امروز سه شنبه 25 مهر 1396
ساعت 18:42:49
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 11936

تاریخ انتشار : 01/12/1393 - 20:39

خیال پردازی‌های برخی از استان‌ها همچنان ادامه دارد!

دزدیدن لقب پایتخت کشتی جهان توسط روزنامه ورزشی استقلال

روزنامه ورزشی استقلال در یک اقدام ناشیانه و زشت لقب پایتخت کشتی جهان که چند سالی است به شهرستان کشتی خیز جویبار اختصاص داده شده است را به نام تهران ثبت کرد.

دزدیدن لقب پایتخت کشتی جهان توسط روزنامه ورزشی استقلال

به گزارش جویباران، سال 1392 (2013) بود که فدراسیون جهانی کشتی (فیلا سابق) طی یک بیانیه‌ای به دلیل نقش پررنگ پهلوان‌های جویباری در قهرمانی تیم ملی کشتی آزاد در جام جهانی بوداپست مجارستان این شهرستان را به عنوان پایتخت کشتی ایران معرفی کرد.

این لقب همچنان مایه خوشحالی بسیاری از کشتی دوستان جویباری بود که در سال 2014 باز هم پهلوانان جویباری در رده جوانان و بزرگسالان خوش درخشیدند و اینبار مسئولان اتحادیه جهانی در مصاحبه‌های متعدد از لقب "جویبار پایتخت کشتی جهان" استفاده کردند.

 همین اعتبار جهانی باعث شد که با همه بی مهری‌هایی که از سوی مسئولان به جویبار و جویباری شده بود در سال 93 میزبان اولین دوره لیگ جهانی کشتی آزاد معرفی شود و یک میزبانی خوب و در خور شأن جمهوری اسلامی ایران به جهانیان عرضه کند.

اما در روز پنجشنبه و در حاشیه مسابقات جام جهانی کشتی فرنگی که در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار شد روزنامه ورزشی استقلال در میان بهت کشتی دوستان جویباری و کارشناسان کشتی با تیتری بزرگ و در صفحه نخست خود تهران را به عنوان پایتخت کشتی جهان معرفی کرد.

حال سوالی که مطرح می‌شود این است که این روزنامه با کدام استدلال و دلیل کارشناسانه‌ تهرانی که طی سال‌های گذشته در کشتی آزاد حرفی برای گفتن ندارد را به عنوان پایتخت کشتی جهان معرفی کرده است؟

مگر نه اینکه از هشت وزن تیم ملی کشتی آزاد 6 وزن آن از کشتی گیران جویباری تشکیل شده است. پس با چه نظر کارشناسانه‌ای این روزنامه معلوم الحال تهران را پایتخت کشتی جهان می‌داند؟

شهرستان جویبار نه تنها از نظر کارشناسان ایرانی بلکه از منظر اکثریت کارشناسان کشتی دنیا به عنوان پایتخت کشتی جهان است، چرا که در هیچ کجای دنیا شهری وجود ندارد که از هشت وزن تیم ملی 6 کشتی‌گیر قهرمان داشته باشد.

عشق و علاقه مردم این شهرستان به ورزش کشتی به حدی است که یک میدان به نام کشتی در این شهرستان واقع شده است که در هیچ کجای جهان چنین چیزی مشاهده نمی‌شود.

در مسابقات اخیر کشتی اوپن یا آزاد که بر روی 15 تشک در سالن 12 هزار نفری آزادی برگزار شد تعداد بسیار زیادی از کشتی گیران جویباری حضور داشتند به طوری که تعداد زیادی از استان‌ها به دلیل کمبود کشتی‌گیر  و برای اینکه نامشان در این مسابقات باشد از کشتی گیران جویباری استفاده کردند که این نشان می‌دهد جویبار به حق پایتخت کشتی جهان است.

امیدواریم روزنامه ورزشی استقلال در شماره جدید نسبت به این تیتر وقاحت بار ابراز پشیمانی و از مردم پهلوان و ورزش دوست جویباری عذرخواهی کند.

دیدگاه شما در مورد : دزدیدن لقب پایتخت کشتی جهان توسط روزنامه ورزشی استقلال

دزدیدن لقب پایتخت کشتی جهان توسط روزنامه ورزشی استقلال

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS