امروز یکشنبه 06 اسفند 1396
ساعت 11:00:42
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1291

تاریخ انتشار : 27/08/1392 - 22:08

مدیرکل شیلات مازندران خبر داد:

ساخت برزگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دریای مازندران در چپکرود جویبار

مدیرکل شیلات مازندران گفت: بزرگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری با استفاده از آب دریای خزر در منطقه چپکرود جویبار مازندران ساخته خواهد شد.

ساخت برزگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دریای مازندران در چپکرود جویبار

به گزارش جویباران، به نقل از مهر، حسن حبیب نژاد عصر دوشنبه در حاشیه بازدید از واحدهای تولیدی پرورش ماهی قائم شهر  در خصوص آخرین وضعیت تولیدات شیلات این استان، اظهارداشت: با توجه به شرایط خاص اقلیمی  و دارا بودن ظرفیت خاص توسعه ،  پیش بینی می شود امسال 85 هزار تن محصول تولید شود که بالغ بر 35 میلیون دلار از آن در برنامه صادرات اداره کل شیلات قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه پرورش ماهیان سردابی ، گرمابی و زینتی از بخش های متنوع شیلات است، افزود: با تمام تلاش باید از ظرفیت ها و استعدادهای موجود برای ایجاد اشتغال، استفاده انسانی و کسب درآمد بهره مند شد.

مدیرکل شیلات مازندران در خصوص پرورش ماهیان زینتی بیان کرد: در حال حاضر تولید ماهیان زینتی بالای 5 و دو دهم میلیون قطعه است و زیرساختهای مجتمع 5 میلیون قطعه ای ماهیان زینتی در شهرستان بابلسر فراهم شده تا پس از بهره برداری در اختیار فارغ التحصیلان شیلات قرارگیرد.

وی با بیان اینکه مازندران هزار و 100 فارغ التحصیل شیلات دارد، گفت: از این تعداد 480 نفر در بخش های مختلف شیلاتی فعال و 100 نفر هم پروانه تأسیس واحدهای تولیدی را اخذ نموده اند.

وی با اشاره به توجیه اقتصادی بالای پرورش ماهیان زینتی و برگشت سرمایه بسیار بالا به فارغ التحصیلان شیلات توصیه کرد تا بصورت خانگی یا ایجاد واحدهای کوچک به پرورش ماهیان زینتی  مبادرت نمایند که درآمد قابل توجهی  راکسب  خواهند کرد.

مدیر کل شیلات استان با تأکید بر آموزش و ترویج روش های نوین آبزی پروری، صیادی و ارائه الگوهای جدید از پرورش ماهی آزاد دریای خزر خبر داد و افزود : استیصال  382 کیلو خاویار از ماهیان پرورشی به کشورهای فرانسه، آلمان و امارات صادر شد .

حبیب نژاد از نزدیک با مزرعه داران ماهی در شهرستان قائم شهر دیدار و در جریان مشکلات و مسائل آنان قرار گرفت.

دیدگاه شما در مورد : ساخت برزگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دریای مازندران در چپکرود جویبار

ساخت برزگترین مرکز پرورش ماهیان خاویاری دریای مازندران در چپکرود جویبار

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS