی موجب شده است که بحث جوانان به کلی فراموش شود.

وی افزود: عدم ازدواج و طلاق دو عرصه مختلف هستند اما هر دوی این مسائل موجب کاهش جمعیت می‌شوند.

حمید بخشی گردشگری را یکی از عوامل افزایش طلاق در مازندران معرفی کرد و گفت: یکی از آثار مخرب گردشگری ورود فرهنگ‌های متفاوت به یک منطقه است و همین فرهنگ ها موجب افزایش بی بند و باری و کاهش تمایل جوانان به ازدواج می‌شود.

دیدگاه شما در مورد : دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی جویبار برگزار شد

دومین جلسه شورای فرهنگ عمومی جویبار برگزار شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS