امروز شنبه 05 اسفند 1396
ساعت 19:31:44
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 14107

تاریخ انتشار : 24/12/1393 - 12:07

آخرین خبرها از شی نورانی

مسئولان استان: شی نورانی؛ شهاب سنگ یا زباله فضایی بود/فرمانده قرارگاه پدافند هوایی: شی در خارج از مرزهای ایران قرار داشت

مسوولان استان مازندران تاکید می کنند که هویت واقعی شی نورانی که پنج شنبه گذشته در دریای خزر سقوط کرده، مشخص نیست اما احتمال این که شهاب سنگ یا باقیمانده یک سفینه فضایی بوده باشد، وجود دارد.

مسئولان استان: شی نورانی؛ شهاب سنگ یا زباله فضایی بود/فرمانده قرارگاه پدافند هوایی: شی در خارج از مرزهای ایران قرار داشت

به گزارش جویباران، پنج شنبه هفته گذشته (21 اسفند ماه) گزارشات مردمی مبنی بر رویت یک شی نورانی در نقاط مختلف مازندران از جمله جویبار، بابلسر، بابل، تنکابن، محمودآباد و حتی رودسر استان گیلان و سقوط آن به داخل دریای مازندران دریافت شد.

*سقوط هواپیما، پهباد و یا موارد دیگر شایعه است

رستم زرودی مدیرکل مدیریت بحران مازندران روز شنبه درباره سرنوشت این شی نورانی رویت شده به ایرنا گفت: بر اساس تحقیق صورت گرفته و گفت‌وگویی که با برخی از شاهدان عینی داشتیم، تخمین زده می شود که این شی نورانی در فاصله 30 کیلومتری از ساحل سقوط کرده باشد اما به طور دقیق مشخص نیست که در محدوده کدام یک از شهرستان های استان بوده است.

وی افزود: جست‌وجوهایی برای یافتن بقایای این شی نورانی صورت گرفت اما اطلاع دقیقی از آن به دست نیامد و به دلیل وجود این شی در عمق آب نیاز به عملیات زیرسطحی یا استفاده از اسکنر و یا رباط زیردریایی دارد که این امکانات در استان موجود نیست.

زرودی خاطرنشان کرد: هیچ خبری از احتمال سقوط هواپیما، پهباد و یا موارد دیگر وجود نداشته پس احتمال سقوط نیز منتفی است.

وی ادامه داد: این شی نورانی در دو استان دیده شده، هلال احمر گلستان نیز اعلام کرده که این شی نورانی توسط برخی از صیادان این منطقه رویت شده است.

به گفته مدیر کل مدیریت بحران مازندران، در نقاط مختلف استان نیز صیادان این شی نورانی را دیده اند اما عکس و فیلمی از آن منتشر نشده است.

وی در خصوص احتمال این که این شی نورانی بقایای سفینه فضایی قزاقستان باشد نیز گفت: این موضوع به دلیل همزمانی دیده شدن این شی نورانی با بازگشت فضانوردان قزاقستانی تنها یک احتمال است.

*احتمال سقوط شهاب سنگ و یا زباله های فضایی

احمد مظفری مدیرکل روابط عمومی استانداری نیز به ایرنا گفت که در جست و جوهای صورت گرفته کپسول سفینه فضایی یافت نشده تا تاییدی بر این ادعا باشد و این تنها یک احتمال است.

وی خاطرنشان کرد: البته این احتمال که این شی نورانی یک شهاب سنگ بزرگ بوده باشد، نیز وجود دارد.

*انفجار شی نورانی در نزدیکی سطح دریا

یدالله صالحی رییس هلال احمر شهرستان تنکابن نیز گفت که روز پنج شنبه گزارشی هایی از طرف صیادان مبنی بر این که شی نورانی در دریا سقوط کرده است، دریافت شد و بررسی هایی در این خصوص صورت گرفت که به نتیجه ای نرسید.

محسن خسروی یکی از شاهدان عینی که خانه اش در ساحل شهرستان تنکابن قرار دارد و این شی نورانی را رویت کرده به خبرنگار ایرنا گفت: این شی ابتدا شبیه یک توده دود سفید بود که از آسمان به سمت دریا سرازیر می شد اما در نزدیکی به سطح دریا منفجر و نور شدیدی از آن ساطع شد.

*شی نورانی در خارج از مرزهای ایران بود

اما در آخرین خبرها امیر سرتیپ فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا(ص) درباره سقوط شئ مشکوک در دریای مازندران به فارس گفت: لحظه به لحظه شئ را رصد کردیم.

وی افزود: تا آخرین لحظه سقوط شئ آن را رصد کردیم و سقوطش در خارج از مرزهای ایران بود.

انتهای پیام/

دیدگاه شما در مورد : مسئولان استان: شی نورانی؛ شهاب سنگ یا زباله فضایی بود/فرمانده قرارگاه پدافند هوایی: شی در خارج از مرزهای ایران قرار داشت

مسئولان استان: شی نورانی؛ شهاب سنگ یا زباله فضایی بود/فرمانده قرارگاه پدافند هوایی: شی در خارج از مرزهای ایران قرار داشت

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS