امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 22:06:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 18097

تاریخ انتشار : 24/02/1394 - 09:22

جویباران گزارش می‌دهد/

جشن اردیبهشت تئاتر مازندران در جویبار برگزار شد

جشن اردیبهشت تئاتر استان مازندران با حضور چهره‌های برجسته تئاتر استان و کشور در سالن الغدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار برگزار شد.

جشن اردیبهشت تئاتر مازندران در جویبار برگزار شد

به گزارش خبرنگار جویباران، جشن اردیبهشت تئاتر استان مازندران شامگاه چهارشنبه در مجتمع فرهنگی هنری غدیر شهرستان جویبار برگزار شد.

این جشن با هدف تجلیل و تقدیر از برترین‌ها و پیشکسوتان تئاتر مازندران با حضور چهره‌های برجسته تئاتر ایران برگزار شد.

از جمله چهره‌های برجسته حاضر در این جشن میتوان به رویا تیموریان و مسعود رایگان از چهره‌های برجسته تئاتر و سینمای ایران اشاره کرد.

در ابتدای این مراسم امام جمعه شهرستان جویبار با تقدیر و تشکر از برگزار کنندگان جشن در این شهرستان، اظهار داشت: مردم فرهنگ‌دوست جویبار ثابت کردند که می‌توانند در تمام عرصه‌ها فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه هنر تئاتر تاثیرگذار ترین هنر در فرهنگ عمومی خواهد بود، افزود: بسیاری از آسیب های اجتماعی در قالب تئاتر و برنامه های طنز در مخاطبان تاثیر گذار خواهد بود.

حجت الاسلام محمد اسماعیل قلی پور با اشاره به اینکه تئاتر یک هنر بسیار موثر، زنده و مهجور است، تصریح کرد: عدم توجه به این هنر و بازیگران تئاتر موجب فرار هنرمندان این هنر به عرصه های سینما و تلویزیون است.

وی به تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن در برابر جوانان کشور اشاره و خاطرنشان کرد: در قالب برنامه و هنرهای نمایشی و آموزشی می توان مخاطبان مورد نظر را برای مقابله با نقشه‌های شوم دشمن آشنا کرد.

امام جمعه جویبار در پایان خواستار احداث مرکز تئاتر شهر در شهرهای مازندران شد و افزود: تئاترهای دانش آموزی و دانشجویی در مراکز آموزشی استان تقویت شود.

در ادامه این جشن مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران به پشت تریبون رفت و با اشاره به اینکه همواره تلاش در توجه به مشکلات هنرمندان و بویژه هنر تئاتر خواهیم کرد، اظهارداشت: اهدای زمین از سوی هر شهر استان حمایت های مالی برای ایجاد مجتمع تئاتر را به همراه خواهد داشت.

وی با اعلام اینکه 17 سال درگیر راه اندازی محتمع فرهنگی در شهر آمل هستیم، تصریح کرد: سخنان هنرمندان در انعکاس مشکلات هر شهرستان به گوش مسئولان بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

احد جاودانی با اشاره به اینکه انجمن های نمایشی دوباره در استان احیاء می شود، تصریح کرد: شناسایی گروه‌های تئاتر، ساماندهی و کمک به آنها در تمامی شهرستان ها صورت خواهد گرفت.

در پایان نیز رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جویبار با بیان اینکه پاسداشت گذشته، نقد حال و ترسیم آینده از مهمترین رویکردهای فرهنگ است، اظهار داشت: هنر یکی از عناصر فرهنگ محسوب و نمایش و تئاتر از گونه های هنری قلمداد می شود.

وی با اشاره به اینکه هنر نمایش بواسطه ویژگی های خود یک فرهنگ است، افزود: نماد سازی یکی از رویکردهای تئاتر بوده و از سویی نمایش با اساطیر نسبتی ویژه به گذشته، حال و آینده دارد.

سید یوسف موسوی شیخ با بیان اینکه جویبار ظرفیت نمایشی مناسبی دارد، تصریح کرد: یکی از توانمندی های مهم این شهرستان، نمایش رادیویی بوده و بسیاری از هنرمندان این خطه در این حوزه فعالیت دارند.

وی در پایان خواستار تشکیل انجمن نمایش و برپایی دبیرخانه دائمی نمایش رادیویی همانند دیگر شهرهای استان در جویبار شد.

به گزارش جویباران، در پایان مراسم از برترین‌ها و پیشکسوتان عرصه تئاتر مازندران با اهدا لوح تقدیر تجلیل شد.

دیدگاه شما در مورد : جشن اردیبهشت تئاتر مازندران در جویبار برگزار شد

جشن اردیبهشت تئاتر مازندران در جویبار برگزار شد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS