امروز شنبه 25 آذر 1396
ساعت 02:59:15
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1259

تاریخ انتشار : 24/08/1392 - 14:11

حجت الاسلام قلی پور در نماز جمعه امروز جویبار:

تحریم کردن ملت ها هنر نیست ، حماسه آفرینی و مقاومت کردن هنر است

امام جمعه شهرستان جویبار گفت: فاجعه آفرینی های یزید سرانجام موجب حقارت و گرفتاری خود او شد چرا که فاجعه آفرینی هنر نیست بلکه حماسه آفرینی هنر است.

تحریم کردن ملت ها هنر نیست ، حماسه آفرینی و مقاومت کردن هنر است

به گزارش خبرنگار جویباران حجت الاسلام والمسلمین محمد اسماعیل قلی پور در خطبه های نماز جمعه این هفته به فجایع بوجود آمده توسط یزید و اطرافیانش اشاره کرد و گفت: این فاجعه آفرینی ها سرانجام موجب حقارت و گرفتاری خود یزید شد چرا که فاجعه آفرینی هنر نیست  بلکه حماسه آفرینی هنر است.امروزه هم می بینیم که تحریم کردن ملت ها هنر نیست ، بلکه حماسه آفرینی توسط ملت ایران هنر است.

امام جمعه شهرستان جویبار عامل به وجود آمدن این فاجعه ی عظیم را بی تقوایی معرفی کرد و تصریح کرد: بی تقوایی موجب این شد که دشمنان امام حسین (ع) راه حق را نشناسند و خریدار زیان دنیا و آخرت شوند.

وی افزود: آن ها تصمیم داشتند که کسی از خاندان پیامبر را زنده نگذارند اما تلاش های حضرت زینب (س) مانع عملی شدن این نقشه بود.

حجت الاسلام قلی پور در ادامه پیرامون مبارزه حضرت زینب (س) اشاره کرد و گفت : حضرت زینب (س) علاوه بر مراقبت از جان امام سجاد (ع) تازیانه ی سخنان خود را بر فرق جاهلیت وارد آورد و موجب این شد که یزید و اطرافیانش اسیر تدبیر های وی شده و تحقیر گردند.

امام جمعه شهرستان جویبار به مناسبت روز کتاب ، کتابخوانی و کتابدار اشاره و تصریح کرد: سطح مطالعه ما باید بسیار افزایش یابد چرا این کار برای بیرون آمدن از جهالت ضروری است. ما باید علاوه بر مطالعه ی کتب درسی ، کتاب های دینی و معرفتی را نیز مطالعه کنیم و توجه داشته باشیم که یکی از دلایل وقوع فاجعه ی سال ۶۱ هجری ، بی خبری و جهالت مردم بود.

وی افزود: متاسفانه در جامعه ی امروزی سرانه کتابخوانی و مطالعه بسیار پایین است به همین دلیل نیاز است تا نهضت کتابخوانی در کشور ایجاد شود، دلیل دیگر نیاز به این نهضت ، سنجیده شدن میزان فرهیختگی و نخبگی کشور ها با توجه به میزان مطالعه  است.

وی ادامه داد: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند "دین و دنیای بشر ، جسم و جان انسان به برکت کتاب تامین و تغذیه می شود" به همین دلیل بر ما واجب است که سطح مطالعه خود را افزایش دهیم.

حجت الاسلام قلی پور در پایان پس از اشاره به روش های عمل به فریضه ی بزرگ امر به معروف و نهی از منکر گفت: اصلی ترین دلیل راه یابی خرافه ها به مراسمات عزاداری ، عدم عمل به این فریضه ی الهی است.اگر معروف و منکر را به درستی بشناسیم و دیگران را به عمل کردن به معروف تشویق و از انجام منکر نهی کنیم ، این خرافه ها و بد حجابی ها وجود نخواهند داشت.

انتهای پیام/م.صادقی

دیدگاه شما در مورد : تحریم کردن ملت ها هنر نیست ، حماسه آفرینی و مقاومت کردن هنر است

تحریم کردن ملت ها هنر نیست ، حماسه آفرینی و مقاومت کردن هنر است

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS