امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 12:08:12
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1832

تاریخ انتشار : 01/10/1392 - 19:09

علی پورخنکداری:

دولت در تنظیم لایحه بودجه 93 عدالت را فدای سرعت کرد

نماینده مردم جویبار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دولت در تنظیم لایحه بودجه 93 کل کشور عدالت را فدای سرعت کرد و گفت: دولت تدبیر و امید برای حل مشکلات مردم مازندران اقدامات لازم را انجام دهد.

 دولت در تنظیم لایحه بودجه 93 عدالت را فدای سرعت کرد

به گزارش جویباران، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، کمال علی‌پور خنکداری در نشست علنی امروز یکشنبه (یکم دی) در نطق میان دستور خود، گفت: آمریکا و سران کشورهای غربی باید بدانند تا زمانی که فرهنگ ایثار و شهادت در کشورمان وجود دارد نمی‌توانند مردم ایران اسلامی را با زور و تحریم به زانو دربیاورند و قطعا بازنده این میدان کسانی خواهند بود که در مقابل مردم و این فرهنگ ایستادگی کرده‌اند.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه ، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با خطاب قرار دادن تیم مذاکره کننده هسته‌‌ای با گروه 1+5، تصریح کرد: مردم ایران با حضور پررنگ در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین رهبری هوشیار و بصیر همواره پشتیبان این تیم بوده و آنها نباید ذره‌ای از اصول انقلاب اسلامی کوتاه بیایند.

وی ادامه داد: تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران اسلامی نشان از بی صداقتی آمریکاست و تیم مذاکره کننده می‌بایست با ظرافت و حساسیت بیشتری وارد دور جدید مذاکرات با گروه 1+5 شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم با اشاره به ارائه لایحه بودجه سال 93 کل کشور از سوی رئیس جمهور به مجلس افزود: از دولت یازدهم به دلیل ارائه بودجه‌ای شفاف و عدم پنهان کردن اعداد و ارقام باید تشکر کرد.

علی پور با بیان اینکه دولت در ارائه بودجه عدالت را فدای سرعت کرده است تصریح کرد: دولت مبنای اصولی برنامه پنجم توسعه را در لایحه بودجه را رعایت نکرده و نگاه درآمدی به نفت بیشتر شده است و در مبحث مالیاتی هم با توجه به عدم دسترسی‌های نوین و شبکه‌های مالیاتی تحقق آن دور از دسترس است.

وی ادامه داد: بحث دیگری که در مورد لایحه بودجه باید به آن اشاره شود عدم رعایت  عدالت در بودجه استان‌ها است، کاهش شدید بودجه استان مازندران و عدم رعایت توسعه متوازن باعث نگرانی شدید مردم حوزه انتخابیه من شده است به طور مثال تکمیل بیمارستان رازی قائمشهر با پیشرفت فیزیکی 30 درصدی در کمال ناباوری به دلیل عدم اعتبار کافی نیمه تمام باقی مانده است.

علیپور با بیان اینکه آیا شهر سردار شهید احمد کشوری در اتمام پروژه‌های آن در بودجه امسال فقط 800 میلیون تومان است، افزود: این اعداد بیشتر شوخی بامزه دولت با مردم است.

نماینده مردم قائمشهر در مجلس گفت: مازندران قطب کشاورزی است اما اعتبارات کافی برای آن درنظر گرفته نشده و این مسئله مغفول مانده است. این در حالی است که حماسه اقتصادی از همین توجهات به وجود خواهد آمد.

این نماینده مردم در مجلس نهم از دولت درخواست داشت تا در اتمام راه هراز، راه‌آهن گرگان مشهد،‌ آزادراه تهران شمال،‌ توجه به وضعیت بهداشت استان با توجه به گردش‌پذیر بودن و تکمیل خانه‌های بهداشت روستایی اهتمام ویژه‌ای داشته باشد.

وی خطاب به وزیر فرهنگ ادامه داد: شهرستان‌های قائمشهر و سوادکوه و سیمرغ در مجموع حدود 600 هزار نفر جمعیت دارد اما حتی یک فرهنگسرای چند منظوره در آن وجود ندارد.

علیپور خطاب به وزیر جهاد نیز تصریح کرد: آیا زحمات بربادرفته باغداران را دیده‌اید؟ باغداران با فروش مرکبات به قیمت هر کیلو 400 تومان امیدشان بر باد رفته است، تدبیر شما چیست؟ خرید تضمینی مرکبات کی و کجا باید انجام شود؟

علی‌پور از رئیس جمهور درخواست داشت تا به حقوق کارگران بازنشسته فولاد که نگران آینده خود هستند، رسیدگی شود و مجلس نیز پاسخ یاوه‌گویی‌های دولتمردان آمریکا را بدهد.

عضو کمیسیون عمران مجلس  درپایان خواستار رسیدگی به مسئله سفر هیأت پارلمانی اروپا به ایران شد.

دیدگاه شما در مورد : دولت در تنظیم لایحه بودجه 93 عدالت را فدای سرعت کرد

 دولت در تنظیم لایحه بودجه 93 عدالت را فدای سرعت کرد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS