امروز پنج شنبه 28 دی 1396
ساعت 23:03:10
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1571

تاریخ انتشار : 17/09/1392 - 18:02

اختصاصی / فرماندار جویبار در جلسه شورای اداری عنوان کرد:

اختصاص بیش از 2 درصد از اعتبارات استانی به شهرستان جویبار

فرماندار شهرستان جویبار گفت: شهرستان جویبار به علت پتانسیل های فراوان صنعتی 2.5 درصد از اعتبارات استانی در سال 91 را جذب کرده است.

اختصاص بیش از 2 درصد از اعتبارات استانی به شهرستان جویبار

به گزارش خبرنگار جویباران، امید نیک نژاد شامگاه یکشنبه در هشتمین جلسه شورای اداری جویبار ضمن تقدیر از تمامی کسانی که برای برپایی یادواره 300 شهید شهرستان جویبار و 206 شهید استان مازندران زحمت کشیده اند عنوان کرد: بعد از سال 1384 که یادواره شهرستانی برگزار شده بود دیگر توفیق این برگزاری به علت های مختلف پیش نیامده بود که خوشبختانه با همکاری خوب ارگان های مختلف توفیق برگزاری این یادواره بعد از 8 سال نصیب ما و همه مردم جویبار شد.

فرماندار جویبار در ادامه ضمن گزارشی کوتاه با اشاره به اینکه جویبار یک شهرستان پویاست، اظهارداشت: صادرات بیش از 17 درصدی جویبار توسط بخش های خصوصی انجام شده است.

وی سهم اعتبارات و تسهیلات این بخش را حدود 3.8 هم درصد اعلام کرد و افزود: جویبار با توجه به پتانسیل و ظرفیت های موجود توانست 2.5 درصد از اعتبارات استانی را جذب کند.

نیک نژادبا اشاره به اینکه با توجه به تحریم ها و مشکلات کشور، بحث توسعه اقتصادی مورد توجه قرار گرفته است، اذعان داشت: در جویبار در حوزه دریا، کشاورزی و صنعتی پتانسیل های خوبی وجود دارد بطوریکه 5 درصد برنج تولیدی استان، 16 درصد گندم، 13 درصد سویا و کلزا، 4.5 درصد مرکبات، 10.5 درصد گوشت سفید و 9 درصد محصولات دریایی مازندران در این اقلیم کوچک در حال تولید است.

این مقام مسئول بیان کرد: البته این شهرستان نیازمند توجه و مساعدت بیشتر مسئولین استانی و کشوری است.

وی به آبگرفتگی و بارندگی های اخیر در این شهرستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه بارندگی های پاییز امسال به حوزه های کشاورزی و راههای دسترسی شهرستان خسارت زیادی وارد کرد که یک میلیارد و 100 میلیون تومان برای مرمت پل های درویش محمد شاه و پل کردخیل و همچنین 150 میلیون تومان برای ترمیم راههای روستای شورکا که از طرح کشوری فاضلاب روستایی خسارات زیادی دیده است، اختصاص می یابد.

فرماندار جویبار با اشاره به اینکه باید از توان شوراهای بخش استفاده کرد، اظهارداشت: بعضی از حریم نهرها توسط کشاورزان مسدود شده است که این موجب آبگرفتگی و خسارت های میلیاردی در روستاها شده است.

نیک نژاد با بیان اینکه شأن مدیران خدمتگذاری به مردم است، افزود: با توجه به کمبود نقدینگی و نبود امکانات در کشور با دست به دست دادن هم و برطرف کردن مشکلات کوچک رضایت مندی مردم را به بار می آورد.

انتهای پیام / م.ف

دیدگاه شما در مورد : اختصاص بیش از 2 درصد از اعتبارات استانی به شهرستان جویبار

اختصاص بیش از 2 درصد از اعتبارات استانی به شهرستان جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS