امروز شنبه 30 دی 1396
ساعت 14:42:39
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 18279

تاریخ انتشار : 27/02/1394 - 11:34

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار:

بروکراسی‌های اداری و مونتاژ کاری معضلات کارهای پژوهشی هستند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار گفت: بروکراسی‌های اداری و مونتاژ کاری باعث شدند که پژوهش‌های دانشگاهی دچار نوعی فقر علمی شوند.

بروکراسی‌های اداری و مونتاژ کاری معضلات کارهای پژوهشی هستند

به گزارش خبرنگار جویباران، غلامرضا جانباز در دومین همایش ملی ریاضیات و کاربردهای آن در علوم مهندسی با بیان اینکه پایه و اساس بیشتر علم‌ها، علوم مهندسی است، اظهار داشت:  علم ریاضی راهکارهای مدبرانه‌ای در حل مشکلات جوامع بشری ارائه می‌دهد و به قول دانشمند نامدار ایران زمین، خواجه نصیرالدین طوسی ریاضیات از شریف‌ترین علوم و علاج جهل مرکب انسانی است.

وی افزود: متأسفانه به دلیل بروکراسی اداری و زمان‌بندی‌های غیرعلمی، فعالیت‌‌های پژوهشی امروز نمی‌تواند توانایی‌های محقق را از بالقوه به بالفعل تبدیل نماید.

رئیس دانشگاه آزاد جویبار به برخی از آسیب‌های دانشگاه‌ها در مورد کارهای پژوهشی اشاره‌ای کرد و گفت: دانشگاه‌ها به جای پژوهشگری، مدیریت اجرایی پژوهش می‌نمایند.

وی مونتاژکاری را یکی از عوامل فقر علمی عنوان و تصریح کرد: مونتاژکاری در پژوهش سبب عقیم شدن پژوهش و به دنبال آن وابستگی و فقر علمی و اقتصادی می‌شود و به تولید علم کاربردی و ثروت نمی انجامد.

جانباز افزود: برای رهایی از مشکلات کارهای پژوهشی ضمن عشق‌ورزیدن و علاقه به امور پژوهشی بایستی بوروکراسی‌های مربوط به امر پژوهش نیز کاهش یابد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی جویبار در پایان با اشاره به ارزیابی بیش از 340 مقاله در دومین همایش ملی ریاضیات و کاربردهای آن در علوم مهندسی، خاطرنشان کرد: از این تعداد بیش از ۲۵۴ عنوان مقاله جهت چاپ در مجموعه مقالات حاضر انتخاب، که ۵۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۲۰۴ مقاله به صورت پوستری ارائه شدند.

به گزارش جویباران، دومین همایش ملی ریاضیات و کاربردهای آن در علوم مهندسی با شرکت صاحب نظران، اندیشمندان و محققان سراسر کشور به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد جویبار در مجتمع فرهنگی رفاهی وزارت کشور برگزار شد.

دیدگاه شما در مورد : بروکراسی‌های اداری و مونتاژ کاری معضلات کارهای پژوهشی هستند

بروکراسی‌های اداری و مونتاژ کاری معضلات کارهای پژوهشی هستند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS