امروز جمعه 29 دی 1396
ساعت 06:58:47
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 17338

تاریخ انتشار : 15/02/1394 - 09:58

شما قضاوت کنید...

پدیده کوه‌خواری به بهشهر هم رسید/مسئولان نمی‌دانند!؟ می‌دانند!؟ نمی‌خواهند بدانند!؟

نکته جالب در این‌باره این است که حتی برای ساختمان خود امتیاز گاز شهری، برق و حتی تلفن هم گرفته‌اند و همه این امتیازات از مجاری قانونی طی شده است.

پدیده کوه‌خواری به بهشهر هم رسید/مسئولان نمی‌دانند!؟ می‌دانند!؟ نمی‌خواهند بدانند!؟

به گزارش جویباران، به نقل از خط امید، پدیده زمین‌خواری بر سر زبان‌ها افتاده و نقل خبری رسانه‌ها شده است، این سوژه خبری به بهشهر هم رسید، از گوشه و کنار شهر و  صحبت‌های درگوشی خبرنگار ما با برخی منابع آگاه شنیدیم که در بهشهر نیز پدیده زمین خواری به‌صورت کاملاً نامحسوس در حال گسترش است.

در لابه‌لای همین صحبت‌های درگوشی کلمه کوه‌خواری نظر ما را جلب کرد، به طوری که مدتی است به جای اینکه سرمان به زیر باشد، سر به هوا شدیم و بر روی کوه‌های اطراف بهشهر دنبال هیولای کوه‌خوار می گردیم.

 

بزرگی و وسعت چند ساختمان زیبا بر روی کوه‌های جنوبی بهشهر خودنمایی می کند که خبر از اتفاقات نه چندان خوشایندی برای منابع طبیعی  و محیط زیست ما دارد.

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، عده‌ای با استفاده از رانت و در برخی موارد غفلت مسئولیت زمین‌های کشاورزی و کوه‌های اطراف را تبدیل به خانه‌ها و ویلاهای زیبای تفریحی برای لحظات خوش نشینی خود کردند.

نکته جالب در این خصوص این است که حتی برای ساختمان خود امتیاز گاز شهری، برق و حتی تلفن هم گرفته‌اند و همه این امتیازات از مجاری قانونی طی شده است.
 

و البته خالی از لطف نیست که بدانید حتی برای خیابان تردد خود که به مرور زمان با تراشیدن کوه آن را تعریض کردند، با تابلوهای شهرداری نام گذاری هم کرده اند.


 


 


وجود دیوارهای سنگین چین شده در کنار جاده این کوه ها و اراضی را به شهرکی کوچک و زیبا تبدیل کرده که این امر از دو حالت خارج نیست، اول اینکه این امر یا با هماهنگی دستگاه‌های مربوطه از قبیل جهاد کشاورزی، شهرداری بهشهر و ... انجام شده است و یا بدون هماهنگی و به صورت کاملاً غیرقانونی؟!


البته همانطور که در تصویر زیر می‌بینید انتقال مصالح ساختمانی به راحتی و بدون مزاحمت متولیان امر به زمین ها منتقل می شود و به نوعی می توان گفت بدون مزاحم کارگران مشغول کار هستند.


به نظر می رسد دستگاه‌های ذی ربط باید نسبت به این موضوع برخورد اساسی کنند و جلوی از بین رفتن اراضی طبیعی شهرستان بهشهر توسط عده‌ای ثروتمند و رفاه طلب را بگیرند تا میراثی ماندگار برای فرزندان این سرزمین باقی بماند.

البته در بین این صحبت‌های درگوشی، ارتباط خوب و حضور برخی از چهره‌های مطرح و صاحب نفوذ استانی برای استراحتی کوتاه در این ساختمان‌های زیبا، نیز بیان شد که ما از این نکته می گذریم تا اعمال قدرت علیه رسانه ما نیز صورت نگیرد.
 


 

دیدگاه شما در مورد : پدیده کوه‌خواری به بهشهر هم رسید/مسئولان نمی‌دانند!؟ می‌دانند!؟ نمی‌خواهند بدانند!؟

پدیده کوه‌خواری به بهشهر هم رسید/مسئولان نمی‌دانند!؟ می‌دانند!؟ نمی‌خواهند بدانند!؟

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS