امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 07:56:50
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اسلاید شو
چاپ

کد خبر : 170

تاریخ انتشار : 23/06/1392 - 10:52

وزیر ارشد کابینه رژیم‌صهیونیستی:

وقتی ازعهده سوریه برنیاییم، دربرابر ایران هم نمی‌توانیم کاری کنیم

شالوم با انتقاد از تصمیم رئیس‌جمهور آمریکا برای به تعویق انداختن اقدام نظامی علیه سوریه گفت: زمانی که نتوان در برابر کشور کوچکی مثل سوریه کاری کرد، قطعا در برابر ایران هم نمی‌توان کاری کرد.

وقتی ازعهده سوریه برنیاییم، دربرابر ایران هم نمی‌توانیم کاری کنیم

به گزارش جويباران، به نقل از روزنامه صهیونیستی «جروزالم‌پست»، وزیر ارشد کابینه رژیم‌صهیونیستی با انتقاد از تصمیم آمریکا برای به تعویق انداختن اقدام نظامی علیه سوریه، گفت این کار به ایران می‌فهماند که تهدیدات علیه تهران بدون پشتوانه و غیرواقعی است.

وزیر همکاری‌های منطقه‌ای رژیم‌صهیونیستی افزود: ایران امروز می‌فهمد که تهدیدات علیه این کشور، هیچ پشتوانه‌ای ندارد. اگر نتوانیم در برابر کشور کوچکی مثل سوریه کاری کنیم، آن وقت قطعا در برابر کشور بزرگی مثل ایران هم کاری از پیش نمی‌بریم.

مقامات اسرائیلی در چند روز گذشته و بعد از اعلام آمادگی «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا برای به تعویق انداختن اقدام نظامی علیه سوریه تا زمان مشخص شدن نتیجه طرح پیشنهادی مسکو، نظرات مختلفی داده‌اند.

«شیمون پرز» رئیس این رژیم‌ از طرح نظارت بین‌المللی بر تسلیحات شیمیایی سوریه حمایت کرده و در مقابل «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی نگاهی محتاطانه به این طرح داشته است. «یوال استینیتز» وزیر امور راهبردی صهیونیست‌ها هم موضعی مشابه شالوم گرفته و گفته است عدم حمله به سوریه، تاثیرات منفی در برخورد با ایران دارد.

شالوم در ادامه صحبت‌هایش گفت: اسرائیل در جنگ داخلی سوریه دخالتی ندارد. اما عدم اقدام هم خود یک تصمیم است که این تصمیم اثرات قابل ملاحظه‌ای در منطقه ما دارد.

نتانیاهو یکی از اصلی‌ترین حامیان اقدام نظامی علیه سوریه است. روزنامه‌های اسرائیلی گزارش داده‌اند که وی حتی شخصا با چند نفر از نمایندگان کنگره آمریکا تماس گرفته تا نظر مثبت آن‌ها را برای حمایت از اقدام نظامی علیه سوریه جلب کند.

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : وقتی ازعهده سوریه برنیاییم، دربرابر ایران هم نمی‌توانیم کاری کنیم

وقتی ازعهده سوریه برنیاییم، دربرابر ایران هم نمی‌توانیم کاری کنیم

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS