امروز یکشنبه 26 آذر 1396
ساعت 13:34:13
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 1161

تاریخ انتشار : 14/08/1392 - 22:35

عضو کمیسیون عمران مجلس :

دولت مسکن مهر را تا زمان ایجاد طرح جایگزین ادامه دهد

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه ساخت مسکن ارزان قیمت در کشور باید ادامه یابد، گفت: دولت می‌تواند طرح مسکن مهر را متوقف کند، اما باید این امر را نیز مدنظر قرار دهد که آیا طرحی برای جایگزین کردن آن در اختیار دارد یا خیر، در این راستا نیز می‌تواند از هر اسم و نامی همچون مسکن اجتماعی و یا صندوق پس‌انداز مسکن استفاده کند.

دولت مسکن مهر را تا زمان ایجاد طرح جایگزین ادامه دهد

به گزارش جویباران، به نقل از خبرگزاری خانه دولت، کمال علی پور خنکداری با اشاره به اینکه اجرا و راه اندازی تمامی طرح‌های عمرانی در کشور هزینه بر خواهد بود، گفت: اینکه گفته می‌شود طرح مسکن مهر هزینه‌های بسیاری بر کشور تحمیل کرده نادرست نیست، اما در شرایط فعلی اجرا و راه اندازی هر طرح و پروژه‌ عمرانی در کشور هزینه بر خواهد بود.

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، افزود: ساخت مسکن ارزان قیمت از وظایف اصلی دولت محسوب می‌شود، چراکه مسکن دار شدن آحاد مردم امری است که حتی در قانون نیز به آن اشاره شده است.

وی تصریح کرد: هدف اصلی هر دولت ایجاد شرایط مناسب برای خانه‌دار شدن مردم است، از این رو آنچه در این بین مهم تلقی می‌شود مطرح کردن اسامی و نام‌ها همچون مسکن مهر و یا مسکن اجتماعی و غیره نیست، بلکه صاحب‌خانه شدن افراد فاقد مسکن ملاک اصلی است.

علی پور خنکداری اظهار کرد: دولت موظف است سالی یک میلیون دویست هزار واحد مسکونی در قالب تسهیلات و موارد دیگر در اختیار افراد فاقد مسکن قرار دهد که در این راستا هرچند دولت احمدی نژاد تلاش‌های بسیاری برای خانه‌دار شدن مردم انجام داد، اما نتوانست بر طبق برنامه تعیین شده واحدهای مسکونی را در اختیار افراد قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، عنوان کرد: دولت می‌تواند طرح مسکن مهر را متوقف کند، اما باید این امر را نیز مدنظر قرار دهد که آیا طرحی برای جایگزین کردن آن در اختیار دارد یا خیر، در این راستا نیز می‌تواند از هر اسم و نامی همچون مسکن اجتماعی و یا صندوق پس‌انداز مسکن استفاده کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، خاطر نشان کرد: باید اعتراف کرد هرچند طرح مسکن مهر افراد زیادی را صاحب خانه کرد، اما این طرح در مکان یابی خود دچار اشتباه شد و اینکه در حال حاضر گفته می‌شود این پروژه مشکلاتی را برای کشور بوجود آورده قابل پذیرش است.

دیدگاه شما در مورد : دولت مسکن مهر را تا زمان ایجاد طرح جایگزین ادامه دهد

دولت مسکن مهر را تا زمان ایجاد طرح جایگزین ادامه دهد

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS