امروز چهار شنبه 02 اسفند 1396
ساعت 20:31:22
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 17849

تاریخ انتشار : 21/02/1394 - 16:45

پهلوانان گوش‌شکسته مازنی باز هم درخشیدند

آزادکاران مازندرانی کشورمان را قهرمان آسیا کردند

کشتی گیران مازندرانی در رقابت‌های قهرمانی آسیا که به میزبانی قطر برگزار شد باز هم سربلند بیرون آمده و نقش بسیار موثری در کسب عنوان قهرمانی ایران در این مسابقات داشتند .

آزادکاران مازندرانی کشورمان را قهرمان آسیا کردند

به گزارش جویباران، پس از درخشش مازندرانی‌ها در رقابت‌های جام جهانی آمریکا ، دوحه ، جایگاه دیگری بود تا شایستگی‌های کشتی مازندران بار دیگر به اثبات برسد . تیم ایران در پایان این رقابت‌ها با کسب 4 مدال طلا، 2 مدال نقره و یک مدال برنز به کار خود پایان داد که سهم مازندرانی‌ها 2 مدال طلا و 2 مدال نقره ، یعنی نقش داشتن فراوان در رساندن تیم ایران بر سکوی قهرمانی بود .

بهنام احسان پور ، نقره تحمیلی داوران

کشتی‌گیر بهشهری وزن 61 کیلوگرم ایران ، تجربه تلخی از دخالت نابجای داوران در برگرداندن نتیجه کشتی داشت.

چند هفته قبل و در آمریکا بهنام احسان پور در دیدار فینال مقابل رقیب آمریکایی طعم تلخ ناداوری را چشید. احسان‌پور در آن مسابقه و با وجود نامهربانی داوران ، حریف قدر خود را مغلوب کرده بود.

در دوحه تاریخ بار دیگر برای این کشتی‌گیر بهشهری تکرار شد اما وی این بار نتوانست از پس داوران برآید و در عین ناباوری و ناداوری به کسب عنوان دومی قناعت کرد.

البته داوران زمانی نظر خود را به نادرست بر این کشتی‌گیر تحمیل کردند که وقت قانونی کشتی به پایان رسیده بود و بدون تردید اگر چند ثانیه زمان در اختیار احسان پور بود وی بار دیگر می توانست حقانیت خود را به همگان ثابت کند.

نقره احسان‌پور دست کمی از مدال طلا نداشت . وی در مسابقه اول یانگ جائه هون از کره جنوبی را با ضربه فنی شکست داد ،در دور دوم نیز مقابل ماساکازو کومل از ژاپن با نتیجه یک بر صفر به برتری دست یافت.

احسان پور در مرحله نیمه نهایی مقابل تیان ژن گانگ از چین با نتیجه 10 بر صفر به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد.وی در دیدار پایانی مقابل دولت نیازبیکوف از قزاقستان دارنده مدال برنز جهان و نفر پنجم المپیک با نتیجه 3 بر 3 شکست خورد.

در حالی که کشتی در ثانیه های پایانی با رو کردن بارانداز حریف با نتیجه 5 بر 3 به نفع احسان پور اعلام شده بود داوران با اعتراض مربیان و حتی دخالت داور قزاق رای را بر گردانند و این موضوع باعث اعتراض مربیان و تیم داوری ایران شد اما در نهایت دست نیازبیکوف بالا رفت.

طلای مقتدرانه مسعود اسماعیل پور

مسعود اسماعیل پور تجربه ناموفقی در رقابت‌های جام جهانی آمریکا داشت و به رغم کسب عنوان قهرمانی تیم ایران ، نتوانست آن گونه که از او انتظار می رفت ارائه کننده کشتی های جسورانه باشد.

رقابت‌های آسیایی دوحه، مکان مناسبی برای اعاده حثیت کشتی گیر جویباری وزن 65 کیلوگرم تیم ملی بود.

اسماعیل‌پور که حضور در رقابت‌های المپیک لندن را نیز در کارنامه دارد ، از با تجربه های حال حاضر کشتی ایران است که با کسب این افتخار یقینا از زیر فشار فراوانی که بر روی دوش خود احساس می کرد رهایی خواهد یافت.

وی در وزن 65 کیلوگرم پس از استراحت در در دور اول در دور دوم وراسینگ از سریلانکا را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد وی در دور سوم ودر مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 8 بر 6 پارک ریونگ هاک هوانگ از کره شمالی را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

این کشتی‌گیر جویباری در این مرحله با نتیجه 9 بر 8 و با ضربه فنی روسلان پلی اف از ازبکستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.
اسماعیل‌پور در دیدار فینال مقابل توموتسوگو ایشیدا از ژاپن با نتیجه یک بر یک به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

محمدحسین محمدیان ، فرار از سایه سنگین پدر

اگر تا پیش از این محمدحسین محمدیان را به نام پدر پرافتخارش عسگری محمدیان دارنده 2 نقره المپیک می شناختند، روند رو به رشد و کسب عناوین فراوان و قهرمانی های متعددموجب شده کم کم آوازه پسر فقط به دلیل موفقیت های شخصی اش بوده و آرام آرام از زیر سایه نام پدر خارج شود.

او که در نخستین حضورش در بازی‌های جهانی ، توانسته بود به نشان برنز وزن 86 کیلوگرم مسابقات قهرمانی کشتی جهان 2014 دست یابد، پس از آن با بهره بردن از توانایی ذاتی و آموزه های فراوان پدر ، به وزن 97 کیلوگرم رفت و در آزمون های پشت سر گذاشته ، سربلند بیرون آمد.

پس از جام جهانی آمریکا ، محمدیان در دوحه هم موفق ظاهر شد و توانست با کسب مدال طلا ،جای خود را در این وزن به خوبی محکم کند.

محمدیان بعد از رقابت‌های قهرمانی سال 2014 جهان و کسب عنوان سومی به درخواست کادر فنی از وزن 86 کیلوگرم به 97 کیلوگرم تغییر وزن داد.

وی در رقابت‌های قهرمانی آسیا در دور اول علیخان ژومایف دارنده مدال برنز دانشجویان جهان از قزاقستان را از پیش رو برداشت و در کشتی دوم هم رستم اسکندریان از تاجیکستان را مغلوب کرد.
این کشتی‌گیر ساروی تیم ملی در مرحله نیمه نهایی تاکاشی یاماگوچی از ژاپن را شکست داد و به فینال راه یافت.
محمدیان در مسابقه فینال مقابل 'ماگومد موسی یف' از قرقیزستان به روی تشک رفت و این مبارزه را با نتیجه 10 بر 3 با پیروزی پشت سر گذاشت و قهرمان شد . محمدحسین محمدیان که مدال برنز جوانان جهان را در کارنامه دارد، در جام جهانی کشتی آزاد سال 2015 لس آنجلس آمریکا در ترکیب تیم ملی قرار داشت.

شکست دور از انتظار قاسمی

کمیل قاسمی که در کنار مسعود اسماعیل‌پور یکی از اعضای باتجربه تیم ملی به شمار می رود،با ضربه فنی در مسابقه فینال دوم شد تا نشان دهد هنوز از روزهای درخشانی که انتظارش می رود فاصله زیادی دارد .

این کشتی‌گیر جویباری که پیش از این گفته بود قصد دارد پس از کسب مدال طلا در رقابت‌های المپیک برزیل از دنیای قهرمانی کشتی خداحافظی کند باید به این فکر کند که آیا شرایط بدنی و فنی وی اجازه حضور در ترکیب تیم ملی اعزامی به برزیل را به وی می دهد یا نه ؟
قاسمی کشتی گیری با توانایی های فراوان است . شاید همین شکست در دوحه موجب افزایش انگیزه های وی شده و همگان را برای بازگشت دوباره امیدوار کند.

کمیل قاسمی در رقابت های وزن 125 کیلوگرم که با حضور 13 نفر برگزار شد، در دور نخست استراحت کرد و در نخستین مبارزه خود با پیروزی برابر ژاو دنگ از چین به نیمه نهایی راه یافت.

قاسمی در این مرحله هم با پیروزی برابر محمد صبا از عراق به فینال راه یافت.وی که در رقابت های قهرمانی سال 2014 جهان در تاشکند ازبکستان در سکوی دوم ایستاده بود ، در دیدار فینال به مصاف آیال لازاروف از قرقیزستان رفت.

وی در مبارزه فینال نتوانست درخشش همیشگی را داشته باشد و در حالی که سه دقیقه نخست را دو بر صفر پیروز شده بود، در سه دقیقه دوم اسیر زیرگیریهای حریف قرقیزستانی و ضربه فنی شد و به مدال نقره بسنده کرد. وی پیش از این و در رقابتهای قهرمانی آسیا یک طلا و یک مدال نقره کسب کرده بود.

قاسمی همچنین سال گذشته در رقابت های قهرمانی آسیا در قزاقستان مقام نخست را کسب کرده بود.

سعید داداش پور؛ شکست از مصدومیت

سعید داداش پور در وزن 70 کیلوگرم از مازندران برای ایران روی تشک رفت اما مصدومیت اجازه نداد که او بتواند بیش از یک مسابقه کامل را در این رقابت ها انجام دهد.

او در گام نخست مقابل 'نورلان بکژانوف' قزاق 7-3 پیروز شد اما در دومین رقابت خود و مرحله یک چهارم نهایی مقابل 'زلمیخان یوسوپوف' کشتی گیر روس تیم تاجیکستان به دلیل مصدومیت از ناحیه دنده نتوانست کشتی خوبی ارائه دهد و در حالی که 5-صفر عقب بود در میانه های کشتی از ادامه آن انصراف داد.

داداش پور با وجود راه یافتن 'زلمیخان یوسوپوف' به فینال به دلیل مصدومیت شدید نتوانست در گروه بازنده ها به مبارزات خود ادامه دهد.
تیم ملی کشتی آزاد بزرگسالان تاکنون از 28 دوره برگزار شده رقابت های قهرمانی آسیا 23 مرتبه قهرمان شده است.

تیم ملی کشتی آزاد ایران پیش از این و پس از اولین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در سال 1979 (جو تانداروی هند)، از سال 1981 تا 1997 یازده سال پیاپی قهرمان آسیا شد و پس از آن در سال 2001 (اولان باتور مغولستان) برای سیزدهمین مرتبه به قهرمانی رسید. قهرمانی در سال های 2003 (دهلی نو)، 2004 (تهران)، 2005 (ووهان چین)، 2006 (آلماتی قزاقستان)، 2007 (بیشکک قرقیزستان)، 2009 (پاتایای تایلند)، 2010 (دهلی نو) و 2012 (گومی کره جنوبی) و 2014 (آستانه قزاقستان) نیز تکرار شد.

تیم کشتی آزاد ازبکستان 3 دوره و ژاپن و هند هر کدام یک دوره قهرمان شده اند.

 

دیدگاه شما در مورد : آزادکاران مازندرانی کشورمان را قهرمان آسیا کردند

آزادکاران مازندرانی کشورمان را قهرمان آسیا کردند

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS