امروز جمعه 24 آذر 1396
ساعت 21:08:09
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1163

تاریخ انتشار : 14/08/1392 - 22:55

محرم فرصت طلایی که همچنان از دست می رود!

آیا به جا نیست محرمی که دارای پتانسیل بالایی در ساخت فرهنگی شیعیان دارد، نقش فعال و روشنگرایانه ای را ایجاد کند؟

محرم فرصت طلایی که همچنان از دست می رود!

جویباران - هادی آقایی/ ما سالهاست که شعار یگانگی دین و سیاست را علم کرده ایم درحالی که در بسیاری از زمان های حساس به این شعار اعتقادی خود نتوانستیم به خوبی جامه عمل بپوشانیم.

در این سال های بخصوص اخیر، محرم فرصت بسیار مغتنمی بود که متاسفانه می بینیم از آن نتوانستیم به صورت بهینه در خط مقدم جنگ علیه استکبار استفاده کنیم، توجه داشته باشیم؛ که صحبت ازهمان محرمی است که به قول حضرت روح الله (ره) اسلام را زنده نگه داشته است.

در بین ما بچه شیعه ها، خیلی ها در اقامه ی محرم ، دچار اشتباه در برداشت از فلسفه ی اصلی محرم شده اند وبه جای اینکه در محرم از امتیاز شور به نفع افزایش شعور گام بردارند چسبیده اند به همان احساسات اعتقادی و گام اصلی و بعدی را بی خیال شده اند و با عناوینی همانند «محرم را سیاسی نکنید!»، بسنده کرده اند به همان گریه های پای روضه ها و یا به عنوانی از این مراسمات به جای اینکه برای کسب روحیه و بینش و بصیرت جهادی در عرصه نبرد بین حق و باطل استفاده کنند،خودشان را تسلی میدهند، در حالی که تسلی و تسلیم زمانی مطرح می شود که ما کار را پایان یافته فرض کرده باشیم و به ادامه راه ناامید گشته باشیم، که اگر اینطور باشد این نگاه با اندیشه «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» هیچ سنخیتی نخواهد داشت.

اما گروهی دیگر، گروهی هستند که هنوز با انقلاب اسلامی، خودشان را منطبق نساخته اند و روش مبارزاتی آنها در استفاده از محرم، روش پیشا انقلابی است!!

یک روزی شیعیان فاقد حکومت بوده اند. در آن زمان ایجاب می کرد، که محرم برای شیعیان نقش تبین کننده به صورت بسته داشته باشد. اما اکنون که حکومت اسلامی مستقر شد، آیا باید با همان روش بسته قبلی و با موازی کاری بسیار، پیش رفت؟ یا اینکه این محرم باید در داخل سیستم انقلاب اسلامی نهادینه شده و نقش جلوبرنده برای نظام را داشته باشد.

 شما همین الان را ببینید!!

نظام در موقعیت بسیار حساسی نسبت به مسائل سیاسی و اقتصادی است!

آیا به جا نیست محرمی که دارای پتانسیل بالایی در ساخت فرهنگی شیعیان دارد، نقش فعال و روشنگرایانه ای را ایجاد کند؟

اگر این را به گروه دوم بگوییم، قطعا جواب های مثبت می شنویم! ولی پاسخ عملی آنها را که نگاه کنیم، میبینیم که هنوز با سیستم های انقلاب به نحوی قهر بوده وهنوز آن را متعلق به خودشان نمی بینند و سعی می کنند که اگر کاری در این راستا صورت می دهند، قائم به خودشان باشد.

البته در این میان با آنهایی که همیشه نمودار اولویت را در جلویشان میگیرند و دائما سبک و سنگین میکنند و حسرت میخورند کاری نداریم !!

برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر پنج شنبه 07 آذر 1392 - 21:36
    محمد علاسوند

    باتشکر از مطالب زیبای شما لطفا از وبلاگ من دیدن کنید ( مشک خونین)

    2 1
دیدگاه شما در مورد : محرم فرصت طلایی که همچنان از دست می رود!

محرم فرصت طلایی که همچنان از دست می رود!

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS