امروز پنج شنبه 03 اسفند 1396
ساعت 06:09:41
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 13604

تاریخ انتشار : 17/12/1393 - 07:31

کمال علیپور:

اصلاح الگوی مصرف با ارایه کارت‌های انرژی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت هدفمند کردن مصرف انرژی در کشور، گفت: جلوگیری از هدر رفت منابع و همچنین اصلاح الگوی مصرف از مزایای ارایه کارت انرژی به مردم است.

اصلاح الگوی مصرف با ارایه کارت‌های انرژی

به گزارش جویباران، کمال علیپور‌خنکداری در گفت‌وگو با خبرنگاران، با تاکید بر ضرورت هدفمند کردن مصرف انرژی در کشور، گفت: در صورتی که مردم کارت انرژی همچون کارت سوخت داشته باشند به طور حتم از هدر رفت منابع در کشور جلوگیری خواهد شد.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف باید در تمامی خانوارهای برای کاهش هزینه‌ها صورت بگیرد، افزود: در صورتی که مجلس با پیشنهاد ارایه کارت‌های انرژی به مردم موافقت کند به طور قطع شاهد مصرف بهینه انرژی در کشور خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه استفاده مردم از کارت انرژی به مثابه استفاده از کارت سوخت است، تصریح کرد: در صورتی که مردم بدانند سهمیه مشخصی برای مصرف انرژی از جمله برق، گاز و آب دارند و استفاده بیش از حد مجاز به پرداخت پلکانی هزینه ها منجر می‌شود به اصلاح الگوی مصرف خود اقدام می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه پیشنهاد ارایه کارت‌های انرژی به مردم با اقبال نمایندگان رو به رو نشده است، افزود: این پیشنهاد با کمی تغییرات باز هم در مجلس طرح و امید است بتواند به کاهش هزینه‌های مردم و همچنین مصرف انرژی منجر شود.

علیپور‌خنکداری با بیان اینکه کارت انرژی می‌تواند به خوبی جایگزین یارانه نقدی شود، گفت: در صورتی که این پیشنهاد با موافقت مجلس همراه شود می‌توان به کاهش نقدینگی در کشور در نتیجه توزیع یارانه نقدی امیدوار بود.

وی ادامه داد: با ارایه کارت‌های مذکور به مردم مشترکان پرمصرف با پرداخت‌های بیشتر کمک حال اقتصاد کشور نیز خواهند بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: یکی دیگر از اهداف از اجرای طرح ارایه کارت‌های انرژی به مردم رفع مشکل مردم در پرداخت قبوض است.

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر دوشنبه 18 اسفند 1393 - 10:40
    ساده بگم

    جويباران عزيز خواهشا مشكل عديده و خجال آور فاضلاب مسكن مهر152 واحدي را بار ديگر پيگيري كنيد. . واقعا زندگي كردن دراين فضاي بد بو سخت وطاقت فرسا مي باشد. هيچ يك از مسئولين حاضر نيستند براي يك ساعت خانواده خود را دراين فضا نگهدارند. . من درهيچ جا وضعيتي به اين بدي را نديدم.

    0 3
دیدگاه شما در مورد : اصلاح الگوی مصرف با ارایه کارت‌های انرژی

اصلاح الگوی مصرف با ارایه کارت‌های انرژی

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS