امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 05:55:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1444

تاریخ انتشار : 03/09/1392 - 19:53

مدیر جهادکشاورزی جویبار خبر داد

تامین برنج مصرفی بیش از یک میلیون ایرانی در جویبار

مدیر جهادکشاورزی شهرستان جویبار گفت: برنج مصرفی بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از مردم کشور در جویبار تولید می‌شود.

تامین برنج مصرفی بیش از یک میلیون ایرانی در جویبار

به گزارش جویباران، سلیمان حاتم‌نژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس گفت: در سال زراعی جاری حدود 71 هزار و 166 تن انواع شلتوک برنج از شالیزارهای این شهرستان برداشت شد.

وی با اشاره به اینکه سطح زیر کشت برنج در این شهرستان به وسعت 9 هزار و 793 هکتار حدود 4.5 درصد اراضی شالیزاری استان را در بر می‌گیرد، تصریح کرد: در سال‌جاری حدود 65 درصد آن به کشت انواع برنج‌های محلی و بقیه به برنج‌های پرمحصول اختصاص یافت.

حاتم‌نژاد گفت: با توجه به کشت مجدد این محصول در 38 درصد از شالیزارهای جویبار مجموع تولید برنج در این شهرستان بالغ بر 71 هزار و 166 تن بوده است که این میزان پنج درصد تولید کل استان را شامل می‌شود.

وی افزود: با توجه به ضریب تبدیلی 65 درصد و سرانه مصرفی 38 کیلوگرم برای هر ایرانی، این شهرستان برنج مورد نیاز سبد غذایی یک میلیون و 217 هزار و 316 نفر را در سال جاری تامین کرده است.

* تشکیل نظام صنفی کشاورزان در جویبار

وی در ادامه گفت: کشاورزان جویباری به همت اداره جهادکشاورزی این شهرستان صاحب نظام صنفی شدند.

این مسئول عنوان کرد: با عنایت به سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی در واگذاری فعالیت‌های تصدی‌گری و امور غیرحاکمیتی به بخش خصوصی اداره جهاد کشاورزی جویبار با رویکرد حضور بیشتر فعالان حوزه کشاورزی این شهرستان در فرآیندهای تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی اقدام به تشکیل نظام صنفی کشاورزان به عنوان یک تشکل صنفی فراگیر کرده است.

سلیمان حاتم‌نژاد گفت: در راستای خدمت‌رسانی مطلوب، دفاتر خدمات‌دهی نظام صنفی با نظارت این اداره در مراکز جهاد کشاورزی شهرستان جویبار آغاز به کار کردند.

وی ادامه داد: این دفاتر در زمینه‌های مختلف از جمله بیمه کشاورزی و صدور پروانه‌های کشاورزی آماده خدمت‌رسانی به کشاورزان جویباری هستند و در این راستا تاکنون نزدیک به 300 پروانه توسط نظام صنفی کشاورزی جویبار برای فعالیت کشاورزان صادر شده است.

حاتم‌نژاد افزود: تاکنون بیش از 400 نفر به عضویت این نهاد درآمدند و پیش‌بینی می‌شود با فراگیرتر شدن این تشکل تازه تاسیس در میان کشاورزان،در آینده نزدیک شاهد تبدیل شدن نظام صنفی کشاورزی به یک تشکل صنفی قوی در خدمت فعالان این حوزه باشیم.

دیدگاه شما در مورد : تامین برنج مصرفی بیش از یک میلیون ایرانی در جویبار

تامین برنج مصرفی بیش از یک میلیون ایرانی در جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS