امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 19:08:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 18320

تاریخ انتشار : 30/02/1394 - 11:51

مسئول بسیج سازندگی جویبار در گفت‌وگو با جویباران:

اقتصاد مقاومتی تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت است

مسئول بسیج سازندگی جویبار گفت: تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت، اقتصاد مقاومتی است که باید همه از آن حمایت کنند.

اقتصاد مقاومتی تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت است

علی اکبر اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار جویباران، با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت است، اظهار داشت: مقام معظم رهبری در سال‌های اخیر بحث اقتصاد مقاومتی را به عنوان یکی از روش‌های مهم در تغییر مسیر حرکت اقتصادی کشور معرفی کرده است، چرا که این روش سدی محکم و مقاوم در برابر هجمه های غرب به شمار می‌رود.

وی افزود: بر همین اساس بسیج و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی باز هم جلوتر از همه به ندای مقام معظم رهبری مبنی بر اجرای اقتصاد مقاومتی لبیک گفته‌اند و با تشکیل قرارگاه جهاد اقتصادی (اقتصاد مقاومتی) نقش مهمی را در پویایی این اقتصاد دارند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه جویبار با اشاره به حمایت از 70 نفر در عرصه کارهای اقتصادی به برخی از عرصه‌های حمایتی اشاره‌ای کرد و گفت : کمک به گسترش پرورش ماهی، قارچ، مرغ و ماکیان بومی، زنبور عسل، پرورش دام، رواج محصولات گلخانه‌ای و ایجاد کارگاه‌های صنایع دستی از مهمترین کارهای این قرارگاه در عرصه اقتصاد مقاومتی بوده است.

وی نقش قرارگاه جهاد اقتصادی را در گسترش این نوع اقتصاد بسیار مهم دانست و تصریح کرد: برگزاری جلسات مختلف شورای اقتصاد مقاومتی، شناسایی و معرفی عرصه‌های موفق و قابل حمایت و ارائه تسهیلات به آنها، تشکیل کارگروه اقتصادی با حضور کارشناسان و متخصصان این امر در سطح شهرستان و ارتباط گسترده با فعالان عرصه های موفق و معرفی آنها جهت ارائه مشاوره به کارشناسان از جمله کارهای خوب این قرارگاه در سطح جویبار بوده است.

اسدی با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به ارزش 630 میلیون تومان در بین بسیجیان برای گسترش فعالیت‌های اقتصاد مقاومتی، تأکید کرد: در سال 93 برای تسهیلات با عنوان عقود اسلامی مبلغ 550 میلیون تومان و برای تسهیلات با عنوان قرض الحسنه مبلغ 80 میلیون تومان در نظر گرفته شده بود که در بین بسیجیان فعال توزیع شد.

وی در پایان با بیان اینکه تفاهم نامه‌های مختلفی با ادارات برای تسهیل در کارهای بسیجیان فعال در عرصه اقتصاد مقاومتی منعقد شده است، خاطرنشان کرد: از بین بردن بروکراسی‌های اداری فعالان اقتصادی یکی از مهمترین دستاوردهای قرارگاه جهاد اقتصادی بوده است.

دیدگاه شما در مورد : اقتصاد مقاومتی تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت است

اقتصاد مقاومتی تنها تبدیل کننده تحریم به فرصت است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS