امروز دوشنبه 27 آذر 1396
ساعت 06:55:26
خانه آرشیو پیوندها جستجو درباره ما ارتباط با ما تبلیغات RSS

صفحه نخست

هنری

گفتگو

فرهنگی

اقتصادی

حوادث

سیاسی

علمی

اجتماعی

ورزشی


اخبار شهرستان جویبار
چاپ

کد خبر : 11596

تاریخ انتشار : 27/11/1393 - 08:31

علی‌پور خنکداری در مخالفت با کلیات لایحه بودجه 94:

ابهام در میزان درآمدهای بودجه سال 94/در آمد فروش نفت خام در بودجه شفاف نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از اینکه عواید حاصل از درآمد گاز طبیعی به خزانه واریز نمی‌شود، گفت: این پنهانکاری‌ها به چه معنا است؟ چرا فروش نفت خام در داخل در بودجه شفاف نیست؟

ابهام در میزان درآمدهای بودجه سال 94/در آمد فروش نفت خام در بودجه شفاف نیست

به گزارش جویباران، کمال علی‌پور خنکداری در نشست علنی دیروز یکشنبه (26 بهمن‌ماه) در مخالفت با گزارش کمیسیون تلفیق درباره کلیات لایحه بودجه 94، افزود:  چندی پیش رئیس دیوان محاسبات تفریغ بودجه سال 92 را تقدیم مجلس کرد لذا چند نکته به عنوان مخالفت با بودجه 94 لازم به ذکر است؛ براساس گزارش تفریغ بودجه سال 92 دولت یازدهم در اولین سال خدمت خود 68 درصد بند، جزء و احکام قانونی ماده واحده را یا اجرا نکرده یا اهداف آن را محقق نکرده است که بدون شک در سال 93 نیز این اتفاق نیز خواهد افتاد.

نماینده مردم قائمشهر،‌ سوادکوه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ اگر قرار است دولت به این احکام عمل نکند ده ها بند، جزء و ماده واحده که وقت مجلس را بگیرد چه فایده ای دارد؟ بر اساس بودجه ما با دو عدد پیش بینی و برآورد سر و کار داریم ما فقط با جداول سر و کار داریم نه با برنامه و احکام.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد:‌ امروز برنامه کشور را دستکاری می کنیم نه بودجه کشور را؛ ما نمی توانیم در ایام تصویب بودجه ، برنامه کشور را دستکاری کنیم تصویب بودجه یک وظیفه عمومی برای مجلس است و تصویب برنامه ششم نیز سال آینده مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه دولت در بودجه تمام برآورد هزینه ها ذکر کرده اما در پیش بینی درآمدها همه آنچه که درآمد را حاصل می کند نیاورده است، گفت:‌ به عنوان مثال درآمد از گاز طبیعی در صدر بند الف تبصره 2 لایحه بودجه سال 94 حذف شده در حالی که ما بودجه را مصوب می کنیم و تمام درآمدها و هزینه های آن را مورد بررسی قرار می دهیم از سوی دیگر در بند ب تبصره 2 آنجا که سخن از تکلیف شرکت ملی نفت برای واریز وجوه دریافتی حاصل از صادرات است حکمی برای واریز عواید حاصل از صادرات نفت و گاز به خزانه وجود ندارد.

علی‌پور خنکداری ادامه داد:‌ آیا شما می دانید که تا چه اندازه فروش گاز در داخل و خارج داریم آیا جزء درآمدها آمده است ایران بزرگترین کشور تولید کننده گاز است اما عواید حاصل از درآمد گاز طبیعی چه آنچه که در داخل مصرف می شود و آنچه که صادر می شود به خزانه واریز نمی شود این پنهان سازی درآمد چیست چرا گاز طبیعی که درآمد عمومی محسوب می شود در پیش بینی درآمدهای دولت جایگاهی ندارد و چرا فروش نفت خام در داخل در بودجه شفاف نیست.

وی یادآور شد: از زمان طاغوت تا به امروز یک بند ذکر شده که براساس آن 14.5 درصد از فروش نفت خام به شرکت ملی نفت می رود که تا امروز این 14.5 درصد اصلاح نشده است چرا باید 14.5 درصد فروش نفت خام را به شرکت ملی نفت دهیم که آن هم معاف از مالیات باشد.

نماینده مردم قائمشهر،‌ سوادکوه در مجلس نهم، ادامه داد:‌ امسال در تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت همه دستگاه هایی که تا دیروز مالیات پرداخت نمی کردند را موظف به پرداخت کردیم اما شرکت ملی نفت معاف از این مالیات شده است این حاتم بخشی به وزارت نفت و دولت ظلم به مردم ایران است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: در تفریغ 92 آمده دولت نتوانسته است 10 هزار میلیارد تومان مالیات بر ارزش افزوده را که مردم پرداخت کرده اند از شرکت های دولتی وابسته به خود اخذ کند حال چگونه انتظار است امسال 86 هزار میلیارد تومان را از مردم مالیات کسر کند.

علی‌پور خنکداری با بیان اینکه در بودجه نیز بخش هزینه حائز اهمیت است، یادآور شد: ما سال گذشته اعلام کردیم جداول متفرقه باید کم شود که البته امسال دولت آن را کاهش داده است اما در برخی از موارد کمک هایی به برخی سازمان ها و نهادهای خصوصی شده و کمیسیون تلفیق این را افزایش داده است که اینها ایراداتی در بودجه است.

وی با انتقاد از افزایش 14 درصدی حقوق کارمندان و کارکنان دولت،‌ افزد:‌ افزایش حقوق کارکنان و کارمندان را 14 درصد دیدیم در حالی که در سال جاری 20 درصد افزایش یافته است.

 

منبع : خانه ملت
برای این پست 1 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
  • پاسخ به نظر سه شنبه 28 بهمن 1393 - 13:08
    حسین اسلامی ساروی

    شهردار محترم شهر شیراز با سلام از بیستم تا بیست و پنجم بهمن امسال شیراز بودم دیدنی ها دیدم، از خواب مرگ طولانی میراث فرهنگی تا طاعون خشکسالی که بر جان فارس افتاد، از بخش میراث قلعه کریم خان در شهر که هنوز استکان نعلبکی و قوری را با عکس ناصرالدین شاه ( این ننگ تاریخ) زینت می دادند و از قاتل امیرکبیر در خانه ی کریم خان، در قلب شهر صنایع دستی کشور تجلیل می کردند، تا .. و ... امّا خیلی دلم گرفت که اطاقک نوشابه فروشی زمان شاه در مزار سعدی کتابخانه شد و یک متر هم اضافه نکردند. وقتی به کتابخانه حافظیه رفتم، خیلی غصه ام زیاد شد. که ما حتی به شکل نمادین هم شد، اگر یک نفر مراجعه کننده در روز هم نداشته باشیم، زیباترین کتابخانه را در سعدی و حافظ که مرکز جهانی پژوهش سعدی شناسی و حافظ شناسی هم باشد، باید داشته باشیم. استدعا دارم، این ننگ را از دامان شیراز و فارس و ایران بزدائید. و دو کتابخانه با معماری اصیل ایرانی در این دو جایگاه مقدس بسازید. چاه نفت ما در بیشاپور است که هنوز 97% زیر خاک است. هنوز نقش قهوه خانه مش رجب و شاه ساسانـی را که رستـم می گوئیم و از پاسارگـارد و کاخهـایش بوی گنـد، نفت‌ خـوری و مفت‌ خوری ما می دهد. چاههای نفت ما در فارس است. و ما دنبال چه هستیم و ما را چه می شود !! نمی‌دانم. با سپاس حسین اسلامی ساروی

    2 1
دیدگاه شما در مورد : ابهام در میزان درآمدهای بودجه سال 94/در آمد فروش نفت خام در بودجه شفاف نیست

ابهام در میزان درآمدهای بودجه سال 94/در آمد فروش نفت خام در بودجه شفاف نیست

 

  • آخرین اخبار
  • پربیننده ترین ها
RSS
خانه | آرشیو | پیوندها | جستجو | درباره ما | ارتباط با ما | تبلیغات | RSS