امروز دوشنبه 30 بهمن 1396
ساعت 09:29:00
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 17443

تاریخ انتشار : 17/02/1394 - 14:26

مسابقات قهرمانی آسیا – دوحه قطر

اسماعیل پور طلایی شد/قاسمی باز هم به مدال نقره رسید

مسابقات قهرمانی آسیا در رشته کشتی آزاد در حالی از روز گذشته شروع شد که مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی دو کشتی گیر جویباری تیم ملی کشتی آزاد به ترتیب به مدال طلا و نقره این مسابقات دست یافتند.

اسماعیل پور طلایی شد/قاسمی باز هم به مدال نقره رسید

به گزارش خبرنگار ورزشی جویباران، مسابقات قهرمانی کشتی آزاد در قاره آسیا از دیروز در شهر دوحه قطر آغاز شد که مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی دو کشتی گیر از شهرستان جویبار به همراه تیم ملی کشورمان در این مسابقات حاضر شدند.

مسعود اسماعیل پور که با هدف بیشتر محک خوردن و کسب تجربه در وزن جدیدش از سوی کادر فنی تیم ملی برای این مسابقات انتخاب شده بود، توانست با کشتی های زیبایش به مدال طلا دست پیدا کند.

بر خلاف انتظارات، رقابت ها در وزن 65 کیلوگرم از سطح بالایی برخوردار بود و تفاوتی با مسابقات جهانی نداشت، با این وجود کسب مدال طلا توسط اسماعیل پور دور از انتظار نبود، به غیر از کشتی‌های دور اول، مابقی کشتی هایش بسیار حساس و پایاپای بود.

مسعود اسماعیل پور پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر از سد حریف سریلانکایی خود گذشت. وی در دور بعد و در یک کشتی زیبا و نزدیک توانست کشتی‌گیری از کره شمالی که در سبک وزن بسیار خوب کار می کند را با نتیجه ی 8 بر 6 از پیش رو بردارد.

اسماعیل پور توانست در مرحله ی نیمه نهایی در حالی که با نتیجه 9 بر 8 از رسلان پلیف ازبکستانی جلو بود، او را با ضربه فنی شکست دهد و به فینال راه پیدا کند.وی در کشتی فینال نیز حریف ژاپنی خود را با نتیجه 1 بر 1 شکست داد تا برای سومین بار به مقام قهرمانی آسیا برسد.

اما آن چیزی که در کشتی‌های مسعود اسماعیل پور یک ضعف محسوب می‌شود این است که وی براحتی به حریفان خود امتیاز می‌دهد، این ضعف در کشتی‌های روز گذشته اسماعیل پور به خوبی مشهود بود و وی هنوز نتواسته در کار دفاعی ضعف‌های خود را برطرف کند.

کمیل قاسمی دیگر کشتی گیر جویباری این مسابقات بود که نتوانست انتظارات را برآورده کند و در یک لحظه غفلت، مدال طلا را تقدیم به حریفش کرد.

قاسمی که در کشتی های ما قبل فینال براحتی حریفان چینی و عراقی خود را برد، در کشتی فینال در حالی که تا لحظات پایانی با نتیجه 2 بر صفر از لازاریف قزاقستانی جلو بود، در یک غافلگیری با ضربه فنی مغلوب این حریف شد و به مدال نقره رسید تا باز هم از نقطه ضعف خود که همیشه علاقمند است حریفانش را با کمترین اختلاف و با اداره کشتی تا لحظه آخر شکست دهد، ضربه بخورد.

مسعود اسماعیل پور و کمیل قاسمی پس از بازگشت از دوحه و استراحتی کوتاه باید مانند بقیه کشتی گیران جویباری خود را محیای حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی در تاریخ 21 و 22 خرداد ماه بکنند.

دیدگاه شما در مورد : اسماعیل پور طلایی شد/قاسمی باز هم به مدال نقره رسید

اسماعیل پور طلایی شد/قاسمی باز هم به مدال نقره رسید

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS