امروز چهار شنبه 04 بهمن 1396
ساعت 03:29:59
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 18453

تاریخ انتشار : 03/03/1394 - 12:03

جویباران گزارش می‌دهد/

علت برگزاری لیگ فصلی کشتی در این زمان نامناسب چیست؟/انتخابی تیم ملی تحت تأثیر لیگ فصلی

لیگ فصلی باشگاه‌های کشور درست در زمانی برگزار شد که تمامی کشتی گیران به دنبال شرکت در مسابقات انتخابی تیم ملی هستند و این زمان نامناسب باعث ایجاد خلل در برنامه ریزی‌های تمرینی کشتی گیران خواهد شد.

علت برگزاری لیگ فصلی کشتی در این زمان نامناسب چیست؟/انتخابی تیم ملی تحت تأثیر لیگ فصلی

به گزارش خبرنگار جویباران، دومین دوره مسابقات لیگ فصلی باشگاه‌های کشور در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته قبل در شهرکرج برگزار شد و با قهرمانی تیم بیمه رازی تهران در دو رشته آزاد و فرنگی به پایان رسید.

ایمان صادقی و رضا مظفری دو ملی‌پوش جویباری که در تیم‌های مختلف حضور داشتند، کشتی‌های قابل قبولی از خود به نمایش گذاشتند.

عزت الله اکبری دیگر کشتی گیر جویباری که یک سیر نزولی را در پیش گرفته است در این رقابت‌ها نیزنتوانست انتظارات تیمش را برآورده کند.

نیما اشقاقی یکی دیگر از کشتی گیران جوان جویباری هم که با درخشش خود در مسابقات انتخابی جوانان توانست در مسابقات لیگ حضور پیدا کند، در یک وزن بالاتر کشتی گرفت و همانطور که پیش‌بینی می‌شد به دلیل کمبود تجربه نتوانست در مقابل رقبای با تجربه خود کاری از پیش ببرد.

اما مسابقات لیگ فصلی که از دو سال گذشته جایگزین لیگ برتر شده است، جذابیت های لیگ برتر را به همراه ندارد، چراکه در جذب تماشاگرو اسپانسر مؤفق عمل نکرده است.

گفتنی است، فدراسیون کشتی این تغییر را در رقابت های لیگ به وجود آورده تا کمترین آسیب ممکن در وزن کم کردن‌ها به کشتی‌گیران برسد تا آنها مجبور نباشد در طول 6 یا 7 ماه در گیر یک سری مسابقات باشد.

اما این نکته در برگزاری مسابقات لیگ فصلی امسال، جای تأمل دارد که چرا برنامه ریزی ها به گونه ای بوده، تا این مسابقات درست در فاصله سه هفته‌ای تا مسابقات انتخابی تیم ملی برگزار شود.

مگر کشتی گیرانی نظیر ایمان صادقی به چه میزان چربی در بدنشان وجود دارد که بتوانند در طول 20 روز، دوبار سروزن برسند و کشتی‌های سنگین بگیرند؟

ممکن است بعضی ها بگویند کشتی‌گیران مجبور نیستند با تیم ها در لیگ قرار داد ببندند و بهتر این است که خود را برای مسابقات انتخابی آماده کنند. در جواب به این صحبت ها هم باید گفت که پس چه کسی از نظر مالی این کشتی گیران را حمایت می‌کند؟

کشتی گیرانی نظیر حسن یزدانی، ایمان صادقی، رضا مظفری و ... که پس از مسابقات جوانان جهان وعده‌های زیادی از سوی مسئولان شنیدند ولی هیچ کدامشان عملی نشد، چاره‌ای ندارند جز این که برای تأمین مخارج سنگین تمرینات خود در طول سال، با تیم های لیگی قرار داد ببندند و مطیع این تیم ها باشند.

برگزاری این مسابقات به طور حتم باعث ایجاد خلل در برنامه ریزی تمرینی کشتی گیران برای انتخابی تیم ملی می‌شود و همچنین به دلیل کم کردن مجدد وزن توسط کشتی گیران جوان در طول 20 روز آنها را در آینده دچار مشکل خواهد کرد، به همین دلیل مسوولان فدراسیون کشتی که با برنامه ریزی‌های غلط خود، مسابقات لیگ را در چنین ایامی برگزار کردند باید پاسخگوی انتقادات زیادی از سوی کارشناسان کشتی باشند.

دیدگاه شما در مورد : علت برگزاری لیگ فصلی کشتی در این زمان نامناسب چیست؟/انتخابی تیم ملی تحت تأثیر لیگ فصلی

علت برگزاری لیگ فصلی کشتی در این زمان نامناسب چیست؟/انتخابی تیم ملی تحت تأثیر لیگ فصلی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS