امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 05:57:14
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 14324

تاریخ انتشار : 26/12/1393 - 10:05

نماینده مردم قائمشهر، جویبار و سوادکوه در نشست خبری:

لزوم برخورد با مسببین حادثه شیراز/ خاتمی نباید ممنوع التصویر می‌شد/ما همه تازه به دوران رسیده‌ایم!

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ طی یک نشست رسانه‌ای به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

لزوم برخورد با مسببین حادثه شیراز/ خاتمی نباید ممنوع التصویر می‌شد/ما همه تازه به دوران رسیده‌ایم!

به گزارش خبرنگار جویباران، شامگاه دوشنبه سید هادی حسینی نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ طی یک نشست خبری در سالن اجتماعات شهرداری قائمشهر به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

حسینی به سوال خبرنگار جویباران مبنی بر اینکه چه پیگیری هایی برای احداث شهرک جمع آوری و بازیافت ضایعات در جویبار انجام شده است پاسخ داد و اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که شخص آقای گنجی، بنده و آقای علیپور داشتیم خوشبختانه زمین مربوط به احداث این شهرک انتخاب شد.

وی افزود: در حال حاضر کارهای اداری مربوط به احداث شهرک جمع‌آوری و بازیافت ضایعات در جویبار در حال انجام است.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ تصریح کرد: در کنار کارهای اداری به دنبال جذب سرمایه گذار هستیم تا این پروژه به زودی احداث شود.

*حل مشکل آب شرب جویبار در سال 94

وی در مورد مشکلات آب شرب شهرستان جویبار، اذعان داشت: آب شرب این شهرستان از کیاکلا و بهنمیر تأمین می‌شود و حدود سه مجتمع آبرسانی برای تامین آب شرب این شهرستان در دست اقدام است.

حسینی خاطرنشان کرد: برای سال آینده از محل اعتبارات تخصیص داده شده مقام معظم رهبری برای تقویت آب شرب جویبار هزینه می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت در زمینه بهداشت و درمان بودجه های خوبی در نظر گرفته است به بیمارستان خصوصی در حال ساخت فکوری اشاره کرد و اظهار داشت: جلسات بسیار خوبی با وزیر بهداشت و معاونین این وزیر توسط بنده و آقای علیپور برای حل مجوز این بیمارستان گرفته شده است و به زودی مشکلات مجوز آن حل خواهد شد.

*جویبار پایتخت تولید خاویار در جهان می‌شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه جویبار به زودی به پایتخت تولید خاویار جهان تبدیل می‌شود، گفت: پروژه ماهیان خاویاری قره برون که در ساحل چپکرود جویبار در حال احداث است به زودی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: افتتاح این پروژه توسط رئیس جمهور یا یکی از معاونین وی انجام خواهد شد.

حسینی به ساخت سالن 6 هزار نفری جویبار نیز اشاره‌ای کرد و گفت: طی روزهای گذشته مراحل نقشه برداری این سالن در جویبار انجام شد و نقشه آن برای اجرای مراحل بعدی به مهندسان مربوطه داده شده است.

عضو کمیسیون ورزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه زمین ساخت این سالن تهیه شده است، خاطرنشان کرد: در جلسه ای که دیروز برگزار کردیم مبلغی بالغ بر یک میلیارد تومان برای شروع ساخت این سالن در نظر گرفتیم.

*دولت اصل عزت و مصلحت را در مذاکرات رعایت کند

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد مذاکرات هسته‌ای عنوان کرد: ما 30 سال بدون آمریکا زندگی کردیم و مشکلی برای ما پیش نیامد اما نباید ارتباط خود را با دنیا قطع کنیم چرا که دنیا نیز در کنار ارتباط با ما سود می‌برد.

وی افزود: ارتباط ما با دنیا باید بر اساس اصل عزت و مصلحت باشد و دولت نیز باید تمام سعی خود را بکند تا مذاکرات را با استفاده از این دو اصل به پایان برساند.

*با مسببین حادثه شیراز برخورد شود

حسینی در ادامه به سوال یکی از خبرنگاران در مورد ضرب و شتم علی مطهری در شیراز پاسخ داد و اظهار کرد: صرف نظر از اینکه علی مطهری کیست و چه نظراتی دارد نباید این اتفاق صورت می‌گرفت.

وی افزود: اگر از همین الان جلوی اینگونه اتفاقات گرفته نشود سنگ روی سنگ بند نخواهد شد و برای همیشه کشور دچار چنین صحنه‌هایی خواهد بود.

این نماینده مجلس با اشاره به اینکه نباید افرادی که به مطهری حمله کردند را مذهبی و ولایی بدانیم، تأکید کرد: افراد مذهبی و ولایی هیچ وقت به طرف مقابل خود فحش و ناسزا نمی‌گویند بلکه با منطق با وی صحبت خواهند کرد.

وی با بیان اینکه باید جلوی اینگونه اتفاقات گرفته شود، افزود: آقای مطهری از خانواده شهید است و نباید به خانواده وی فحش و ناسزا می‌گفتند.

*ما همه تازه به دوران رسیده‌ایم!

سید هادی حسینی در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد فشار بیش از حد مجلس به دولت اظهار داشت: ما نمایندگان مجلس هنگامی که کار خوبی از سوی دولت انجام می‌شود از آن حمایت می‌کنیم اما جلوی کارهای بیهوده دولت به شدت ایستادگی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه نماینده مجلس حق دارد که حرف بزند، افزود: همانطور که علی مطهری حق حرف زدن دارد، آقای رسایی نیز باید نظرات خود را مطرح کند.

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ با انتقاد از جمله تازه به دوران رسیده ها، اظهار کرد: بنده به هیچ وجه این جمله را قبول ندارم چرا که همه ما تازه به دوران رسیده ایم هم بنده به عنوان نماینده مجلس و هم آقای رئیس جمهور به عنوان رئیس قوه مجریه تازه به دوران رسیده ایم چرا که در همین انقلاب به مقام و منصبی دست یافتیم.

*حامی دولت اعتدال هستم

وی افزود: بنده از همان اول انتخابات حامی دولت اعتدال بودم و جزو همان 10 نفری بودم که به استان‌های مختلف سفر کرده و از آقای روحانی حمایت می‌کردم.

حسینی ادامه داد: اما آنجایی که دولت مسیر اشتباهی را انتخاب کرده باشد به شدت با آن برخورد خواهیم کرد.

*به مهندس علیپور نمره قبولی می‌دهم

این نماینده مجلس در ادامه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در مورد احترام به رقبا در جریان انتخابات مجلس، اظهار داشت: هنوز هیچ رقیبی مشخص نشدند اما همه رقبا برای بنده قابل احترام هستند.

وی در مورد کمال علیپور دیگر نماینده حوزه انتخابی خود به خبرنگاران گفت: بنده به مهندس علیپور نمره قبولی می‌دهم چرا که وی تلاش زیادی را در این چند سال انجام داده است.

حسینی با اشاره به اینکه بنده از خودم راضی نیستم، تصریح کرد: نمره قبولی ما را باید مردم بدهند چرا که آنها مالک این کشور هستند.

*کار قوه قضاییه در مورد ممنوع التصویر کردن خاتمی عقلایی نبود

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ به موضوع ممنوع التصویر شدن رئیس جمهور دولت اصلاحات نیز اشاره‌ای کرد و گفت: کاری که قوه قضاییه انجام داد کار درستی بوده اما عقلایی نبود چرا که با این کار آقای خاتمی محدود نشده است.

وی با اشاره به اینکه در دنیای امروز کسی را نمی‌توان ممنوع الخبر یا ممنوع التصویر کرد، افزود: باید اجازه بدهیم آدم‌ها در حدودی که از خطوط قرمز عبور نکنند حرف‌های خود را به گوش مردم برسانند.

حسینی با تعریف و تمجید از رئیس دولت اصلاحات تأکید کرد: امام خاتمی را فرزند فرهیخته انقلاب و رهبری وی را رئیس جمهور مودب و خوب نامیدند.

وی افزود: به جای اینکه همه را از همه چیز ممنوع کنیم باید وحدت خود را در جامعه بیشتر سازیم.

*در انتصابات مدیران استانی و شهرستانی دخالت نداشتم

نماینده مردم قائمشهر، جویبار، سوادکوه، سوادکوه شمالی و سیمرغ در پایان با اشاره به شایعات حضور خود در انتصابات مدیران و مسئولان استان، اظهار کرد: بنده از همان ابتدا اصل را بر این گذاشتم که در انتصابات دخالت نکنم.

وی افزود: تا به امروز نیز در هیچ عزل و نصبی دخالت نکردم اما اگر نیاز به مشاوره باشد راهنمایی های لازم را انجام خواهم داد.

انتهای پیام/م.ف

دیدگاه شما در مورد : لزوم برخورد با مسببین حادثه شیراز/ خاتمی نباید ممنوع التصویر می‌شد/ما همه تازه به دوران رسیده‌ایم!

لزوم برخورد با مسببین حادثه شیراز/ خاتمی نباید ممنوع التصویر می‌شد/ما همه تازه به دوران رسیده‌ایم!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS